Ma este minden út Bordányba vezet: elstartolt a GLOBE, és mi élőben mutatjuk, mi történik
Szeged 365 | 2026. június 26., péntek - 21:54
Ma végre nem visszaszámlálás van, hanem fesztiválüzemmód: elindult a GLOBE 2026 Bordányban, mi pedig élőben jelentkezünk a helyszínről, hogy megmutassuk, milyen brutálisan jó a hangulat Szeged mellett. Kapunyitás 17 órakor, az első nap pedig rögtön erős névsorral csap oda: érkezik a Kozmix, a Children of Distance, a BSW és Dr. BRS, utánuk pedig hajnalig tartó DJ party viszi tovább az estét. Mutatjuk, mi történik a Homokhátság egyik legpörgősebb nyári találkozópontján.A Szeged365-ön korábban már megírtuk, hogy Bordány ma fesztiválüzemmódba kapcsol, hiszen június 26-án, pénteken 17 órától kinyitnak a kapuk, és elindul a háromnapos GLOBE Fesztivál a bordányi focipályán. Akkor arról írtunk, hogy a Szegedhez közeli fesztivál rögtön erős nyitónappal indít, a kapunyitás után pedig gyorsan beindulhat az a bizonyos nyári, barátokkal érkezős, estéről estére emlegetős GLOBE-hangulat. Ha lemaradtál róla, itt tudod visszanézni a korábbi anyagunkat:Az első nap fellépőlistája már önmagában elég volt ahhoz, hogy beinduljon a péntek este Bordányban. A GLOBE elstartolt, a hangulat pedig percről percre erősödik: érkezik a Kozmix, akiknek a slágerein generációk nőttek fel, és biztosan lesz pár olyan dal, amit a közönség együtt énekel majd velük. Színpadra lép a Children of Distance is, akik sokaknak régi nagy kedvenceket hoznak vissza, a BSW pedig garantáltan megmozgatja a fesztiválozókat. A bulihangulatról Dr. BRS is gondoskodik, így az első este tényleg arról szól, hogy itt a nyár, itt a fesztivál, Bordányban pedig már javában pörög a GLOBE.A koncertek után sem áll meg az este, hiszen hajnalig tartó DJ party viszi tovább a GLOBE első napját. Ez az a pont, ahol már nem számít, ki mikor érkezett, csak az, hogy együtt mozdul a tömeg, szólnak a zenék, és Bordány egy nagy nyári találkozóhellyé válik. A fesztiválban éppen ez a szerethető: közel van Szegedhez, könnyű elindulni rá, mégis megadja azt az érzést, hogy pár órára kiszakadtál a hétköznapokból. Barátokkal érkezős, hajnalig maradós, igazi nyári péntek este lett belőle.És ez még csak a kezdet, hiszen a GLOBE nem egyetlen estére kapcsolta fesztiválüzemmódba Bordányt. A hétvége további részében is jönnek a nagy nevek: érkezik a Wellhello, a ValMar, a Punnany Massif és a Kowalsky meg a Vega is, vagyis bőven lesz még miért visszatérni a színpad elé. Aki ma csak belekóstol a hangulatba, könnyen lehet, hogy holnap már újra ugyanott találja magát a barátokkal, egy hideg ital mellett, a kedvenc dalait énekelve. Ez a GLOBE lényege: három nap, rengeteg koncert, nyári éjszakák, és az a jóleső érzés, hogy Bordányban tényleg ott találkoznak a barátok.
Forrás: Szeged 365

Szombaton alig lesz felhő az égen, a perzselő napsütésé lesz a főszerep Szegeden. Felfrissülést hozó csapadék sehol sem várható. Általában gyenge, mérsékelt marad a légmozgás, csak néhol élénkülhet meg átmeneti jelleggel a szél. Kora reggelre 14 és 24 fok közé csökken a hőmérséklet, majd napközben 35 és 40 fok közötti csúcsértékeket mérhetünk.Vasárnap tovább fokozódik a hőség a napos időben, a legmelegebb órákban 36-41 fokot mérhetünk. Az Időkép előrejelzése szerint a hajnal is egyre kevesebb helyen hoz némi felfrissülést, sokfelé lesz trópusi az éjszaka, azaz 20 fok felett alakulnak majd a minimumok az ország nagy részén. Csapadék ezen a napon sem várható. A déli, délkeleti szelet több helyen kísérhetik élénk széllökések.
