Szeged ezt nem felejti el egyhamar: még az eső sem tudta megállítani a Deja Vu Fesztivál őrületét (videó, galéria)
Szeged 365 | 2026. június 15., hétfő - 15:54
Volt itt minden, amitől a szegedi nyár igazán beindul: világsztárok, retró himnuszok, hatalmas közös éneklések, esőben is tomboló közönség és az a hamisíthatatlan Deja Vu-hangulat, amiért évről évre megtelik az Újszegedi Partfürdő. A fesztivál négy napja alatt tényleg jó volt kicsit kiszakadni a hétköznapokból, visszacsöppenni a kedvenc korszakainkba, és együtt megélni, hogy Szeged ilyenkor nem csak város, hanem egy óriási közös buli.Legutóbb a fesztivál közepén ugrottunk be a Deja Vu sűrűjébe, amikor megkérdeztük a bulizókat, kiket várnak a legjobban a szegedi időutazáson. Már akkor érezni lehetett, hogy ez nem egy sima fesztiválhétvége lesz, hanem az a fajta közös, szegedi élmény, amiről még napokig beszél az ember. A válaszokból szépen kirajzolódott, mennyire sokféle generációt mozgat meg a Deja Vu: volt, aki Timbaland miatt érkezett, más Inna, Flo Rida, Cascada vagy éppen a nagy retró klasszikusok miatt indult el a Partfürdőre. Ha lemaradtál róla, itt tudod visszanézni a hangolódós anyagunkat: Aztán jött a négy nap, és Szeged tényleg beszállt az időgépbe. Szerdán rögtön erős felütéssel indult a buli: Dj Bigiboy és Dj Dominique után Korda György és Balázs Klári hozta a közös éneklős pillanatokat, majd Samantha Fox, a Vengaboys és az Earth Wind & Fire Experience tette teljessé az első estét. Csütörtökön TNT, Snap!, 2 Unlimited, Peat Jr. feat. Sheela, Groove Coverage és Inna pörgette tovább a hangulatot, miközben a Partfürdőn már pontosan látszott, hogy idén tényleg nagyobbat szól a Deja Vu, mint valaha.Péntekre már az egész városban érezni lehetett, hogy a Deja Vu nem csak egy koncertsorozat, hanem egy komplett nyárindító életérzés. Animal Cannibals, L.L. Junior, Groovehouse, Haddaway, Náksi, Kozmix, LayZee aka Mr. President és Timbaland adta egymásnak a színpadot, a közönség pedig úgy énekelte a slágereket, mintha minden számhoz tartozna egy saját régi sztori. Szombaton aztán Krisz Rudi, Basshunter, Erős vs. Spigiboy, Cascada, Sterbinszky, Dj Szatmári & Szakos Andi és Flo Rida tette fel a koronát a fesztiválra. És igen, még az eső sem tudta elrontani: a cipők lehet, hogy vizesek lettek, de a hangulat egyetlen percre sem állt meg.A Deja Vu Fesztivál ereje pont abban van, hogy egyszerre nosztalgia és nagyon is jelen idejű szegedi sztori. A 80-as, 90-es, 2000-es és 2010-es évek slágerei úgy szóltak a Tisza-parton, mintha mindegyik visszahozna egy nyári estét, egy régi házibulit, egy első kazettát, egy lemezjátszót, egy rádiós kedvencet vagy egy autóban üvöltve énekelt refrént. A szervezők korábban már rekordközeli érdeklődésről, kibővített kapacitásról és több tízezer látogatóról írtak, és a helyszínen pontosan ezt lehetett érezni: Szeged négy napra egy hatalmas, közös, boldog retró-univerzummá változott. A képek és videók most visszahozták azt, amit szavakkal csak körbeírni lehet: az esőben is mosolygó arcokat, a magasba lendülő kezeket, a tömeggel együtt énekelt refréneket, a baráti öleléseket, a színpadról áradó energiát és azt a bizonyos Deja Vu-érzést, amit Szeged évről évre egyre jobban szeret. És a legjobb, hogy nem kell sokáig találgatni, mikor folytatódik a sztori: már megvan a jövő évi időpont, a Deja Vu Fesztivál 2027. június 9–10–11–12. között tér vissza az Újszegedi Partfürdőre, a kedvezményes jegyértékesítés pedig már el is indult. Találkozunk 2027-ben! Forrás: Szeged 365

