Szeged 365

Szeged független, lokálpatrióta hírportálja, szegedieknek. Friss hírek, közélet, programok, sport, szegedi arcok, városi legendák, időjárás, régió fejlesztések, közlekedési információk, szórakozás.

Az Európai Parlament szigorította az illegális migránsok visszaküldésének szabályait

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 19:59
Az Európai Parlament (EP) megszavazta az illegálisan az EU-ban tartózkodó személyek visszaküldésére vonatkozó szabályok szigorítását. Az uniós döntéshozó testület 418 igen, 218 nem és 30 tartózkodás mellett szavazta meg a június elején a tagállami kormányok Tanácsával kötött informális megállapodást. Az új szabályozás a Tanács jóváhagyása után léphet életbe.Az EP közleménye szerint az új szabályok célja az eljárások egyszerűsítése és felgyorsítása, az alapjogok és a nemzetközi jog teljes körű tiszteletben tartása mellett, miközben megakadályozzák a visszaéléseket és az EU-n belüli engedély nélküli mozgásokat. A visszaküldési szabályok 2018-as tervezetét az Európai Bizottság 2025-ben visszavonta, és az eredetinél keményebb változatot javasolt. A jogszabály végső formájáról az EP és a Tanács június elején sikerrel egyeztetett, az EP most ezt a szigorított javaslatot fogadta el – derül ki a Telex cikkéből.Az új szabályok értelmében, aki visszaküldési határozatot kap, az köteles együttműködni a hatóságokkal. Ha ennek nem tesz eleget, veszélyt jelent vagy fennáll a szökés kockázata, akkor őrizetbe vehetik. Az őrizetbe vétel legfeljebb 24 hónapig tarthat, indokolt esetben maximum 6 hónappal hosszabbítható meg. A hatóságok lakhelyelhagyási tilalmat is elrendelhetnek, valamint pénzügyi biztosítékot vagy elektronikus megfigyelést is alkalmazhatnak. A nemzeti hatóságok konkrét nyomozati intézkedéseket (például házkutatásokat és lefoglalásokat) is végrehajthatnak a hatékony visszatérés előkészítése érdekében.A visszatérési határozattal rendelkező migránsokat – a kísérő nélküli kiskorúak kivételével – EU-tagállam által kötött megállapodás alapján át lehet szállítani egy EU-n kívüli ország területén található „visszatérési központba”. Ezeket a megállapodásokat kizárólag olyan harmadik országokkal lehet megkötni, amelyek tiszteletben tartják az emberi jogokat és a nemzetközi jogot.Malik Azmani, a javaslat EP-felelőse szerint „20 évnyi patthelyzet után” végre „teljesítette a feladatát Európa” a jogszabállyal. Az EP jóváhagyása után a szöveget a Tanácsnak is meg kell szavaznia, ami általában már csak formaság.
Forrás: Szeged 365

Az Európai Parlament szigorította az illegális migránsok visszaküldésének szabályait

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 19:59
Az Európai Parlament (EP) megszavazta az illegálisan az EU-ban tartózkodó személyek visszaküldésére vonatkozó szabályok szigorítását. Az uniós döntéshozó testület 418 igen, 218 nem és 30 tartózkodás mellett szavazta meg a június elején a tagállami kormányok Tanácsával kötött informális megállapodást. Az új szabályozás a Tanács jóváhagyása után léphet életbe.Az EP közleménye szerint az új szabályok célja az eljárások egyszerűsítése és felgyorsítása, az alapjogok és a nemzetközi jog teljes körű tiszteletben tartása mellett, miközben megakadályozzák a visszaéléseket és az EU-n belüli engedély nélküli mozgásokat. A visszaküldési szabályok 2018-as tervezetét az Európai Bizottság 2025-ben visszavonta, és az eredetinél keményebb változatot javasolt. A jogszabály végső formájáról az EP és a Tanács június elején sikerrel egyeztetett, az EP most ezt a szigorított javaslatot fogadta el – derül ki a Telex cikkéből.Az új szabályok értelmében, aki visszaküldési határozatot kap, az köteles együttműködni a hatóságokkal. Ha ennek nem tesz eleget, veszélyt jelent vagy fennáll a szökés kockázata, akkor őrizetbe vehetik. Az őrizetbe vétel legfeljebb 24 hónapig tarthat, indokolt esetben maximum 6 hónappal hosszabbítható meg. A hatóságok lakhelyelhagyási tilalmat is elrendelhetnek, valamint pénzügyi biztosítékot vagy elektronikus megfigyelést is alkalmazhatnak. A nemzeti hatóságok konkrét nyomozati intézkedéseket (például házkutatásokat és lefoglalásokat) is végrehajthatnak a hatékony visszatérés előkészítése érdekében.A visszatérési határozattal rendelkező migránsokat – a kísérő nélküli kiskorúak kivételével – EU-tagállam által kötött megállapodás alapján át lehet szállítani egy EU-n kívüli ország területén található „visszatérési központba”. Ezeket a megállapodásokat kizárólag olyan harmadik országokkal lehet megkötni, amelyek tiszteletben tartják az emberi jogokat és a nemzetközi jogot.Malik Azmani, a javaslat EP-felelőse szerint „20 évnyi patthelyzet után” végre „teljesítette a feladatát Európa” a jogszabállyal. Az EP jóváhagyása után a szöveget a Tanácsnak is meg kell szavaznia, ami általában már csak formaság.
Forrás: Szeged 365

Beköszönt az igazi nyár: csütörtökön már 31 fok lesz Szegeden

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 18:56
Csütörtökön már 31 fokos melegben lesz részünk Szegeden. Sok napsütésre van kilátás, a gomolyokból csak néhol fordulhat elő egy-egy jelentéktelen zápor, így nyugodtan élvezhetjük a nyári napsugarakat. Az északias szél azonban több helyen felfrissülést hozhat a nagy melegben.Pénteken szintén napos idő várható, ekkor az ország nagy részére beköszönt a hőség, a csúcshőmérséklet a hajnali 13-19 fokot követően 30 és 35 fok között alakul. Az időnként megjelenő gomolyokból csak néhol fordulhat elő kis eséllyel futó zápor, esetleg zivatar. A légmozgás csak néhol élénkülhet meg.
Forrás: Szeged 365

Kivel jönnél el a GLOBE Fesztiválra? Ma éjfélig nagyot lehet spórolni!