Közös sajtótájékoztatót tartott pénteken Magyar Péter miniszterelnök, Kármán András pénzügyminiszter és Kirjákosz Pjerakákisz görög pénzügyminiszter, az Eurogroup elnöke, miután egyeztettek a bankunióról, a pénzügyi digitalizációról, valamint a görög–magyar gazdasági kapcsolatok fejlesztéséről. A tájékoztatón szó esett Magyarország euróövezeti csatlakozásának társadalmi támogatottságáról, a 2030-as csatlakozási célról, a költségvetési pálya felülvizsgálatáról, valamint a görög gazdasági tapasztalatok tanulságairól is.Magyar Péter a sajtótájékoztatón kiemelte, hogy Magyarországon jelenleg 70–75 százalékos az euró bevezetésének támogatottsága, ami szerinte a legmagasabb arány az eurózónán kívüli országok között. Úgy fogalmazott, ez nem volt mindig így, de álláspontja szerint az elmúlt évek kormányzati működése hozzájárult ahhoz, hogy az emberek egyre inkább a közös európai fizetőeszköz nyújtotta stabilitást és kiszámíthatóságot tartják kívánatosnak.A Tisza-kormány célja – mint elhangzott –, hogy 2030-ra megteremtse az euró bevezetésének feltételeit, azaz teljesítse a maastrichti kritériumokat. Magyar szerint jelenleg Magyarország ezek közül egyetlen feltételnek sem felel meg, majd hangsúlyozta, hogy az uniós csatlakozás idején kedvezőbb helyzetben volt az ország a későbbi euróövezeti integráció szempontjából, mint most. A politikus szerint ugyanakkor mára társadalmi konszenzus alakult ki az euró bevezetéséről.Magyar Péter Görögországot példaértékű átalakulásként említette, kiemelve, hogy az ország a pénzügyi válságot követően jelentős gazdasági stabilizációt hajtott végre. Úgy fogalmazott, hogy Görögország „a legrosszabb tanulóból átlag fölöttivé vált”, és szerinte a folyamat tanulsága, hogy a kiszámítható gazdaságpolitika, a fiskális fegyelem és a reális költségvetési tervezés hosszú távon növeli a bizalmat és a gazdasági stabilitást.Kirjákosz Pjerakákisz arról beszélt, hogy az eurócsoport készen áll Magyarország befogadására, és kiemelte az Európai Unió helyreállítási tervének jelentőségét, amely szerinte hamarosan elfogadásra kerülhet. A görög pénzügyminiszter szerint Magyarország politikai irányváltása egyértelműen az európai integráció irányába mutat.Kármán András pénzügyminiszter hangsúlyozta: a görög tapasztalatok jól mutatják, hogy a fiskális fegyelem és az államadósság csökkentése hosszú távon stabil gazdasági növekedést eredményezhet. Bejelentette, hogy a kormány még az idén benyújtja a felülvizsgált középtávú költségvetési pályát, amely az euró bevezetéséhez vezető út egyik alapdokumentuma lesz. A miniszter elmondta azt is, hogy az idei költségvetés felülvizsgálata a végső szakaszában jár, ennek eredményeit először a Tisza frakciója kapja meg, majd a nyilvánosság is tájékoztatást kap róla.A pénzügyminiszter közlése szerint a 2026-os költségvetést augusztus végéig terjesztik be, míg a 2027-es költségvetés előkészítése ezzel párhuzamosan zajlik, és október végéig kerülhet a parlament elé. Indoklása szerint szakítanak azzal a korábbi gyakorlattal, hogy a költségvetést tavasszal nyújtják be, mivel akkor még nem láthatók a valós gazdasági folyamatok.Magyar Péter a sajtótájékoztatón hangsúlyozta: az euróövezeti csatlakozás feltételeinek teljesítéséhez nem lesz szükség megszorításokra. Álláspontja szerint a gazdasági stabilitás és a befektetői bizalom helyreállításához elsősorban az uniós források átlátható felhasználására és a korrupció visszaszorítására van szükség.Kirjákosz Pjerakákisz utalt arra, hogy az euró bevezetése rövid távon áremelkedési hatásokkal is járhat, ugyanakkor Magyar Péter szerint ezek megfelelő árfolyam-politikával és lakossági felkészítéssel kezelhetők. A politikus szerint az eurózóna-tagság legfontosabb előnye a kiszámíthatóbb gazdasági működés és a szigorúbb pénzügyi szabályozás lenne.A sajtótájékoztató végén Magyar Péter bírálta Orbán Viktor gazdaságpolitikáját, amelyet szerinte felelőtlen költségvetési és inflációs politikaként lehet értékelni.