Előkerülhet a strandtáska és a papucs, hiszen június 13-án, szombaton reggel 9 órakor megnyitotta kapuit a Nádastó Szabadidőpark Sándorfalván. A nyitónap főszereplője a vízpart, a napsütés és az a hamisítatlan nyári szabadságérzés volt, amiért Szegedről is megéri kimozdulni. A sándorfalvi tóparton közben a Déli Blokk Motoros Egyesület regionális motoros találkozója is zajlott, erről a látványos eseményről lentebb videót is találtok.Nemrég még arról írtunk, hogy valami igazán nyárias készül Szeged szomszédságában: megnyitja kapuit a sándorfalvi Nádastó Szabadidőpark, ahol végre kezdetét veheti a strandszezon. Most viszont már nem a jövőről beszélünk, hiszen szombaton reggel 9 órakor hivatalosan is megnyitott a Nádastó, és az első strandolók már birtokba is vették a partot. Ha lemaradtál az előzményekről, korábbi cikkünket itt tudod visszaolvasni:Van az a pillanat, amikor az ember végre elhiszi, hogy tényleg itt a nyár. Amikor előkerül a papucs, a strandtáska, és már nem csak tervezgetjük a vízparti programokat, hanem neki is vágunk. A Nádastón pontosan ezt az érzést lehet átélni: néhány perc autózás Szegedről, aztán már csak a víz, a napsütés és a kikapcsolódás marad. A szezonnyitón sokan ki is használták az alkalmat, hogy belekóstoljanak a sándorfalvi nyárba, amely idén is rengeteg élményt ígér.Dunszt Ferenc, a Déli Blokk Motoros Egyesület vezetője és egyik motoros társa szerint a Nádastó idei nyitóhétvégéjét a kétkerekűek is különlegessé tették. Az egyesület ugyanis már ötödik alkalommal rendezte meg regionális motoros találkozóját a helyszínen, amelyre a videóban elhangzottak alapján mintegy 300-400 motoros érkezett a térségből és az ország több pontjáról. Sokan sátorral költöztek ki a tópartra, hiszen a rendezvény lényege nem a látványos felvonulás vagy a felhajtás, hanem a baráti találkozás és a családias hangulat. A 2010-ben alakult egyesület tagjai évek óta visszajárnak Sándorfalvára, a programot pedig idén is hivatalos hangmérés, esti zenés programok és hamisítatlan tóparti motoros közösségi élet színesítette.A Nádastó története azért is különleges, mert a környéken egykor homokbányászat folyt, az így kialakult gödrökből pedig később halastó és strand lett. Vagyis ami valaha munkaterület volt, ma az egyik legkedvesebb nyári menekülőút Szeged mellett. Sándorfalva és a Nádastó pont azt adja, amire ilyenkor szükség van: természetközeli pihenést, vízpartot, horgászós, strandolós, családi hangulatot, most pedig mellé egy adag motoros dübörgést is. Szóval indulhat a szezon, a Nádastó kinyitott, a nyár pedig megérkezett.
Túl sok “extrával” akarta elhagyni az országot a röszkei határon egy magyar sofőr: járművében olyan vám- és adóköteles árut találtak, amelyeket köteles lett volna bejelenteni. A tettes a szállítmányt – amely több mint 50 darab IPhone készüléket, emellett mintegy 200 ezer eurónyi készpénzt tartalmazott – a gyerekülés előtti szőnyeg alá, valamint az autó csomagtartójának bal oldali kárpitja mögé rejtette.A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Csongrád-Csanád Vármegyei Adó és Vámigazgatóság arról tájékoztatta szerkesztőségünket, hogy a NAV munkatársai Röszkén ellenőrizték azt a kocsit, amelynek magyar sofőrje nem jelentett be vám- és adóköteles árut. A jármű átvizsgálásakor azonban a gyerekülés előtt a szőnyeg alatt, eredetinek látszó csomagolásban 59 darab iPhone 17 Pro mobiltelefont találtak. Az autó csomagtartójának bal oldali kárpitja mögül, egy nejlontáskából pedig 190 ezer euró került elő.A tízezer eurót elérő készpénz bejelentésének elmulasztása miatt a pénzügyőrök a járművezetőnek 34 millió forint bírságot szabtak ki. A sofőr ezt a helyszínen nem tudta kifizetni, ezért a szankcióval egyenértékű eurót a NAV visszatartotta biztosítási intézkedésként, a mobiltelefonokat pedig lefoglalták.Minden olyan, az Európai Unió külső határait átlépő utas, akinél tízezer euró vagy ennél több készpénz – akár különböző pénznemekben – vagy ennek megfelelő összértékű, készpénz helyettesítő eszköz van, köteles azt írásban bejelenteni annál a vámhatóságnál, ahol az unió területére be- vagy onnan kilép.