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 18:56
Szeged365 Family, itt az a pillanat, amikor érdemes gyorsan összeszedni a csapatot: a GLOBE Fesztiválra ma, június 17-én 23:59-ig 21 százalékos kedvezménnyel lehet lecsapni a háromnapos bérletekre. Június 26. és 28. között Bordányban jön a nyár egyik legbarátibb hétvégéje, több mint húsz fellépővel, zenével, találkozásokkal és egy kis játékkal is: jelöld meg kommentben, kivel mennél, és írd meg, kit vársz a legjobban.A GLOBE-ról legutóbb akkor írtunk a Szeged365.hu-n, amikor kiderült, hogy 2026-ban június 26. és 28. között újra Bordány lesz a szegedi baráti társaságok egyik legfontosabb nyári találkozóhelye, a bejelentett nevek között pedig ott volt a Punnany Massif, a Kowalsky meg a Vega, a BSW és Regán Lili is. Ha lemaradtál róla, itt érdemes visszanézni: Most viszont nem múltidézés jön, hanem azonnali akció. A szervezők közlése szerint ma, június 17-én 23:59-ig 21 százalékos kedvezménnyel vásárolható meg a háromnapos GLOBE-bérlet. Három nap, több mint húsz fellépő, Bordány, nyár, zene és az a klasszikus fesztiválérzés, amikor a koncert előtt még mindenki azt kérdezi, „hol vagytok?”, aztán este már ugyanazt a refrént énekli a fél társaság.És hogy ne csak jegyinfó legyen, hanem igazi Szeged365 Family-hangulat is, induljon a játék: írd meg a Facebook-poszt alatt, kivel jönnél el a GLOBE-ra, jelöld meg a legjobb barátod vagy barátnőd, és kommentben azt is dobd be, melyik fellépőt várod a legjobban. A dátumot már most érdemes bevésni: 2026. június 26. és 28. között Bordányban találkozik a nyár, a zene és a baráti csapat.Bordány története jóval régebbre nyúlik vissza, mint hinnénk: a település területét a rómaiak idején szarmaták lakták, akik a Szegedtől a Dunáig húzódó vidéken éltek, és kapcsolatban álltak Pannónia lakóival. Valahogy ezért is passzol ide a GLOBE gondolata: találkozások, utak, emberek, közösségek. Csak most nem kereskedők érkeznek, hanem szegedi és környékbeli baráti társaságok, koncertre készen. 
Forrás: Szeged 365

Elkezdődött Till Tamás ügyének tárgyalása – a gyilkossággal vádolt férfi tagadta bűnösségét

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 18:56
Tagadta bűnösségét a bajai Till Tamás 2000-es meggyilkolásával vádolt férfi a Kecskeméti Törvényszéken szerdán megkezdődött tárgyaláson. Az ügy kapcsán legutóbb májusban számoltunk be, amikor a Szegedi Törvényszék katonai tanácsa bűncselekmény hiányában felmentette a Till Tamás ügyében nyomozó rendőröket a kényszervallatás vádja alól.„Az elkövetéskor 16 éves férfit tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére, aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettével vádolják. A per áprilisban tartott előkészítő ülésén az ügyészség arra az esetre, ha vádlott beismeri bűnösségét és lemond a tárgyalás jogáról – a törvényi maximumnak megfelelő – 15 év fegyházbüntetés kiszabását indítványozta” – olvashatjuk az MTI-n. A tárgyalásra kéz- és lábbilincsben elővezetett vádlott szerdán azt mondta, hogy nem követte el a vádiratban foglaltakat.A férfi 2024. november 28-án tett első vallomásában arról beszélt, hogy ő is részt vett a gyermek holttestének elrejtésében, aznap később egy újabb vallomásban elismerte, hogy ő követte el a gyilkosságot. „A tanyán dolgozott egyedül, kiment a közeli útra, ahol meglátta a biciklin közeledő fiút, akit becsalt az épületbe, ahol egy ácskapoccsal brutálisan végzett vele. A holttestet elásta az akkor még homokos aljú melléképületben, melyet a tulajdonossal együtt egy héttel később betonoztak le. Ekkor tettét azzal indokolta, kíváncsi volt, “milyen egy élet elvétele”” – foglalja össze az MTI.Egy héttel később újból kihallgatták. Ekkor részletesen mesélt az életéről, és elmondta, hogy szexuális abúzus áldozata volt általános iskolás korában. Ekkor a gyilkosságot azzal indokolta, hogy szexuális bántalmazás céljából, hirtelen ötlettől vezérelve szólította meg a fiút, de aztán meggondolta magát, és végzett a fiúval. Ekkor meglehetősen alaposan számolt a bűncselekmény részleteiről az őt kihallgató rendőröknek.2024. december 12-én, első gyanúsítotti kihallgatásán már azt mondta, hogy fenyegetéssel és zsarolással vették rá arra, hogy beismerje a gyilkosságot. Arra állította, hogy a rendőrök és a nyomozást felügyelő ügyész azt mondták neki, hogy nem büntethető, mert fiatalkorúként elkövetett tette már elévült.A férfi pótmagánvádas eljárást kezdeményezett az ügyben nyomozó rendőrök ellen, arra hivatkozva, hogy fenyegetéssel és kényszerítéssel vették rá a beismerő vallomás megtételére. Ahogy májusban beszámoltunk róla, a rendőröket végül felmentették a vádak alól:A vádlott a tárgyaláson a gyanúsítottként tett vallómását tartotta fönn, melyben azt állította, hogy a gyermek közlekedési baleset áldozata lett, és indítványozta, hogy a bíróság vizsgálja felül az elévülés kérdését is. A bíró jelezte: a bíróság az ügydöntő határozatban ismerteti álláspontját arról is, hogy az eljárási szabályoknak megfelelően zajlott-e a kihallgatás.A per tanúk és szakértők meghallgatásával folytatódik, a bíróság decemberig több mint tíz tárgyalási napot tűzött ki.
Forrás: Szeged 365

Portugáliai Eb után pótválogató: új esélyt kapnak a női kajakosok – a szegedi duó teljesítményét is értékelték

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 17:56
A magyar gyorsasági kajak-kenu válogatott az éremtáblázat élén zárta a portugáliai Európa-bajnokságot, ugyanakkor a női kajak szakág eredményei nyomán Tóth Dávid szövetségi kapitány július végére pótválogatót ír ki női K-2 500 méteren, és a női négyes megerősítését is tervezi a poznani világbajnokság előtt.Tóth Dávid szövetségi kapitány a portugáliai Európa-bajnokság tapasztalatait összegezve közölte, hogy július végére pótválogatót ír ki női K-2 500 méteren, emellett a női kajaknégyes összeállítását is szeretné megerősíteni az augusztusi poznani világbajnokságig. A magyar gyorsasági válogatott négy arany-, öt ezüst- és öt bronzéremmel az éremtáblázat élén végzett, ráadásul minden szakág szerzett érmet olimpiai számban.A kajakosok három arany-, három ezüst- és két bronzérmet nyertek. Az olimpiai számok közül kiemelkedett a Nádas Bence, Fodor Bence, Kurucz Levente és Tótka Sándor alkotta férfi K-4 500 méteres egység sikere, amely kilenc év után szerzett ismét Európa-bajnoki címet Magyarországnak. Kurucz Levente és Fodor Bence párosban is dobogóra állt, a német olimpiai bajnok egység mögött ezüstérmet szereztek. Férfi K-1 1000 méteren Kopasz Bálint másodikként végzett, annak ellenére, hogy a verseny elején megsérült hajója miatt számára szokatlan hajóban kellett rajthoz állnia. A kapitány szerint a döntő kimenetelét elsősorban a győztes fehérorosz versenyző taktikája befolyásolta, aki a mezőny előtt haladó riválisok hullámát kihasználva tudott erős hajrát bemutatni.A nőknél olimpiai számban Csikós Zsóka szerzett érmet, miután harmadik lett K-1 500 méteren. Tóth Dávid szerint az ezüstérem is elérhető közelségben volt, és a kajakos a világbajnokságon akár még előrébb végezhet. A kapitány ugyanakkor nem volt maradéktalanul elégedett a női páros és négyes teljesítményével. A kajaknégyes az előfutamban a legjobb időt evezte, végül ötödik lett, míg az Ujfalvi Laura–Csikós Zsóka kettős hatodikként zárt. Tóth Dávid úgy véli, az idei eredmények nem adnak elegendő alapot egy sikeres világbajnoki szerepléshez, ezért minden érintett számára lehetőséget biztosít egy július végi pótválogatón.A kenusok egy arany-, két ezüst- és három bronzérmet szereztek az Európa-bajnokságon. A szegedi Kiss Ágnes és Nagy Bianka párosa 200 méteren a hatodik helyen végzett, majd az olimpiai C-2 500 méteres számban ezüstérmet nyert.Ifj. Foltán László szövetségi kapitány az ötszáz méteren elért eredményt a várakozásoknak megfelelőnek nevezte, ugyanakkor csalódásként értékelte a rövidebb távon nyújtott teljesítményt:Férfi C-2 500 méteren Fejes Dániel és Hajdu Jonatán bronzérmet szerzett. A kapitány szerint rendkívül sűrű a nemzetközi mezőny, ezért a világbajnokságon még keményebb verseny várható.A mindössze 18 éves Paragi Petra női C-1 200 méteren nyolcadik lett, míg Juhász István férfi C-1 1000 méteren egyéni legjobbjával zárt a nyolcadik helyen, 500 méteren pedig hatodikként ért célba.A nem olimpiai versenyszámokban Kőhalmi Emese két aranyérmet nyert, míg Csorba Zsófia megvédte Európa-bajnoki címét 5000 méteren. Adolf Balázs ezüstérmet szerzett, Opavszky Réka pedig közel került a dobogóhoz női C-1 500 méteren. A vegyes kenunégyes bronzérmét a kapitány szintén értékes eredményként értékelte.
Forrás: Szeged 365

