Legkésőbb 2027-ben újranyithat a szegedi Wesley-iskola
Szeged.hu | 2026. május 07., csütörtök - 10:50
Az intézményt, ahol csaknem százötven, főként sajátos nevelési igényű, többek között autista diák tanult, két éve záratta be a Fidesz-kormány. Hogy pontosan mikor és milyen formában kezdődhet el a tanítás a Wesley-ben, egyelőre még kérdéses. De a fenntartó azt ígéri: legkésőbb 2027 szeptemberében újranyit az iskola.Forrás: Szeged.hu

A Szegedi Járási Ügyészség letartóztatását indítványozta annak a férfinak, aki egy hét leforgása alatt kétszer is fizetés nélkül távozott illatszerekkel egy szegedi drogériából.
Reggel, „délben” és este. Mikor máskor?!
Harmincötezer tő virág a Széchenyi téren – Szegedi Híradó 2026. május 6.
Téma szerdán: Szeged gyermekjóléti intézkedéseiről
A halászlé, a napsugaras oromzatú házak, a fűszerpaprika-őrlemény, a Vértónál álló nyolc székelykapu után a Szögedi Zsenit, avagy a 375 sorozatú 551 pályaszámú szobormozdonyt és az Anna-forrást is felvették a Szegedi Értéktárba.
Nem az önkormányzaton múlott, hogy nem készült el a Belvárosban található Vitéz Utcai Bölcsőde felújítása. Hiába választották ki még 2022-ben közbeszerzési eljáráson a kivitelezőt, a cég visszalépett a munkától. Az önkormányzat szerződésszegés miatt per indított és nyert, de az építőipari céget időközben felszámolták, így Szeged egyelőre nem jutott hozzá a megítélt kártérítéshez. A lényeg most mégsem ez, hanem az, hogy új közbeszerzései eljáráson keresik az újjáépítés kivitelezőjét.
Hamarosan 35 ezer virág díszíti a Széchenyi teret: pompába borul Szeged
Családi vita fajulhatott el, ezért hívták ki a rendőröket, de az élettársával agresszívan viselkedő férfi az egyenruhásokat sem kímélte. Fenyegette őket, és gyújtogatott, a tanya is majdnem odalett. Végül a rendőrökkel szembeni fellépése miatt emeltek vádat a férfi ellen; a nő megbocsátott neki.
Az Összefogás Szeged Jövőjéért Frakció vezetője, Zöld város programért felelős tanácsnok nem emlékszik a múltra. Pedig ez a múlt nem volt még olyan régen. Ráadásul ez olyan múlt, aminek utána lehet nézni. És akkor nem ír ki megint „nem jó dolgokat” a Facebook-oldalára. Ahol egyébként kommentelők közül többen újra helyrerakták Újszeged önkormányzati képviselőjét.
A vádirat szerint ittas, illetve bódult állapotban rendszeresen szidalmazta és bántalmazta párját a kiskorú gyermekük előtt. Volt, hogy súlyos sérüléseket okozott a nőnek, aki csak rendőri intézkedést követően jutott orvosi segítséghez: beismerés esetén két év letöltendő börtönbüntetést kaphat.
Az önkormányzat a BYD és a Science Park növekvő utasforgalmához igazítaná a 79-es és a 90H-s járatok menetrendjét. A két járat fenntartása így mintegy 31 és fél millió forintba kerülhet.
Az intézkedés kiterjed a Szegedi Szabadtéri Játékok előadásainak estéire is június végétől augusztus végéig. Ez azt jelenti, hogy az utasok egyetlen érvényesített jeggyel több járatot is igénybe vehetnek a meghatározott időintervallumban, nem kell tehát például átszállásnál még egy jegyet váltani. A kedvezmény egyedül az éjszakai járatokra nem érvényes.
Napos, felhős koranyarunk van
Az orvostudományi kar végzőseinek hagyományos szerenádja rövid ideig feltarthatja, akadályozhatja a tömegközlekedés járműveit.
Egyeztetést kezdeményezek Tarr Zoltánnal a Szegedi Szabadtéri Játékok támogatásáról – jelentette be a Facebookon Stumpf Péter, a Tisza Párt szegedi országgyűlési képviselője.
A drogbáró emlegetése ugyan némi derültséget váltott ki a tárgyaló teremben, de a szegedi ügy azért komoly. Tizennégy vádlottal indult a drogper, többekre sokéves fegyház, a legszigorúbb elzárás körülményei várhatnak.
A közlekedési kultúra napján, május 10-én, vasárnap nyílt napot tart a Szegedi Közlekedési Társaság a Szeged-Rókus vasútállomáson és a Szegedi Villamostelepen. A Szeged Plázától és a Szeged Vasútállomástól délelőttől délutánig nosztalgiavillamosok is járnak.
Többen úgy vélték a Deák-gimnázium érettségizői közül, hogy könnyűek voltak az idei feladatok. Igaz, közülük utóbb voltak, akik elmondták, hogy kifejezetten jó matekosnak számítanak, más diákok elismerősen beszéltek matematika tanáraikról.
Nem a vádlott volt ennyire hiperférfias, ampullákban hozta be az országba a férfi nemi hormont, ami rendes esetben elsősorban a herékben termelődik. Hazánkban nem engedélyezett gyógyszernek minősül, kereskedelmi forgalomban nem kapható. Ezért is emelt vádat a Szegedi Járási Ügyészség az elkövetővel szemben.


RSS alkalmazások a Google Play-ben
RSS alkalmazások az Apple Store-ban