Igazán látványos szakaszához érkezett a Szegedi Szabadtéri Játékok előkészítése: szinte teljesen elkészült a Dóm téren felépített monumentális nézőtér és színpad, ahol pár nap múlva már az évad első programjai várják a közönséget. A helyszínen tartott sajtóbejáráson Barnák László főigazgató és Várkonyi Miklós műszaki vezető mutatta be, hogyan állnak a munkálatok, miközben arról is beszéltek, hogy különleges évad előtt áll a fesztivál.A Szegedi Szabadtéri Játékok történetének egyik legfontosabb szezonja következik, hiszen idén egyszerre két jelentős évfordulót is ünnepelnek. „Kettős évfordulót ünneplünk, hiszen 95 éves a Szegedi Szabadtéri, és ez a 75. évada a fesztiválnak” – hangsúlyozta Barnák László. A főigazgató elmondta, hogy az első szabadtéri előadást 1931 júniusában rendezték meg a Dóm téren, majd egy hosszabb szünetet követően 1959-ben indult újra a fesztivál. A jubileumi évad azonban nem csupán a múltról szól. A Dóm téren már most jól látható az a hatalmas munka, amelynek eredményeként néhány hét alatt egy teljes színházi infrastruktúra nő ki a macskakövekből.Barnák László szerint a Dóm téren felépülő monumentális nézőtér és színpad jóval többet jelent egyszerű műszaki teljesítménynél. „Amit itt magunk körül látunk, az nem csak vasszerkezet, és nem csak azt mutatja meg, hogy emberi erővel és gépekkel mekkora szerkezeteket lehet felépíteni. Sokkal inkább arról árulkodik, amiért ez az egész anno megszületett: hogy a kultúrán és azon belül is a színházon, az előadóművészeten keresztül minél többen kapcsolódjunk össze egy közösséggé” – fogalmazott Barnák László. A főigazgató szerint a Szabadtéri lényege ma is ugyanaz, mint közel egy évszázaddal ezelőtt: olyan történeteket mesélni, amelyek minden néző számára ismerős kérdéseket vetnek fel. „A Szegedi Szabadtéri Játékok idén is különböző műfajokban keresi arra a választ, hogy mi is az élet nagy misztériuma, hogy hogyan birkózunk meg a vágyainkkal, a félelmeinkkel, hogy mit teszünk meg a szabadságunkért vagy a szerelmünkért” – mondta Barnák László.A háttérben zajló munkálatok méreteit jól mutatja, hogy egyszerre körülbelül száz ember dolgozott a nézőtér, a színpad és a kiszolgáló szerkezetek építésén. Várkonyi Miklós műszaki vezető elárulta, hogy a színpad építése pünkösd után kezdődött, majd egy nappal később kapcsolódott be a nézőteret építő brigád is. Az idei év egyik legjelentősebb beruházása a forgószínpad felújítása volt. „A forgószínpad komoly felújítást igényelt, majdnem harmincmillió forintot tesz ki. Roppant nagy díszletekkel van igénybe véve, tehát kutya kötelességünk volt, hogy ezt felújítsuk” – magyarázta Várkonyi Miklós. A felújításra azért is szükség volt, mert a szerkezetet évről évre egyre nagyobb terhelés éri, miközben a nyári hőség és az időjárás sem kíméli. A főigazgató arról is beszélt, hogy nemcsak a Dóm téren, hanem az Újszegedi Szabadtéri Színpadon is jelentős fejlesztések történtek az elmúlt időszakban. „Az újszegedi szabadtéri színpadon megújult a teljes nézőtér, hasonlóan a Dóm téri nézőtérhez. UV-álló, kényelmes új műanyagszékek kerültek behelyezésre, lecserélve a korábbi rendszert” – mondta Barnák László. Hozzátette, hogy a Szabadtéri minden évben igyekszik saját erőből fejleszteni, nemcsak az állagmegóvás, hanem a nézői kényelem és biztonság érdekében is.Kevesen gondolnak bele, de a Dóm téren minden nyáron a nulláról kell felépíteni a teljes infrastruktúrát. „A macskakövekből emelkedik fel ez a csillagtető színpad, tehát tulajdonképpen itt semmi nem adott ahhoz, hogy szabadtéri játékokat lehessen rendezni” – fogalmazott Barnák László. A színpad, a nézőtér, a hang- és fénytechnika, valamint a kiszolgáló rendszerek felépítése és későbbi bontása önmagában több százmillió forintos költséget jelent. A fesztivál idei költségvetése megközelíti a kétmilliárd forintot, amelynek jelentős részét saját bevételekből kell előteremteni. A főigazgató szerint ugyanakkor fontos lenne, hogy a fesztivál a jövőben nagyobb állami támogatásban részesüljön.A Szegedi Szabadtéri Játékok mára nem csupán az ország egyik legjelentősebb kulturális fesztiválja, hanem Szeged identitásának meghatározó része is. Az elmúlt évtizedekben több millió néző fordult meg a Dóm téren és az Újszegedi Szabadtéri Színpadon, miközben művészek ezrei léptek fel a fesztivál színpadain. A jubileumi évad pedig már a küszöbön áll: a Dóm tér ikonikus nézőtere és színpada szinte teljes pompájában várja a közönséget, hogy újabb felejthetetlen nyári estékkel gazdagítsa a szegedieket és a városba érkező látogatókat.