Újabb erősítés érkezett Szegedre: jelentős élvonalbeli rutinnal rendelkező hátvéd igazolt a Szeged-Csanád Ga csapatához

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 17:56
Jelentős élvonalbeli rutinnal rendelkező hátvéd igazolt a Szeged-Csanád Grosics Akadémiához Széles Imre személyében.A Szeged-Csanád GA a következőket írja a játékosról: Széles Imre a győri utánpótlásban kezdte labdarúgó pályafutását, majd 2013 januárjában az osztrák Purbach együtteséhez igazolt. Még ezen a nyáron visszatért Magyarországra, a Gyirmót második számú együttesében kapott lehetőséget. Innen az MTK-hoz vitte az élet, itt hosszabb ideig játszott, végül három év után tért vissza a gyirmótiakhoz. A védő 2022 nyarán csatlakozott a Kisvárda csapatához, ahol három idényt töltött. Széles Imrét tavaly nyáron ismét leigazolta az MTK, innen érkezik most Szegedre.BALOLDALI SZÉLSŐVÉDŐKÉNT IS BEVETHETŐA 196 centiméter magas belsővédő, aki baloldali szélsővédőként is bevethető, az előző idényben négy NB I-es bajnokin, és egy Magyar Kupa-mérkőzésen lépett pályára. A 30 éves játékos jelentős élvonalbeli rutinnal rendelkezik, összesen 63 alkalommal szerepelt az NB I-ben, egyszer be is talált. Az NB II-ben még több mérkőzés van Széles Imre lábában: összesen 101-szer szerepelt másodosztályú bajnokikon, ezeken ötször volt eredményes – részletei a Szeged-Csanád GA.– nyilatkozta a klubnak Széles Imre.
Forrás: Szeged 365

Baleset történt Szegeden: mentőegységek érkeztek a helyszínre

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 17:56
A Szeged365.hu olvasója, Ádám arról tájékoztatta szerkesztőségünket, hogy szerdán, 17 óra körül baleset történt Szegeden, a Makkosházi körúton.Olvasónk elmondása szerint a balesetben egy személyautó és egy kerékpáros érintett. A helyszínre mentőegységek érkeztek. Ezúton is köszönjük olvasónknak, hogy megosztotta velünk az eset részleteit! Arra kérünk mindenkit, hogy fokozott óvatossággal közlekedjen a városban a délutáni csúcsforgalomban!
Forrás: Szeged 365

Durván kiterjesztenék a fizetőparkolást Szegeden: új zónák és körzetek jöhetnek

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 16:54
Szegeden újabb jelentős változások jöhetnek a fizetőparkolási rendszerben, miután a város vezetése a jelenlegi zónák kiterjesztésére és új parkolási körzetek kialakítására tesz javaslatot. A módosítás célja a forgalomszabályozás és a parkolási helyzet javítása a sűrűn lakott városrészekben, ahol a növekvő gépjárműforgalom egyre nagyobb terhelést jelent. A tervezetten januártól életbe lépő javaslat szerint a fizetőparkolási rendszer bővítése hozzájárulhat a helyi lakosok parkolási lehetőségeinek javításához és a szabálytalan parkolás visszaszorításához.Nagy Sándor alpolgármester előterjesztést nyújtott be a Szeged Megyei Jogú Város Közgyűlésének a fizetőparkolóhelyek üzemeltetését és használatát szabályozó önkormányzati rendelet módosításáról. Az előterjesztés szerint a városban a parkolási igény több területen tartósan meghaladja a rendelkezésre álló férőhelyek számát, ezért a fizetőparkolási rendszer kiterjesztése vált indokolttá. A dokumentum hangsúlyozza: Szeged történelmileg kialakult utcaszerkezete nem a mai gépjárműforgalomra lett tervezve, így különösen a belvárosban és a lakótelepeken jelentős parkolási feszültségek alakultak ki.Az előterjesztés kitér arra is, hogy az elmúlt időszakban egyre több lakossági panasz érkezett a városhoz amiatt, hogy az agglomerációból érkező autósok hosszabb időre foglalják el a közterületi parkolóhelyeket, ezzel kiszorítva a helyi lakosokat. A javaslat szerint a fizetőparkolás kiterjesztése hozzájárulhat ahhoz, hogy a parkolási szokások átalakuljanak, csökkenjen a közterületek terhelése, és ösztönözze a rövidebb idejű várakozást, valamint a közösségi és kerékpáros közlekedés használatát.A tervezett módosítás egyik legfontosabb eleme a jelenlegi fizetőparkolási rendszer bővítése. Az előterjesztés szerint új területeken vezetnék be a „lila – II.” fizetőparkolási zónát, amely a meglévő zónák határterületeit is érintené. A jelenlegi „zöld”, „sárga”, „kék” és „lila” zónák alapvetően nem változnának, ugyanakkor a Torontál téri egység „lila – I.” elnevezést kapna a jövőben.A dokumentum szerint a „lila – II.” zónában nem telepítenének parkolóautomatákat. A fizetés elsősorban digitális úton, mobilapplikáción vagy a nemzeti mobilfizetési rendszeren keresztül történhetne, emellett egyes szerződött kereskedelmi egységekben is lehetőség lenne díjfizetésre. Az előterjesztés szerint a parkolójegyek vásárlásának jelentős része már jelenleg is elektronikus úton történik, így a rendszer ehhez igazodna.A javaslat szerint a „lila – II.” zónán belül úgynevezett parkolási körzeteket alakítanának ki, különösen a sűrűn lakott és lakótelepi területeken. Az előterjesztés indoklása szerint ez segítené a parkolóhelyek egyenletesebb elosztását, csökkentené a zsúfoltságot, és visszaszoríthatná a szabálytalan, illetve zöldfelületeket is érintő parkolást.A rendeletmódosításról a Szeged Megyei Jogú Város Közgyűlése a június 26-i ülésén dönthet.Legutóbb egyébként 2023-ban bővítették jelentősebben a zónákat. Ennek részleteiről, a szegediek erre vonatkozó tapasztalatairól az alábbi cikkünkben számoltunk be részletesen.
Forrás: Szeged 365

