Találtunk egy Klinikát Újszegeden, ahol a cukorbetegséget nem csak egyetlen problémaként kezelik (videó)
Szeged 365 | 2026. június 18., csütörtök - 09:58
A cukorbetegség sokszor nem egyetlen panasszal érkezik, hanem vele együtt jöhet szívprobléma, idegi érintettség, elhízás, ízületi gond vagy más szövődmény is. Újszegeden találtunk egy olyan tudásközpontot, ahol mindezt egyben nézik. Az Újszeged Egészségközpont Diabetes Centrumában nem csak cukorbetegeket látnak el, hanem azokat is, akik szívgyógyászati, fül-orr-gégészeti, neurológiai, endokrin vagy reumatológiai problémával érkeznek. A legjobb benne, hogy háziorvosi beutaló sem kell.Nemrég írtunk arról, hogy Szegeden a MyDay a diabéteszes gyerekek támogatásáért mozgatta meg a várost, ehhez pedig az Újszeged Egészségközpont Diabetes Centrum is csatlakozott. A programon vércukorméréssel, vérnyomásméréssel, kézi doppler ultrahanggal és orvosi konzultációval segítették az érdeklődőket. Ha lemaradtál róla, itt tudod visszanézni:Most pedig azt néztük meg, hogyan működik az a hely, ahol a cukorbetegséget nem külön problémaként, hanem az egész szervezetet érintő állapotként kezelik. Prof. Dr. Várkonyi Tamás, az Újszeged Egészségközpont orvos-igazgatója a videóban elmondta: a legfontosabb cél az volt, hogy folytatni tudják a cukorbetegek kezelését és gondozását. Közben az is egyértelmű lett számukra, hogy a diabétesz sok más területhez is kapcsolódik. Érintheti a szívet, az idegeket, a mozgásszerveket, és és a 2-es típus diabétesz gyakran összefügg a túlsúllyal is. Ezért alakult ki a Diabetes Centrum, ahol több szakember dolgozik együtt, hogy a beteg ne vesszen el a különböző vizsgálatok között.A centrum egyik nagy előnye, hogy nem kell hozzá háziorvosi beutaló. A beteg saját maga is jelentkezhet, ha úgy érzi, segítségre van szüksége. Ez sokaknak könnyebbséget jelenthet, mert nem kell kerülőutakat keresni, el lehet indulni egyenesen a megfelelő szakemberek felé. Az Újszeged Egészségközpontban kardiológusok is dolgoznak, köztük olyan specialista is, aki ritmuszavarokkal foglalkozik. Emellett fül-orr-gégészeti vizsgálat és reumatológiai ellátás, endokrinológiai hipertonológiai (magas vérnyomás) vagy neurológiai konzultáció és dietetikai tanácsadás, radiológia, ultrahang vizsgálat is elérhető.Fontos, hogy nem csak cukorbetegeket fogadnak. Akkor is lehet hozzájuk fordulni, ha valakinek például a diabetes hiányában szívpanasza, hormonális problémája vagy ízületi tünete van. Vagyis a Diabetes Centrumban több olyan rendelés is működik, amely sok szegedi számára lehet hasznos. A cél az, hogy a beteg egy helyen kapjon irányt, választ és segítséget, ne pedig külön-külön kelljen keresgélnie, melyik panasszal hová menjen.A központban hamarosan gyermekdiabetológiai szakrendelés is indul. Ez különösen fontos, hiszen a cukorbetegség a legfiatalabbakat is érintheti, egy családnak pedig nagy segítség, ha helyben, megfelelő szakemberhez tud fordulni. A gyermekgyógyászati szakrendelés keretein belül pulmonológiai, endokrinológiai és nefrológiai ellátást is biztosítanak. Emellett speciális nőgyógyászati anyagcsere-konzultáció is elérhető lesz. Ez azoknak jelenthet segítséget, akiknél az anyagcsere, a hormonális működés és a nőgyógyászati kérdések egyszerre merülnek fel.Várkonyi Ákos, az Újszeged Egészségközpont vezetője és egészségügyi menedzsere elmondta, hogy az intézmény 2019-ben nyitott, és magánellátásban működik, vagyis bárki fordulhat hozzájuk. Szerinte a Diabetes Centrum azért különleges, mert az elérhető szakterületek legkiemelkedőbb szaktekintélyeit sikerült egy központba tömöríteni. Nem csak egy rendelésről van szó, hanem egy olyan központról, ahol a diabéteszhez kapcsolódó panaszokat és kockázatokat is figyelembe veszik.Az elérhető szakterületeket, szakorvosokat megtalálhatja a https://www.diabetescentrumszeged.hu/hatterunk/szakteruleteink oldalukon.A felszereltségük is figyelemre méltó. Az Újszeged Egészségközpontban található például egy olyan eszköz, amely az idegkárosodást méri. Ez körülbelül negyed óra alatt képes megmutatni, milyen állapotban vannak az idegek. Ez azért fontos, mert a cukorbetegség egyik lehetséges szövődménye az idegek károsodása, amit érdemes időben felismerni.A cukorbetegség lényege, hogy a szervezet nem tudja megfelelően szabályozni a vércukorszintet. Ez