A nyári szünet nagy kérdése minden családban ugyanaz: hova menjen a gyerek, ahol biztonságban van, jól érzi magát, fejlődik is, de közben tényleg gyerek maradhat? Erre hoz szegedi választ az ÁGOTA Napközis Élménytábor, amely a Csongor téren nyitja meg a nyár legvidámabb heteit az általános iskolások előtt. Lesz kreativitás, mozgás, zene, közös alkotás, sok nevetés, és ami legalább ilyen fontos, közösség.A Napközis ÁGOTA Élménytábor a Csongor téren várja az általános iskolás korosztályt, vagyis pontosan azokat a gyerekeket, akiknek nyáron a legnagyobb szükségük van tartalmas, biztonságos és pörgős hétköznapokra. A programban kreativitást fejlesztő játékok, sportprogramok, zene, közös alkotás és garantált jókedv kap helyet, vagyis minden adott ahhoz, hogy a szünet ne csak „megoldott” legyen, hanem tényleg emlékezetes. A részvételi díj gyermekenként 40 ezer forint, testvérkedvezménnyel 35 ezer forint.Öt turnus közül lehet választani: június 22. és 26., június 29. és július 3., július 6. és 10., augusztus 3. és 7., valamint augusztus 10. és 14. között várják a gyerekeket Szegeden. Fontos részlet, hogy a jelentkezési határidő mindig az adott turnus előtt legalább egy héttel van, vagyis nem érdemes az utolsó pillanatra hagyni a döntést. Ez pont az a fajta nyári program, ahol a gyerek nem csak lefoglalva van, hanem figyelmet, élményt, társakat és egy jó ritmusú napközis hetet kap.Az ÁGOTA név különösen szépen illik ehhez a kezdeményezéshez: az Ágota az Agáta régi magyar formája, jelentése pedig „a jó”. Ez most nem csak nyelvi érdekesség, hanem találó háttér is, hiszen a Csongor téren induló élménytábor éppen erről szól: jó helyen, jó közösségben, jó programokkal megtölteni a gyerekek nyarát. Szegeden pedig pontosan tudjuk, mennyit számít egy olyan hét, ahonnan a gyerek fáradtan, maszatosan, de tele történetekkel ér haza.
Hétfőn délelőtt kigyulladt és teljes terjedelmében égett egy személykocsi Sándorfalva és Dóc között, az erdős területen. A szegedi hivatásos tűzoltók egy gépjárműfecskendővel és a vízszállítóval vonultak a helyszínre – tudtuk meg a katasztrófavédelemtől. Mint kiemelték, az egységek két vízsugárral oltották el a lángokat, amelyek szerencsére nem terjedtek át a jármű környezetére. A tűzoltók már az utómunkálatokat végzik a helyszínen.
A Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság egyenruhásai 2026. június 12-én a Röszke Autópálya Határátkelőhelyen ellenőriztek egy kilépésre jelentkező luxusautót. A luxemburgi honosságú Lamborghini Urus típusú személygépkocsit egy horvát állampolgárságú férfi vezette, ám mint kiderült, nem jutott vele messzire.A rendőrség tájékoztatása szerint az okmányok és a jármű adatainak ellenőrzése során a határrendészek megállapították, hogy a nagy értékű SUV szerepel a nemzetközi körözési rendszerben. A járművet a német hatóságok körözik, és hivatalosan kérik annak lefoglalását.A rendőrök a körülbelül 120 millió forint értékű luxusautót lefoglalták. Az ügyben a Szegedi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya, valamint az elrendelő német hatóság is értesítésre került, a további eljárást az illetékes bűnügyi osztály folytatja le – tették hozzá.
Ha még nem jártál a megújult Bistorantban, most érdemes velünk benézned. Kiss Balázs kollégánk végigvezet benneteket az Oroszlán utcai éttermen, ahol már a bejáratnál történelmi emlékek fogadnak, köztük Rézi néni szerencsehozó üstje. Bent kényelmes boxok, pult, sportszoba, legendás focimezek, belső terasz, ingyenesen megnézhető diákkiállítás és egy lenti boros rész is van. Egyszerre étterem, találkozóhely és egy darab szegedi történet.A Bistorantról nemrég megírtuk, hogy ajándék menüvel várják a vendégeket, ráadásul Rézi néni receptjei is visszaköszönnek a heti kínálatban. Ha lemaradtál róla, itt tudod pótolni:Most viszont nem az étlap felől közelítünk, hanem belépünk az ajtón, és megnézzük, milyen lett belülről a megújult Bistorant Restaurant & Winebar. Kiss Balázs kollégánk vezet végig benneteket a Bistorantban. Ahogy belépsz, történelmi ereklyéket láthatsz, köztük Rézi néni szerencsehozó üstjét is. Ez az a kis plusz, amitől a helynek azonnal saját története és egyedi hangulata lesz. Bent többféle hangulatú tér közül választhatunk: kényelmes asztalok, intimebb boxok és a központi pult is helyet kapott, ahol italokat kérhetünk, miközben nyugodtan körbenézünk és magunkba szívjuk a hely atmoszféráját. A Bistorant egyik legérdekesebb része a sportszoba, ahol legendás sportolók mezei között ülhetsz le. A hátsó teraszon sporteseményeket is lehet nézni, így meccsnapokon könnyen találkozóhellyé válhat a baráti társaságoknak. A megújult Bistorantban nemcsak enni és inni lehet, hanem felfedezni is. Helyet kapott benne a Tömörkényes diákok kiállítása, amelyet ingyenesen meg lehet nézni. Ez külön jó pont, mert így a hely nemcsak vendéglátóhelyként működik, hanem ad valamit a városnak is. Van egy lenti része is, ahol borkóstolókat szoktak tartani. Ez a rész teljesen más hangulatú, nyugodtabb, elbújósabb, pont olyan, ahová jó lemenni egy hosszabb beszélgetésre vagy egy különlegesebb estére.Rézi néni neve nem véletlenül kerül elő a Bistorantban. Dolesko Terézia, vagyis Rézi néni a szegedi gasztronómia egyik fontos alakja volt, szakácskönyve pedig sok családban generációkon át ismert maradt. A Burger-ház története is szorosan kapcsolódik a városhoz, hiszen az épület nemcsak egy belvárosi ház, hanem egy olyan hely, amelyhez nyomdászat, újságírás, Tömörkény István neve és ma már a Szeged365 is kötődik. Ebbe a történetbe illeszkedik bele most a Bistorant is, mai, szerethető formában.Ha van Szegeden hely, ahová nemcsak azért ülsz be, mert éhes vagy, hanem azért is, mert jó ott lenni, akkor a megújult Bistorant pont ilyen. Az Oroszlán utca 8. alatt egyszerre kapsz ebédet, vacsorát, egy jó italt, meccsnézős hangulatot, borkóstolós estéket és egy kis szegedi történelmet is. Nem kell hozzá nagy alkalom, elég egy hétköznapi ebéd, egy baráti találkozó vagy egy este, amikor valami hangulatos belvárosi helyre vágytok. A Bistorant Restaurant & Winebar a Burger-ház földszintjén vár benneteket, asztalt a +36 (30) 968 6686-os számon tudtok foglalni, érdeklődni pedig az info@bistorant.hu címen lehet.