Még el sem kezdődött, máris betelt: teltházzal érkezik a Vabrik Pince Szegedre a Kárpátia Borházba

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 15:55
Szeged megint megmutatta, hogy a jó boros programokra van igény: teltházas lett a Vabrik Pince kóstolója a Kárpátia Borházban. Aki időben regisztrált, nyolc tételen keresztül kóstolhat bele a Váli-völgy hangulatába, Vabrik Ákos vezetésével, borkorcsolyával és kedvezményes vásárlási lehetőséggel. Aki pedig most kimaradt, annak is van jó hírünk: az Oskola utcában hétköznap is mennek a borkoktélok, pezsgők és izgalmas palackok.Ahogy korábban a Szeged365-ön is megírtuk, a Kárpátia Borház a Borfeszt után sem húzta be a kéziféket: a következő nagy dobásuk a Vabrik Pince borkóstolója lett, egyenesen Kajászóról, a Váli-völgyből. Most pedig jött a legjobb visszajelzés, amit egy ilyen eseménynél kapni lehet: a program teltházas. Közben arról is meséltünk nektek, hogy hétköznap is különlegességekkel, borkoktélokkal és széles borválasztékkal várnak benneteket az Oskola utcában, szóval ha erről lemaradtál, itt érdemes bepótolni: A Vabrik Pince estje tényleg az a fajta program, amire az ember csak annyit mond a haverjának: ezt nézd, ide mennünk kellett volna. A kóstoló házigazdája Vabrik Ákos lesz, a poharakba pedig nyolc tétel kerül: Etyek-Budai Brut pezsgő 2023, Etyek-Budai Friss 2025 gyöngyöző, Zöld Veltelini 2024/2025, Sauvignon blanc 2025, Chardonnay 2025, Rajnai rizling 2023, Shiraz rozé 2025 és Shiraz 2023. Vagyis lesz benne pezsgés, frissesség, fehér, rozé és vörös is, pont úgy felépítve, hogy az este ne csak kóstoló legyen, hanem egy jó kis boros utazás Szeged belvárosából a Váli-völgyig.A kóstoló ára 8000 forint, amely tartalmazza a vezetett kóstolót, a borokat és az ínycsiklandó borkorcsolyát is. Az est végén pedig jön még egy kellemes csavar: a résztvevők 10 százalék kedvezménnyel vásárolhatják meg a pincészet tételeit. Fontos viszont, hogy erre az alkalomra már minden hely elkelt, tehát aki most kimaradt, annak érdemes figyelni a Kárpátia Borház következő eseményeit. És tényleg, nem csak eseménykor érdemes benézni, mert a borkoktélok, a pezsgők, az alkoholmentes opciók és a széles borválaszték hétköznap is ott várnak.Kajászó, ahonnan a Vabrik Pince tételei érkeznek, Fejér vármegyében, a Váli-völgyben fekszik, nagyjából félúton Budapest és Székesfehérvár között. A környék az Etyek–Budai borvidékhez kapcsolódik, amely Magyarország egyik legismertebb boros vidéke, és különösen jól állnak neki a friss, elegáns, jól iható tételek. Szóval most egy olyan vidék hangulata érkezik Szegedre, amelyben egyszerre van dombvidéki nyugalom, pezsgős lendület és az a fajta boros történet, amit a Kárpátia Borházban nagyon szeretnek pohár mellé adni.A helyszín: Kárpátia Borház, 6720 Szeged, Oskola utca 17. Elérhetőség: karpatiaborhaz@gmail.com, illetve 06-20-513-26-65. 
Forrás: Szeged 365

A Múzeumok Éjszakája hozza el a várva várt Picasso-kiállítást Szegedre

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 15:55
A Múzeumok Éjszakájától, június 20-tól nyílik meg Szegeden a Móra Ferenc Múzeum „Drága barátom, Picasso – A magyarok és a festőlegenda” című időszaki kiállítása. A tárlat Pablo Picasso életművét és művészi világát mutatja be, miközben kiemelt hangsúlyt kapnak azok a magyar alkotók, akik hatással voltak rá, vagy személyes kapcsolatban is álltak vele. A kiállítás egyik leglátványosabb eleme egy új, immerzív tér, ahol animált vetítés segítségével ismerhetik meg a látogatók Picasso életét és művészetét.A Móra Ferenc Múzeum tájékoztatása szerint június 20-án, a Múzeumok Éjszakájához kapcsolódva válik látogathatóvá a korábban már bejelentett, „Drága barátom, Picasso – A magyarok és a festőlegenda” című kiállítás. A tárlat célja, hogy a nagyközönség számára bemutassa Picasso munkásságát, valamint azokat a magyar művészeket, akik hatással voltak rá, vagy személyes kapcsolatban álltak vele.A múzeum közlése szerint a kiállítás első egysége Picasso életének fontos pillanatait mutatja be. A látogatók megismerhetik a művész magánéletének meghatározó szereplőit, köztük feleségeit, múzsáit és szerelmeit, akik jelentős hatást gyakoroltak alkotásaira. A tárlaton szerepel a Guernica című mű mérethű reprodukciója is, valamint Robert Capa fotói is közelebb hozzák Picasso személyiségét. Grafikák, lenyomatok és kerámiák segítik a művész életművének megismerését.A Móra Ferenc Múzeum szerint a kiállítás különlegessége egy olyan immerzív egység, amelyhez hasonló korábban még nem volt látható az intézményben. A teljes termet betöltő, animált és zenés vetítés Picasso életének és művészetének meghatározó elemeit és gondolatait mutatja be, miközben további alkotásai is megismerhetők a látogatók számára.A kiállítás második egysége a magyar művészek és Picasso kapcsolatát helyezi középpontba. A múzeum tájékoztatása szerint olyan alkotók művei is láthatók lesznek, mint Aba-Novák Vilmos, Czóbel Béla, Csontváry Kosztka Tivadar vagy Márffy Ödön. A tárlaton Szalay Lajos munkái is szerepelnek, akit Picasso saját korának egyik legkiemelkedőbb grafikusaként tartott számon.A Móra Ferenc Múzeum közlése szerint a „Drága barátom, Picasso – A magyarok és a festőlegenda” című kiállítás 2026. június 20. és 2027. január 10. között várja a látogatókat Szegeden.
Forrás: Szeged 365

Reggel nyugodtabban indulni, délután könnyebben hazaérni: ezért nem mindegy, hol laksz Szegeden

