
Szeged a hétvégén megint megmutatta, milyen jó, amikor egy város nem csak beszél a sportról, hanem helyet is ad neki. Az újszegedi Gellért Szabadidőközpontban két versenynapon van túl a DRK Vidékbajnokság, amelyet a Vitéz SE Szeged rendez, és már az első napok után látszik: nagy dolog történt. Fiatal teniszezők, izgalmas meccsek, hőségben is kitartó csapatok és egy olyan hangulat, amire Szeged tényleg büszke lehet.Ahogy arról korábban már beszámoltunk a Szeged365-ön, több száz fiatal érkezik Szegedre a DRK Vidékbajnokságra, amelyet június 20. és július 2. között rendez meg a Vitéz SE Szeged az újszegedi Gellért Szabadidőközpontban. A versenyen U12-es, U14-es, U16-os és U18-as korosztályok lépnek pályára, lesz csapatverseny, egyéni és páros is, vagyis napokon át a fiatal teniszezőké az újszegedi pályák főszerepe. Ha lemaradtál az előzményekről, itt tudod visszanézni:Most pedig már nem arról kell írni, hogy hamarosan indul a bajnokság, hanem arról, hogy elindult, és rögtön nagyon jó hétvégét hozott Szegednek. Két versenynapon vagyunk túl a DRK Vidékbajnokságon, a Gellért Szabadidőközpont pályáin pedig az U14-es csapatbajnokságok mérkőzéseit láthatta a közönség. A hőség kemény volt, ezt kár lenne szépíteni, de a pályán lévő fiatalok nem nagyon foglalkoztak kifogásokkal. Mentek a labdák után, küzdöttek minden pontért, a szülők, edzők és nézők pedig végig ott voltak mellettük.A hétvége nagy győztese a Nexon Dunakeszi TK lett, amely mind a leány, mind a fiú U14-es mezőnyben vidékbajnoki címet szerzett. A leány döntőben a Nexon Dunakeszi TK 3:1-re nyert a Volvex Tenisz ellen, míg a fiúknál a Nexon Dunakeszi szintén 3:1-re győzte le a BEBTO Team csapatát. Szegedi szemmel nézve azonban nem csak az eredmények miatt volt fontos ez a hétvége. Hanem azért is, mert jó volt látni, hogy Újszegeden egy ilyen rangos utánpótlásversenynek tud otthont adni a város, méghozzá úgy, hogy közben tényleg családias, sportos, nyári hangulat járta át a Gellértet.A DRK Vidékbajnokság lényege egyszerűen összefoglalva az, hogy a vidéki utánpótlás teniszezők komoly versenyhelyzetben mérhetik össze a tudásukat. Ezek a napok nem csak arról szólnak, ki nyer és ki kap érmet. Legalább ennyire szólnak arról is, hogy a fiatalok megtapasztalják, milyen csapatban küzdeni, izgulni, hibázni, újrakezdeni, majd újra odaállni a következő labdához. Egy ilyen verseny sok gyereknek óriási élmény, Szegednek pedig komoly elismerés, hogy a Vitéz SE Szeged rendezésében ilyen esemény költözött az újszegedi Gellértbe.És pont ezért jó erről beszélni. Mert Szegeden most van egy nagyon fontos cél: minél több fiatal sportoljon, mozogjon, és ha lehet, minél többen ismerjék meg a teniszt is. A Vitéz SE Szegednél a tenisz nem csak egy sportág, hanem egy lehetőség. Lehetőség arra, hogy a gyerekek közösségbe kerüljenek, rendszeresen mozogjanak, megtanuljanak figyelni, küzdeni, veszíteni, nyerni, újra felállni, és közben találjanak valamit, amit igazán szeretnek. Ezért különösen jó hír, hogy a klub nem csak edzéseket tart, hanem ilyen rangos versenyeket is idehoz Szegedre.A tenisz egyébként azért is különleges sport, mert egyszerre kell hozzá mozgás, figyelem és türelem. Nem elég erősen megütni a labdát, gondolkodni is kell közben. Minden pont új helyzet, minden labdamenet új döntés. Talán ezért is adhat sokat egy gyereknek: megtanít arra, hogy nincs vége semminek egy rossz labda után, mert jön a következő. És ha ezt valaki fiatalon megtanulja a pályán, abból később az élet más részein is sokat vihet magával.A DRK Vidékbajnokság a héten folytatódik az újszegedi Gellért Szabadidőközpontban, a pályák mellett pedig továbbra is várják a szurkolókat. Nem kell teniszezőnek lenned ahhoz, hogy jól érezd magad. Elég kimenni, körbenézni, megnézni néhány labdamenetet, és biztatni azokat a fiatalokat, akik most Szegeden írják a saját sportos történetüket. A helyszín: Gellért Szabadidőközpont, Derkovits fasor 113. Érdeklődés és pályafoglalás: +36 70 686 5124. A Vitéz SE Szeged edzései iránt érdeklődni a +36 70 457 9133-as telefonszámon lehet.