Folytatódik a kamerarendszer bővítése Szegeden: a legújabb eszközöket a Szent György téri villamosmegállóban helyezik üzembe. A térfigyelő kamerákkal nem csupán a peronokat, hanem a mellékutcákat, a zebrákat, valamint a tér belsejét is figyelni tudják a jövőben.Nagy Sándor városfejlesztési alpolgármester tájékoztatása szerint a rendőrséggel egyeztetve, a már optikai hálózattal rendelkező területeken bővítik a közbiztonsági kamerarendszert. A céljuk, hogy a közösségi közlekedők biztonságérzetének javítása mellett a környék közbiztonságát is javítsák.
Tegnap sem maradtunk izgalmak nélkül a DRK Vidékbajnokságon, ahol hat nap után újabb nagy pillanatokat hozott a szegedi verseny. Bora Buchholcz magabiztos játékkal, két szettben jutott az elődöntőbe, Zádori Kristóf pedig a legjobb 16 közé verekedte be magát az U18-as mezőnyben. Közben Zoé, Nóri, Misi és Vitéz életük első versenyén léptek pályára, ahol volt izgalom, küzdelem, könnyek és mosolyok is. Nagyon büszkék vagyunk a Vitéz SE csapatára, a bajnokság pedig ma folytatódik.Hat nap már mögöttünk van a DRK Vidékbajnokságon, a tegnapi nap pedig újra megmutatta, mennyi szív, küzdés és büszkeség fér el a Gellért Szabadidőközpont pályáin. Ahogy korábban megírtuk, a kánikula sem állította meg a fiatalokat, megtelt élettel a Gellért Szabadidőközpont a DRK Vidékbajnokságon, most pedig újabb erős napot zárt a Vitéz SE csapata. Ha lemaradtál róla, itt tudod visszanézni a korábbi cikkünket:Tegnap sem maradtunk izgalmak nélkül, hiszen Bora Buchholcz magabiztos játékkal, két szettben jutott az elődöntőbe. Ez az a fajta teljesítmény, amely mögött ott van a koncentráció, a felkészülés és az a belső erő, amely a fontos pontoknál igazán sokat számít. Bora nem csak továbbjutott, hanem megmutatta, hogyan kell határozottan, higgadtan és bátran játszani egy ilyen mezőnyben. A bajnokság ma folytatódik, Szeged pedig tovább szoríthat neki. Hajrá, Bora!Zádori Kristóf is komolyat ment tegnap, az U18-as mezőnyben a legjobb 16 közé verekedte be magát. Ebben a korosztályban már minden labdamenetnek súlya van, minden pontért meg kell dolgozni, és fejben is végig ott kell lenni a pályán. Kristóf harcolt, ment előre, nem engedte el a lehetőséget, és kivívta a helyét a legjobbak között. Ez nem csak egy eredmény, hanem üzenet is: a Vitéz SE-ben olyan fiatalok dolgoznak, akikben ott van a tartás, a kitartás és az igazi versenyszellem.A tegnapi nap egyik legszebb része Zoé, Nóri, Misi és Vitéz bemutatkozása volt, hiszen életük első versenyén léptek pályára. Volt izgalom, küzdelem, könnyek és mosolyok is, pont úgy, ahogy egy első nagy sportélménynél lenni szokott. A győzelem ugyan még várat magára, de az első lépéseket már megtették, és sokszor ez a legnagyobb dolog: odaállni, megpróbálni, végigcsinálni, majd emelt fejjel továbbmenni. Nagyon büszkék vagyunk a Vitéz SE csapatára, a nagyokra, a legkisebbekre, azokra is, akik eredménnyel, és azokra is, akik szívvel írták tovább ezt a szegedi tenisztörténetet. Ma folytatódik a bajnokság: hajrá, Bora, hajrá, Kristóf, hajrá, Vitéz SE!


RSS alkalmazások a Google Play-ben
RSS alkalmazások az Apple Store-ban