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 15:55
Szeged365 Family, beszéljünk arról, amiről lakásválasztásnál sokszor csak későn derül ki, mennyire fontos: a lokációról. Mert lehet új festés, új bútor, új konyha, de ha minden reggel és délután hosszú perceket veszítesz az utazással, azt nem lehet csak úgy kicserélni. A Cédrus Ligetnél a belvárosi közelség, a zöldebb környezet, a helyben elérhető szolgáltatások és a geotermikus, fenntartható rendszer együtt adnak olyan alapot, ami otthonként és befektetésként is nagyon erős döntés lehet.Szeged365 Family, a Cédrus Ligetről legutóbb azt szedtük össze nektek, hogy miket kérdeztetek a legtöbbször róla, és meg is érkeztek a válaszok: szó volt geotermikus fűtésről, valódi zöldfelületekről, tavakról, szúnyogkérdésről, kulcsrakész lakásokról, belváros-közeli elhelyezkedésről és helyben elérhető szolgáltatásokról is. Ha lemaradtál róla, itt tudod bepótolni, mert sok olyan részlet van benne, ami segíthet tisztábban látni:És akkor jöjjön az, amiről tényleg érdemes őszintén beszélni: a lokáció. A lakásban sok mindent meg tudsz változtatni. Lehet új kanapéd, új festésed, új lámpád, új konyhapultod, de azt, hogy hol van az otthonod, már nem tudod utólag odébb tolni pár utcával. Ha minden reggel 45 perc megy el „csak úgy”, majd délután ugyanez visszafelé, abból nemcsak idő, hanem energia, türelem és családi pillanat is eltűnik. Szerintünk ezért ennyire nagy dolog, ha jó helyen laksz Szegeden. Mert a jó lokáció nem csak térkép kérdése, hanem arról szól, mennyi időd marad magadra, a gyerekekre, egy edzésre, egy kávéra, vagy egyszerűen arra, hogy munka után ne kifacsarva ess haza.A Cédrus Ligetben pont az az erős, hogy nem kell választanod a város és a nyugalom között. Belváros-közeli, mégis zöldebb, rendezett környezetben gondolkodik, ahol a mindennapi élethez szükséges dolgok tényleg kéznél vannak. Ott a Príma, éttermek, konditerem, gyógyszertár, fodrászat, kávézó és több olyan szolgáltatás, ami egy átlagos hétköznapon aranyat ér. Reggel gyorsabb lehet az indulás, munka után könnyebb lehet a hazaérés, és közben nem kell minden apróságért autóba ülni vagy fél várost átszelni. Ez az, amitől egy lakópark nem pusztán lakásokból áll, hanem élhető napi ritmust ad.Befektetési oldalról is nagyon logikus a képlet. Egy jó lokációjú, belvároshoz közeli, zöld lakóparkot mindig könnyebb megérteni, könnyebb megszeretni és jellemzően könnyebb bérbe adni is, hiszen azt kínálja, amit sokan keresnek: elérhetőséget, kényelmet, modern környezetet és stabilabb értéktartást. Ehhez jön a minőség és a modern műszaki tartalom, mert egy ingatlan nem csak ma kell, hogy jól működjön, hanem évek múlva is versenyképesnek kell maradnia. A Cédrus Liget erre tesz rá még egy lapáttal a saját geotermikus, fenntartható rendszerrel, ami Szeged levegője szempontjából is pozitív irány.Ha pedig személyesen is megnéznéd, miről beszélünk, a Cédrus Liget irodáját a Bakay Nándor utca 24. szám alatt találod, központi elhelyezkedésben, felkészült értékesítő csapattal. Telefonon a +36/20-535-0288-as számon, e-mailben a szpapp@cedrusligetszeged.hu címen tudsz érdeklődni, a részleteket pedig a www.cedrusligetszeged.hu oldalon találod. Szerintünk ez tipikusan az a szegedi döntés, ahol nem csak egy lakást nézel meg, hanem azt is, milyen lehet az életed, ha végre jó helyre érkezel haza.
Forrás: Szeged 365

Magyar Péter: „beterjesztjük az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló jogszabályokat”

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 15:55
Magyar Péter bejelentette, hogy jövő héten beterjesztik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló jogszabályokat az Országgyűlésnek. A miniszterelnök szerint a hivatal elsődleges feladatai közé tartozik majd a korrupciós és vagyonkimentési konstrukciók vizsgálata, de a jogellenesen megszerzett közvagyon visszaszerzését is támogatná majd jogilag.„Jövő héten beterjesztjük az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló jogszabályokat.  A hivatal elsődleges feladata az elmúlt húsz év közvagyont érintő visszaéléseinek feltárása, a korrupciós és vagyonkimentési konstrukciók kivizsgálása, valamint a jogellenesen megszerzett közvagyon visszaszerzésének jogi támogatása lesz. A közpénz visszanyeri közpénz jellegét”– jelezte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán szerdán.A Telex felidézte, hogy Görög Márta igazságügyi miniszter májusban arról beszélt, hogy a hivatal jogi környezetét a Miniszterelnökséggel és a Belügyminisztériummal fogják közösen kialakítani. Mivel a hivatal az Országgyűlés alá tartozna, ezért elnökét kétharmados többséggel kell megválasztaniuk.Korábban arról is beszámoltunk, hogy Ruff Bálint rendkívüli parlamenti ülés összehívását kezdeményezte június 22-re (hétfőre) és 23-ra (keddre). Az indítvány szerint az Országgyűlésnek több, kiemelt jelentőségű törvényjavaslatról és határozati javaslatról kellene döntenie még a nyári parlamenti szünet előtt. A kezdeményezés indoklása szerint a szavazások elhalasztása késleltetné több fontos jogalkotási cél megvalósítását, köztük az európai uniós forrásokhoz való hozzáférést segítő intézkedések elfogadását.
Forrás: Szeged 365

Újabb lépés a gyorshajtás ellen: traffiboxokat telepítettek Makó több pontjára (galériával)

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 14:55
Új traffiboxokat telepítettek Makó több pontjára a közlekedésbiztonság javítása érdekében. A berendezések célja, hogy segítsék a sebességhatárok betartását a lakott területen belül, és hozzájáruljanak a balesetek megelőzéséhez.A Makói Városi Televízió szerdai Facebook-bejegyzése szerint három helyszínre – az Ardics utcában, az Aradi utcában és a Kelemen László utcában – telepítettek traffiboxokat. A tájékoztatás szerint az önkormányzat és a rendőrkapitányság közös célja a városi közlekedésbiztonság növelése, valamint a megengedett sebességhatárok betartásának elősegítése.A bejegyzésből az is kiderül, hogy a jövő héten a Kossuth Lajos utcában is kihelyeznek egy hasonló traffiboxot. A hatóságok továbbra is arra kérik a közlekedőket, hogy tartsák be a sebességkorlátozásokat, különösen a lakott területeken, ahol a gyorshajtás fokozott baleseti kockázatot jelenthet.
Forrás: Szeged 365

Újabb Vitéz SE-büszkeség Szegeden: Bíró Melinda elképesztő helyen áll a világranglistán

