Gólyalábasok, óriásbábok, csepűrágók és kikiáltók nyitották meg idén a szegedi hídivásárt, ami két év után ébredt újra csipkerózsika álmából. A járvány miatti kényszerszünetet követően az első napon talán még a szokottnál is többen rótták gyalogosan a hosszokat a híd két partja között, hogy emlékezetessé tegyék valami apróbb ajándékkal a vásár visszatértét.
Hamarosan indul a diákmunkaszezon, a szegedi iskolaszövetkezetek rengeteg munkát kínálnak a fiatal munkavállalóknak, viszont kevesebb a diák, mint a meghirdetett pozíció.
Szeged polgármestere a Facebook-oldalán visszatekint az elmúlt tíz nap eseményeire, egyúttal azt is jelezte, ez az ünnepségsorozat „csak” felvezette a szegedi nyarat.
Lakóhelyünk építészete és városépítészete velük él. Mégis keveset tudunk róla. A Vedres István Technikum a maga eszközeivel igyekszik tenni azért, hogy ne így legyen.
A város újdonsült díszpolgárát, a szegedi egyetem bölcsészkarának irodalomprofesszorát kértük interjúra, amiből kiderül, hogyan került Szegedre, és az is, miért döntött úgy, hogy élethosszig itt marad. Azt vallja: „Az értelmiségi felelősséggel tartozik az iránt, ami a környezetében történik”.
A Somogyi-könyvtár régi könyves és helyismereti gyűjteményéből fogadott örökbe három könyvet szombaton délelőtt Szajbély Mihály irodalomtörténész, Szeged új díszpolgára. A Somogyi-könyvtár muzeális értékű köteteinek örökbefogadását közel két évtizede, 2003-ban indították el.
Európai uniós támogatással bővítette termelési kapacitását a zöldségszárítmányok és konyhakész zöldségek előállításával foglalkozó Mezőker Kft. Szegeden és Hódmezővásárhelyen.
Szeged ad otthont a hét végén a Magyar Mazsorett Bajnokságnak és a Szeged Opennek. A Móra Ferenc Múzeum előtt két napig – szombaton és vasárnap – tizenhárom hazai településről több mint kétszáznyolcvan fiatal mutat be különféle versenygyakorlatokat.