azonban nem csak egy szám a laboreredményen. Hatással lehet a szívre, a keringésre, az idegekre, a szemre, a vesére és az általános közérzetre is. Éppen ezért fontos, hogy aki érintett, ne halogassa a vizsgálatot. Újszegeden most találtunk egy olyan tudásközpontot, ahol professzionális módon, több szakterület segítségével foglalkoznak a problémával, és ahová akár beutaló nélkül is el lehet indulni. Az Újszeged Egészségközpont Diabetes Centrumot a Szolgáltató sor 1. szám alatt találod, időpontot telefonon a +36 (30) 440 1161-es számon kérhetsz, munkanapokon 08.00 és 19.00 óra között. E-mailben a recepcio@diabetescentrumszeged.hu címen lehet érdeklődni. A recepció hétfőtől péntekig 08.00 és 20.00 óra között tart nyitva, azzal, hogy az ellátásoktól és rendelésektől függően a nyitvatartás változhat.Forrás: Szeged 365

Szombaton tényleg megtelnek élettel az újszegedi teniszpályák: elindul a DRK Vidékbajnokság a Gellért Szabadidőközpontban, a rendező pedig a Vitéz SE Szeged. Június 20. és július 2. között U12-es, U14-es, U16-os és U18-as fiatalok lépnek pályára, lesz csapatverseny, egyéni és páros is. A belépés ingyenes, a büfé nyitva lesz, a szurkolás pedig nagyon jól fog jönni a gyerekeknek.Szombaton elkezdődik, amiről pár napja már írtunk a Szeged365-ön: Szegedre jön az ország egyik rangos utánpótlás teniszversenye, a Gellért Szabadidőközpontban pedig több száz 18 év alatti fiatal versenyző lép pályára. A korábbi cikkben azt is megírtuk, hogy a Vitéz SE Szeged 11 napon át rendezi meg a korosztályos vidékbajnokságot, 10 pályán, rengeteg meccsel és sok-sok szegedi pillanattal. Ha lemaradtál róla, itt tudod visszanézni:Most pedig már nem csak arról beszélünk, hogy jön a verseny, hanem arról, hogy szombaton el is indul. A DRK Vidékbajnokság június 20-tól július 2-ig tart, a helyszín az újszegedi Gellért Szabadidőközpont, a rendező pedig a Vitéz SE Szeged. U12-es, U14-es, U16-os és U18-as korosztályok érkeznek a pályákra, vagyis olyan fiatalok, akik közül sokan most írják életük első igazán fontos sportos történeteit. Lesz csapatverseny, egyéni és páros is, így szinte biztos, hogy minden napra jut majd olyan meccs, amelynél érdemes lesz megállni egy kicsit a pálya szélén.A legjobb ebben az egészben az, hogy ehhez nem kell teniszezőnek lenned. Nem kell ismerned minden szabályt, nem kell tudnod, mi a különbség egy pörgetett fonák és egy nyerő tenyeres között. Elég, ha kimész, körbenézel, és hagyod, hogy beszippantson a hangulat. Gyerekek fognak küzdeni minden labdáért, szülők izgulnak majd a pálya mellett, edzők figyelnek, a nézők pedig pont azt adhatják hozzá, ami egy fiatal sportolónak nagyon sokat jelent: biztatást. Egy taps, egy mosoly, egy „szép volt” ilyenkor tényleg számít.A Vitéz SE Szeged számára ez különösen nagy pillanat, hiszen az egyesület történetében először rendez ilyen rangos viadalt. A Gellért Szabadidőközpontban működő klubnál a tenisz nem csak edzésekről és eredményekről szól, hanem arról is, hogy a gyerekek jó közegbe kerüljenek. Mozogjanak, figyeljenek, tanuljanak nyerni, veszíteni, újra próbálkozni, és közben legyen egy helyük, ahová szívesen járnak vissza. Ez az, ami miatt egy ilyen verseny igazán jó dolog Szegednek: nem csak programot ad, hanem megmutatja, mennyi érték van abban, ha a fiatalok sportolnak.És talán ez a legfontosabb üzenete az egésznek. Ma, amikor annyi minden próbálja lekötni a gyerekek figyelmét, nagy dolog, ha egy sportág, egy közösség és egy szegedi egyesület képes mozgásba hozni őket. A tenisz közben a gyerek megtanul koncentrálni, dönteni, küzdeni, hibázni, majd a következő labdánál újrakezdeni. Ezek nem nagy szavak, hanem nagyon is hétköznapi dolgok, amelyek később is velük maradnak. A Vitéz SE Szegednél most pontosan erről is szól ez a bajnokság: a sportról, a közösségről és arról, hogy minél több fiatal találjon magának valami jót.A belépés ingyenes, a büfé nyitva lesz, a szurkolás pedig erősen ajánlott. Aki pedig kedvet kapna a teniszhez, vagy érdeklődne a Vitéz SE Szeged edzései iránt, a +36 70 457 9133-as telefonszámon tud jelentkezni. A Gellért Szabadidőközpont elérhetősége: Derkovits fasor 113., +36 70 686 5124, [email protected]. Szombaton indul a DRK Vidékbajnokság, és ez most tényleg az a szegedi program, amelyre jó szívvel lehet azt mondani: gyertek ki, mert érdemes.