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 14:55
Miközben a Vitéz SE Szeged teljes fordulatszámon készül a hétvégén rajtoló DRK vidékbajnokságra, amelynek idén az újszegedi Gellért Szabadidőközpont ad otthont, újabb hatalmas szegedi teniszsikernek örülhetünk. A klub kiválósága, Bíró Melinda párosban már a világranglista 880. helyén áll, ami nemcsak személyes eredmény, hanem üzenet is: Szegedről, egy lelkes, kitartó kis klubból is el lehet jutni a nemzetközi tenisztérképre.Szegeden most tényleg egymást érik a Vitéz SE-hez kötődő jó hírek. Kedden megírtuk, hogy az ország egyik legrangosabb utánpótlás teniszversenye érkezik az újszegedi Gellért Szabadidőközpontba, ahol 11 napon át több száz 18 év alatti fiatal versenyző lép majd pályára, egyéni és csapatversenyekkel, több korosztállyal és rengeteg meccsel. Ha lemaradtál róla, itt tudod visszanézni:És miközben a klub gőzerővel készül a hétvégén rajtoló DRK vidékbajnokságra, amelynek ezúttal Szeged ad otthont, újabb olyan hír érkezett, amire nagyon jó szegediként ránézni. Bíró Melinda, a Vitéz SE Szeged kiválósága párosban a világranglista 880. helyén áll. Ezt nem kell túlmagyarázni, ez hatalmas dolog. Egy ilyen eredmény mögött nem egy jó nap, hanem rengeteg edzés, utazás, verseny, türelem, koncentráció és olyan munka van, amelyet a lelátóról sokszor nem is látni, de a ranglistán már igen.Külön nagyot szól, hogy mindez egy szegedi kis klub történetének része. A Vitéz SE neve játékosa révén ott van a nemzetközi rangsorokban, vagyis Szeged nemcsak házigazdája lesz egy komoly utánpótlás teniszünnepnek, hanem közben a világ tenisztérképén is láthatóvá válik. Pont az ilyen pillanatok miatt szerethető annyira a sport: mert megmutatja, hogy a Gellért Szabadidőközpont pályáiról is vezethet út nagyobb versenyekre, ranglistapontokig, nemzetközi figyelemig. Gratulálunk, Melinda, gratulálunk, Vitéz SE Szeged!A teniszben a világranglista azért különösen beszédes, mert nem egyetlen mérkőzés hangulatát mutatja, hanem hosszabb időszak teljesítményét sűríti egy számba. A női profi teniszben a rangsorokat a WTA készíti, a pontok pedig a versenyeken elért eredmények és a tornák rangja alapján állnak össze. Párosban felkerülni erre a listára azt jelenti, hogy egy játékos már nemcsak helyi vagy országos szinten látható, hanem a nemzetközi mezőny részeként is számolnak vele. És amikor ez egy szegedi játékossal történik meg, arra tényleg lehet büszke az egész Szeged365 Family.
Forrás: Szeged 365

Százmilliós megtakarítások, ingatlanok és földek: közzétették a képviselői mandátummal nem rendelkező kormánytagok vagyonnyilatkozatait

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 14:55
Június 17-től nyilvánosan elérhetők a kormány hivatalos oldalán azoknak a politikai felsővezetőknek a vagyonnyilatkozatai, akik nem rendelkeznek országgyűlési képviselői mandátummal. A közzétett dokumentumokból többek között az érintettek ingatlanvagyonára, megtakarításaira, járműveire, tartozásaira és egyéb érdekeltségeire vonatkozó adatok ismerhetők meg.Az MTI beszámolója szerint szerdán közzétették a kormany.hu oldalon a nem országgyűlési képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatait. A dokumentumok a kormányzati igazgatásról szóló törvény alapján váltak nyilvánossá, amely előírja, hogy a képviselői mandátummal nem rendelkező politikai felsővezetők megbízatásuk keletkezését követő 30 napon belül vagyonnyilatkozatot tesznek. A kormány honlapján a kabinet tagjainak és az államtitkároknak a személyi jövedelemadó-bevallásból nyilvános adatai is elérhetők.Az MTI szerint Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdasági miniszter vagyonnyilatkozatában jelentős földtulajdont tüntetett fel. A tárcavezető több településen összesen közel 210 hektár termőfölddel rendelkezik, emellett földbérbeadásból származó bevételt is feltüntetett. A nyilatkozat szerint megtakarításokat, bankszámlaegyenleget és hiteltartozást is szerepeltetett.Az MTI beszámolója alapján Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter budapesti lakással és badacsonytomaji üdülővel rendelkezik. Vagyonnyilatkozatában több mint 114 millió forint értékű értékpapír-állomány szerepel, tartozást ugyanakkor nem tüntetett fel. A miniszter kutatói tevékenységből származó jövedelmet is bevallott, valamint egy közalapítvány kuratóriumi elnöki tisztségét díjazás nélkül látja el.Az MTI szerint Görög Márta igazságügyi miniszter több ingatlannal és haszonélvezeti joggal rendelkezik Budapesten és Szegeden. Vagyonnyilatkozatában szerepel egy BMW személygépkocsi, értékpapír-megtakarítás, valamint hiteltartozás is. A tárcavezető feltüntette a Szegedi Tudományegyetemen végzett oktatói és vezetői tevékenységeiből, valamint más szakmai megbízatásaiból származó jövedelmeit is.Az MTI beszámolója alapján Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter több budapesti és nagykovácsi ingatlannal rendelkezik, vagyonnyilatkozatában részvényeket, devizamegtakarítást és bankszámlán tartott összegeket is feltüntetett. A dokumentum szerint a miniszternek hitel- és magántartozásai is vannak, továbbá korábbi önkormányzati és tanácsadói tevékenységéből származó jövedelmeket is megjelölt.Az MTI szerint Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter ingatlanvagyona érdemben nem változott a korábban benyújtott vagyonnyilatkozatához képest. Vagyonnyilatkozata alapján ugyanakkor módosult a befektetési portfóliója: a magyar állampapírban tartott megtakarítások összege csökkent, miközben új elemként jelent meg egy jelentős értékű portfóliókezelt befektetés. A nyilatkozat készpénzt, bankszámlapénzt, devizamegtakarítást és hiteltartozásokat is tartalmaz.Az MTI beszámolója szerint Tóth Péter nemzetbiztonsági főtanácsadó több budapesti és vidéki ingatlannal rendelkezik, emellett gépjárművet és motoros kishajót is feltüntetett vagyonnyilatkozatában. A dokumentum készpénzállományról, valamint korábbi vállalatvezetői és kampánymenedzseri tevékenységekből származó bevételekről is tartalmaz adatokat.
Forrás: Szeged 365

Kell egy jó családi program szombatra? A Kárpátia Filmszínházban indul a Nagypapa hadművelet