Ahogy korábban megírtuk, június 20-án ismét életre kelnek a múzeumok és a különleges helyszínek országszerte, a Múzeumok Éjszakája programsorozathoz pedig idén is csatlakozik a MÁV Csoport és Vasúttörténeti Alapítvány Szegeden. Ráadásul nem is akárhogyan: négy különböző helyszínen várják az érdeklődőket, ahol a vasút múltjába, jelenébe és jövőjébe egyaránt bepillantást nyerhetnek a látogatók.A Múzeumok Éjszakája, az ország egyik legnépszerűbb és legkülönlegesebb kulturális eseménye idén is sokszínű programokkal várja a látogatókat Szegeden. A Móra Ferenc Múzeum mellett nyitva lesz a Fekete Ház, a Kővár, és a Reök-palota is. Ezekről a részletes programlistát itt találod: A Tisza Lajos körúton található MÁV székház ezúttal is megnyitja kapuit a nagyközönség előtt. A látogatók végigjárhatják az épületet a pincétől egészen a padlásig, miközben megismerhetik a szegedi vasút történetét, a Vasúttörténeti Alapítvány különleges gyűjteményét, valamint számos ritka relikviát, modellt és fényképet. Az alagsorban működő terepasztalok, vasúti jelzőberendezések, régi telefonok és egyenruhák várják az érdeklődőket, akik akár magukra is ölthetik a korabeli vasutas viseleteket. A gyerekeket külön játszósarok fogadja, az épület alatt pedig egy igazi kuriózum, Szeged legendás, bombabiztos óvóhely-parancsnokságának labirintusa is bejárható lesz. Az udvaron egy gőzmozdony és hajtányozási lehetőség teszi még izgalmasabbá az estét.A Múzeumok Éjszakájának egyik legizgalmasabb helyszíne kétségtelenül a Szeged-Rendező vasútállomás lesz, amelyet az utazók általában csak a vonat ablakából láthatnak. A vezetett program során a látogatók megismerhetik a rendező pályaudvar működését, a biztosítóberendezések technológiáját, valamint testközelből figyelhetik meg a váltók és fényjelzők működését. A vállalkozó kedvűek maguk is kipróbálhatják a váltóállítást, de a közelmúltban üzembe helyezett elektronikus biztosítóberendezés számítógépes szimulátora is rendelkezésre áll majd. A gyerekek számára vasutas egyenruhás fotózkodási lehetőséggel készülnek a szervezők.A vasút szerelmeseinek kihagyhatatlan program lesz a Tram-Train karbantartó műhely megnyitása is. A látogatók nemcsak kívülről csodálhatják meg a járműveket, hanem több esetben alulról, felülről és belülről is felfedezhetik azokat. A kiállításon ikonikus mozdonyok, Tram-Train szerelvények, motorvonatok, pályafenntartó gépek és magánvasúti járművek sorakoznak majd fel. Többek között a Taurus, a Gigant, a Csörgő, a Szergej, a Muki és a Szöcske is látható lesz, de különleges közúti-vasúti járművekkel és egy kétéltű traktorral is találkozhatnak az érdeklődők. A programok között mozdonyszimulátor, kézi hajtányozás, mozdonyutazás, motorindítás-bemutató, gépi kocsimosó-látogatás, modellvasút-kiállítás és szakmai előadások is szerepelnek. A felfrissülésről az Utasellátó gondoskodik, amely történeti kiállítással is készül az estére.A negyedik helyszínen, a szegedi Területi Forgalomirányítási Csoport központjában a vasúti közlekedés egyik legkevésbé ismert, ugyanakkor legfontosabb területével ismerkedhetnek meg a látogatók. Az érdeklődők betekintést nyerhetnek a vonatközlekedés szervezésébe, a rendkívüli események kezelésébe, a Tram-Train irányításába, valamint a KÖFI-rendszer működésébe. A szakemberek bemutatják azt a háttérmunkát, amely nap mint nap biztosítja a vasúti közlekedés zavartalan működését.A programok közötti közlekedést óránként induló, díjmentes „Múzeumjárat” segíti majd, amely a Szegedi Nagyállomás és a Tram-Train műhely között közlekedik. A járaton Tram-Train járművel utazhatnak az érdeklődők, így maga az utazás is a program részévé válik. A MÁV Csoport helyszíneinek látogathatósága előzetes regisztrációhoz nem kötött, azonban a szervezők azt javasolják, hogy az érdeklődők időben érkezzenek a népszerű programokra.



RSS alkalmazások a Google Play-ben
RSS alkalmazások az Apple Store-ban