Rákapcsol a meleg, a szerdai nap után csütörtökön már 31 fokra számíthatunk Szegeden. Esőtől nem kell tartanunk, így kiélvezhetjük a nyári napsütést a városban. Programokat is hoz a kispéntek, hiszen indul a Dómkerti Zenés Esték sorozat, és Csuja Imre is Szegedre látogat! Mutatjuk, mit hoz a csütörtök Szegedre, itt a Napi pakk! Nagyon boldog névnapot kívánunk minden Arnold, Levente, Kamilla, Márk, Márkus, Eufémia és Dezdemóna olvasónknak! Érdekességek: Csütörtökön már 31 fokos melegben lesz részünk Szegeden. Sok napsütésre van kilátás, a gomolyokból csak néhol fordulhat elő egy-egy jelentéktelen zápor, így nyugodtan élvezhetjük a nyári napsugarakat. Az északias szél azonban több helyen felfrissülést hozhat a nagy melegben.Van az a szegedi nyári este, amikor nem kell túlgondolni a programot: kell egy jó terasz, élő zene, néhány erős történet, egy összetéveszthetetlen hang és a társaság, akikkel másnap is emlegetitek majd az egészet. Június 18-án pont ilyen este érkezik a Napfény Műterem Teraszára, ahol a Docpiano Band mellett Csuja Imre lesz a sztárvendég. Lesz zene, vers, sztori, nevetés, koccintás és egy kis ízirájder életérzés, ahogy azt Szegeden szeretjük.A Danubia Zenekar koncertjével csütörtökön indul a Dómkerti Zenés Esték sorozat Szegeden, a püspöki székház udvarán. A program részeként idén is lesz SETRENfest, majd három fiatal, lendületes dzsesszmuzsikus lép színpadra.
Csütörtökön már 31 fokos melegben lesz részünk Szegeden. Sok napsütésre van kilátás, a gomolyokból csak néhol fordulhat elő egy-egy jelentéktelen zápor, így nyugodtan élvezhetjük a nyári napsugarakat. Az északias szél azonban több helyen felfrissülést hozhat a nagy melegben.Pénteken szintén napos idő várható, ekkor az ország nagy részére beköszönt a hőség, a csúcshőmérséklet a hajnali 13-19 fokot követően 30 és 35 fok között alakul. Az időnként megjelenő gomolyokból csak néhol fordulhat elő kis eséllyel futó zápor, esetleg zivatar. A légmozgás csak néhol élénkülhet meg.
Szeged365 Family, itt az a pillanat, amikor érdemes gyorsan összeszedni a csapatot: a GLOBE Fesztiválra ma, június 17-én 23:59-ig 21 százalékos kedvezménnyel lehet lecsapni a háromnapos bérletekre. Június 26. és 28. között Bordányban jön a nyár egyik legbarátibb hétvégéje, több mint húsz fellépővel, zenével, találkozásokkal és egy kis játékkal is: jelöld meg kommentben, kivel mennél, és írd meg, kit vársz a legjobban.A GLOBE-ról legutóbb akkor írtunk a Szeged365.hu-n, amikor kiderült, hogy 2026-ban június 26. és 28. között újra Bordány lesz a szegedi baráti társaságok egyik legfontosabb nyári találkozóhelye, a bejelentett nevek között pedig ott volt a Punnany Massif, a Kowalsky meg a Vega, a BSW és Regán Lili is. Ha lemaradtál róla, itt érdemes visszanézni: Most viszont nem múltidézés jön, hanem azonnali akció. A szervezők közlése szerint ma, június 17-én 23:59-ig 21 százalékos kedvezménnyel vásárolható meg a háromnapos GLOBE-bérlet. Három nap, több mint húsz fellépő, Bordány, nyár, zene és az a klasszikus fesztiválérzés, amikor a koncert előtt még mindenki azt kérdezi, „hol vagytok?”, aztán este már ugyanazt a refrént énekli a fél társaság.És hogy ne csak jegyinfó legyen, hanem igazi Szeged365 Family-hangulat is, induljon a játék: írd meg a Facebook-poszt alatt, kivel jönnél el a GLOBE-ra, jelöld meg a legjobb barátod vagy barátnőd, és kommentben azt is dobd be, melyik fellépőt várod a legjobban. A dátumot már most érdemes bevésni: 2026. június 26. és 28. között Bordányban találkozik a nyár, a zene és a baráti csapat.Bordány története jóval régebbre nyúlik vissza, mint hinnénk: a település területét a rómaiak idején szarmaták lakták, akik a Szegedtől a Dunáig húzódó vidéken éltek, és kapcsolatban álltak Pannónia lakóival. Valahogy ezért is passzol ide a GLOBE gondolata: találkozások, utak, emberek, közösségek. Csak most nem kereskedők érkeznek, hanem szegedi és környékbeli baráti társaságok, koncertre készen. 


RSS alkalmazások a Google Play-ben
RSS alkalmazások az Apple Store-ban