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 13:55
Szombaton nem muszáj a tűző napon keresni a családi programot, mert Újszegeden ott a Kárpátia Filmszínház, ahol 17:00-kor a Nagypapa hadművelet kerül műsorra. A film egy nagyapa és unokája vicces, szobáért vívott csatájáról szól, Robert De Niro, Uma Thurman, Christopher Walken és Jane Seymour főszereplésével. Ide nyugodtan mehet anya, apa, nagyi, papa és az unoka is, mert ez pont az a mozi, amiről utána még hazafelé is lehet sztorizni.Jön az igazi szombat délutáni mentőöv: június 20-án, szombaton 17:00-kor a Nagypapa hadművelet lesz műsoron a Kárpátia Filmszínházban. A sztori egyszerű, de pont ettől működik: Peternek meg kell osztania szeretett szobáját a nagyapjával, Ed-del, ezért a srác hadat üzen, hogy visszaszerezze a saját kis birodalmát. Csakhogy a nagypapa nem az a típus, aki csendben félreáll, így elindul a családi csata, sok poénnal, csipkelődéssel és azzal a szerethető káosszal, amit minden család ismer valahonnan. Ez a film különösen jó választás lehet családoknak, nagyszülőknek unokákkal, szülőknek gyerekekkel, de azoknak is, akik egy könnyed, nem túlbonyolított, barátságos vígjátékra vágynak. A szereposztás önmagában elég erős hívószó: Robert De Niro mellett Uma Thurman, Christopher Walken és Jane Seymour is feltűnik a filmben, vagyis a felnőtteknek is bőven lesz miért figyelniük, miközben a gyerekek a nagyapa-unoka csatán nevethetnek. A szombati időpont ráadásul hálás: nem túl korai, nem túl késői, pont egy délutáni családi programra van kitalálva. És igen, az időjárás most külön rásegít arra, hogy a mozi legyen a hétvége egyik legjobb ötlete. Szombaton Szegeden a délutáni órákban 32-34 fok körüli hőség várható, vagyis aki nem akar a legmelegebb órák után kint kóvályogni, annak a 17:00-kor kezdődő vetítés igazi telitalálat lehet. Egy kis popcorn, egy családi vígjáték, Újszeged, és máris megvan az a program, ami nem erőlködik, mégis összehozza a családot.A Nagypapa hadművelet eredeti címe The War with Grandpa, és Robert Kimmel Smith azonos című regénye alapján készült. A film 2020-ban került a mozikba, Tim Hill rendezésében, és bár a történet a szobáért induló háborúval kezdődik, a lelke mégis az, amit minden generáció ért: néha a legnagyobb csatákból lesznek a legjobb családi történetek. Szombaton ezt most Szegeden, a Kárpátia Filmszínházban lehet újra átélni.Vetítés: Nagypapa hadművelet, június 20., szombat, 17:00Helyszín: Kárpátia Filmszínház, 6726 Szeged, Közép fasor 1-3. 
Forrás: Szeged 365

Erős lesz a forgalom a Csongrád-Csanád vármegyei határátkelőhelyeken: indul a nyári szezon, több millióan léphetnek határt ebben az időszakban

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 13:55
Felkészültek a vármegyei határátkelőhelyeken a nyári rohamra! Ahogy a korábbi években, úgy most is a Nyugat-Európából hazatérő vendégmunkások és a nyaralni induló turisták miatt június végétől erős forgalom várható a Csongrád-Csanád vármegyei határátkelőhelyeken. A legkritikusabb időszak július utolsó, és augusztus első két hete közé tehető, ekkor nagyobb torlódásra számíthatnak majd az utazók. A nyári utazási szezon közeledtével a NAV Csongrád-Csanád Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága, a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság, valamint a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal közösen ismertették az utasforgalmat érintő aktuális szabályokat. Hasznos információkkal szolgálnak ezáltal azoknak, akik az Európai Unión belül utaznak, vagy a közösségen kívüli országból érkeznek Magyarországra, illetve az EU-ba.A Röszkén tartott tájékoztatón dr. Terbe Roland, a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendőr őrnagya és határrendészeti osztályvezetője kiemelte: a nyári nagy forgalom idén június végétől szeptember közepéig fog tartani. A kilépő oldalon elsősorban júniusban és júliusban számítanak intenzív határforgalomra a határátkelőhelyeken, a belő oldalon pedig július végétől szeptember közepéig. Emlékeztetett arra, hogy a határátkelők megnövekedett forgalma a Nyugat-Európából hazatérő vendégmunkások és a nyaralni induló turisták miatt növekszik ilyenkor. A legkritikusabb időszak július utolsó, és augusztus első két hete közé tehető, ekkor mindkét irányban egyszerre alakulhatnak ki torlódások. 2025-ben a Csongrád-Csanád vármegyei szerb-magyar határátkelőhelyeken három hónap alatt a rendőrök több mint 3,3 millió személy, és több mint 1 millió jármű ellenőrzését hajtották végre. Ez azt jelenti, hogy ilyenkor egy átlagos napon 28 ezer utas kel át a röszkei autópálya-határátkelőhelyen, ami a hévégi csúcsidőszakban a 40 ezret is elérheti – mondta dr. Terbe Roland, aki biztosította az utazókat arról, hogy a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a hazai és külföldi társzervekkel együttműködve mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy a határátlépésre jelentkező állampolgárok minél gyorsabban át tudjanak jutni a határátkelőhelyeken. A rendőrség felkészült arra, hogy ha kell, egyidejűleg több sávot is tudjanak nyitni. A röszkei autópálya-átkelőn, amennyiben az egyik irányban jelentősen nagyobb lesz a forgalom, úgy változtatnak majd a ki- és belépő sávok arányán. A magyar utazóknak Terbe Roland azt tanácsolta, hogy amennyiben tehetik, úgy válasszák valamelyik kisebb vármegyei határátkelőhelyet. A sajtótájékoztatón Borcsik Zoltán, a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal Agrárügyi és Környezetvédelmi Főosztály Növény- és Talajvédelmi Osztály osztályvezetője kiemelte, hogy minden növény, vagy növényi termék behozatalához növényegészségügyi bizonyítvány szükséges! Enélkül növényeket nem lehet behozni az Európai Unió területére. Friss fogyasztásra alkalmas zöldséget vagy gyümölcsöt 5 kilogrammig hozhatunk be Magyarországra személyenként. Nem hozható be azonban semmilyen szaporítóanyag, cserepes növény, vagy palánta. Nem lehet továbbá növényvédő-szert sem behozni, illetve Szerbia felé sem vinni – emlékeztetett a szabályokra Borcsik Zoltán. A dohánytermék minden esetben elsődleges kérdés és probléma is határátlépéskor. Összesen 40 szál cigaretta hozható be, de az nem két dobozt jelent – hangsúlyozta a helyszínen Dr. Kiss Attila, a NAV Csongrád-Csanád Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának pénzügyőr ezredese, határrendészeti igazgatóhelyettese, aki szerint az is nagyon fontos, hogy ha állandó gyógyszert szedünk, akkor gondoskodjunk arról, hogy a gyógyszer szedéséről is rendelkezzünk igazolásról határátlépéskor. Arra is felhívta a figyelmet továbbá, hogy az Európai Unión kívülre utazóknak a 10 ezer euró feletti készpénzt is be kell jelenteniük. Ezek elmulasztása súlyos bírságot vonhat maga után – hangsúlyozta. Az ELF Barra, és a POCO Barra külön kitért a pénzügyőr ezredes. Ezzel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy ezek a termékek nem véletlenül tilosak Magyarországon, és óva intett mindenkit annak használatától. Az utasforgalom gyorsítása érdekében egyébként egy test scannert is beüzemelt a NAV a röszkei határon. Mint megtudtuk, modernebb ez a készülék, mint ami a budapesti repülőtéren van!
Forrás: Szeged 365

Ez nem vicc: 0 Ft a szervizdíj a Malátában! Ezt most kár lenne kihagyni! (videó)

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 13:55
A szegedi nyárnak megvan a maga ritmusa: amikor a nap végén végre lelassul a város, összeverődik a baráti társaság, és egy jól behűtött sör mellett kezdődnek az igazán emlékezetes esték. Pontosan ezt az életérzést hozza idén is a Maláta a Fekete Ház hangulatos udvarában, ráadásul egy olyan gesztussal, aminek minden vendég örülni fog: a nyári szezonban nincs szervizdíj, vagyis a számlán ez a tétel 0%. A kézműves sörterasz már a nyitóhétvégén hatalmas sikert aratott, az asztalok gyorsan megteltek, így ha biztosra mennél, érdemes előre foglalni helyet. Legutóbb arról írtunk, hogy nagyon erősen indult a nyár a Malátában: a nyitóhétvégén szinte minden asztal megtelt, miközben egy 100 ezer forint értékű csapatépítés is gazdára vár. A Fekete Ház udvara gyorsan megtelt vendégekkel, így már az első napok megmutatták, hogy idén is népszerű találkozóhely lesz a belvárosban. Ha lemaradtál róla, az előző cikkünket videóval és galériával együtt itt találod:És ha még mindig kell egy érv, hogy miért a Maláta legyen a következő nyári törzshelyed, itt van egy igazán ütős: náluk a szervizdíj 0%. Nincs apró betűs rész, nincs plusz költség a számla végén, egyszerűen egy vendégbarát döntés, amit főleg a nyári szezonban értékel igazán az ember. Ahogy a videóban is elhangzik, a Maláta Szeged első kézműves sörterasza, ahol a jéghideg csapolt sörök, a hangulatos belvárosi udvar és a 0%-os szervizdíj együtt adják azt az élményt, amiért érdemes újra és újra visszatérni. Ha egy laza nyári estére keresel tökéletes helyszínt, ez a kombináció nehezen verhető.És valljuk be, amikor délután még mindig 25-27 fok van Szegeden, egy hideg sörre szinte magától adódik a program. A Malátában pont ez a jó: nem kell semmit túlszervezni. Leültök a barátokkal, rendeltek egy jó kézműves sört, mellé valami grilles vagy street foodos finomságot, aztán egyszer csak azon kapjátok magatokat, hogy eltelt az este. Ilyen egy igazi nyári szegedi kikapcsolódás.A helyszín önmagában is megér egy külön koccintást, hiszen a Maláta a Fekete Ház udvarában működik, Szeged egyik legkarakteresebb belvárosi pontján. Az épületet 1857-ben emelték, a Somogyi és a Kelemen utca sarkán áll, és külön érdekesség, hogy a környező négy sarokház a 19. század közepéről maradt meg, túlélve az 1879-es nagy szegedi árvizet. Vagyis amikor beülsz a Malátába, nem csak egy korsó hideg sör mellé érkezel, hanem egy olyan udvarba, ahol Szeged múltja és a mostani nyári pezsgés nagyon szépen összeér. A Somogyi utca felől könnyen megtalálod, a cím: 6720 Szeged, Somogyi utca 13., Fekete Ház udvara, asztalfoglalás: +36 30 190 2500. 
Forrás: Szeged 365

Egy szegedi anyuka országos mozgalmat épített, most pedig a segítségnek adna otthont

 Szeged 365  |   2026. június 17., szerda - 13:55
Szegedről sok jó ügy indult már, és most itt van egy újabb, amire tényleg büszkék lehetünk. Suhai Niki, vagyis FullAnyuuuu nem csak egy védelmező, segítő közösséget hozott létre, hanem most azt szeretné, hogy a segítségnek állandó helye legyen. A FullAnyuuuu bögre vásárlásával ezt támogathatod: egy raktárt, ahová kabátok, iskolaszerek, tartós élelmiszerek és más fontos adományok érkezhetnek egész évben.A Szeged365-ön nemrég arról írtunk, hogy Suhai Niki, vagyis FullAnyuuuu tiszteletbeli polgár lett Kübekházán. Büszkék voltunk rá akkor is, és büszkék vagyunk rá most is, mert Niki története nagyon szegedi történet: innen indult, helyi közösségből nőtt országos üggyé, és ma már rengeteg embernek jelent biztonságot, figyelmet és segítséget. Ha lemaradtál róla, itt tudod visszaolvasni:Szeretünk Szegeden a jó ügyek mellé állni. Szeretjük, hogy ebből a városból nem csak nagy ötletek, hanem valódi jótékony küldetések is indulnak. A FullAnyuuuu Mozgalom pontosan ilyen. Nem hangos, nem távoli, nem megfoghatatlan. Emberekről szól. Nőkről, gyermekekről, családokról, akik bajba kerültek, és akiknek néha már az is nagyon sokat jelent, ha valaki meghallja őket. Suhai Niki egy olyan közösséget épített, amely nem fordul el, hanem odalép. Nem ítélkezik, hanem segít. És most ezt a munkát emeli új szintre.A cél most nagyon egyszerű és nagyon fontos: legyen egy állandó raktár, ahol az adományok jó helyen vannak. Egy hely, ahová nem csak karácsony előtt, nem csak nagy gyűjtések idején, hanem egész évben érkezhet segítség. Kabát, iskolaszer, tartós élelmiszer, tisztálkodási szer, mindaz, ami egy nehéz helyzetben lévő családnak vagy gyermeknek pont akkor kellhet, amikor baj van. Mert segítségre nem csak ünnepekkor van szükség. Van, amikor egy sima hétköznapon kell valakinek kapaszkodó.Ehhez most 200 ezer forintra van szüksége az IKON365 Alapítványnak. Ebből lehet elindítani azt a következő lépést, amely a segítségnek állandó helyet ad. Egy raktárt, ahol nem kallódnak el az adományok, ahol rend van, ahol minden elfér, és ahonnan könnyebb eljuttatni a támogatást azokhoz, akiknek valóban szükségük van rá. Ez nem nagy, távoli cél. Ez egy nagyon is kézzelfogható szegedi ügy: legyen helye annak a jónak, amit az emberek adni szeretnének.És itt jön képbe a FullAnyuuuu bögre. A bögre vásárlásával a FullAnyuuuu Mozgalmat támogatod az IKON365 Alapítványon keresztül. Vagyis nem csak veszel valamit, hanem hozzáteszel egy közös ügyhöz. Egy bögrével is része lehetsz annak a társaságnak, amelyik azt mondja: fontosak a bajba került nők, gyermekek és családok, és fontos, hogy legyen segítség, amikor szükség van rá.FullAnyuuuu Szegedről indult, és ma már közel 120 ezer ember figyel arra, amit képvisel. A közösség azok mellé áll, akik bántalmazó kapcsolatból menekülnek, lelki vagy fizikai erőszak áldozatai, vagy olyan helyzetbe kerültek, ahol egyedül már nem tudnak továbbmenni. Ezért fontos, hogy a segítség ne csak jó szándék legyen, hanem rendszer is legyen mögötte. Hely, ahová be lehet vinni az adományokat. Emberek, akik továbbviszik. Közösség, amely megtart.A bögre pont ettől lesz különleges. Nem azért, mert hangos. Nem azért, mert túlgondolt. Hanem azért, mert egyszerűen jót jelent. Egy tárgy, ami nap mint nap ott lehet veled, és közben emlékeztet arra, hogy része vagy valaminek, ami számít. Szegeden sokszor láttuk már, hogy a kis segítségek összeadódnak. Egy megosztás, egy vásárlás, egy jó szó, egy apró döntés, és máris több ember áll egy ügy mögött. Most is erről van szó.A FullAnyuuuu kollekciót itt találod:https://ajandekok.shop/fullanyuuuu_kollekcioNézd meg, válassz egy darabot, és állj oda egy szegedi jó ügy mellé. Mert büszkék vagyunk arra, hogy FullAnyuuuu innen indult. Büszkék vagyunk arra, hogy Szegedről ilyen segítő közösségek nőnek ki. És jó érzés tudni, hogy most egy bögre megvásárlásával te is hozzátehetsz ahhoz, hogy a segítségnek legyen állandó helye.
Forrás: Szeged 365
1 151 oldal összesen. A régebbi tartalmakhoz használja a keresőt!