Webrádió

Webrádió hírek

Tűz volt egy ikerház pincéjében Szegeden, a Déryné utcában

 Webrádió  |   2026. június 26., péntek - 18:58
Tűz keletkezett egy ikerház pincéjében Szegeden, a Déryné utcában péntek délután. A helységben két köbméter fa égett. A ruzsai és hódmezővásárhelyi hivatásos tűzoltók áramtalanították mindkét ingatlant, majd eloltották a lángokat. A tűzoltók ventilátor segítségével kiszellőztették a füsttel telítődött pincét. A munkálatokat a Csongrád-Csanád vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányította.
Forrás: Webrádió

Tűz volt egy ikerház pincéjében Szegeden

 Webrádió  |   2026. június 26., péntek - 16:58
Tűz volt egy ikerház pincéjében Szegeden, a Déryné utcában. A helységben két köbméter fa égett. A ruzsai és hódmezővásárhelyi hivatásos tűzoltók áramtalanították mindkét ingatlant, majd eloltották a lángokat. A rajok ventilátor segítségével kiszellőztetik a füsttel telítődött pincét. A munkálatokat a Csongrád-Csanád vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja.
Forrás: Webrádió

Nem tárgyalt a szegedi közgyűlés a BYD építményadó-mentességének megvonásáról

 Webrádió  |   2026. június 26., péntek - 15:57
Nem vette napirendre a szegedi közgyűlés pénteki ülésén az építményadó-rendelet módosításáról szóló javaslatot, amely a BYD elektromosautó-gyártó cég kedvezményeinek megvonásával járna. Fodor Antal (Összefogás Szeged Jövőjéért) képviselő javaslata alapján megszűnt volna a város területén a kormány által kijelölt kiemelt beruházási célterületeken működő vállalkozások ötéves adómentessége, illetve a kedvezmény, hogy azt követően az általánosnál jóval alacsonyabb, 800 forintos négyzetméterenkénti adót kell csak fizetni. Botka László (Összefogás Szegedért) polgármester emlékeztetett, 2023-ban, még hónapokkal a BYD befektetési döntése előtt teljes egyetértésben határozott a közgyűlés arról, hogy egy Szeged határában kialakított 300 hektáros iparterületet adókedvezménnyel tesznek vonzóbbá. A cégtől származó iparűzésiadó-bevétel nagyságrendileg magasabb lesz, mint az elengedett építményadó. A beruházásának köszönhetően már ebben évben 700 millió forint iparűzési-adóbevétel érkezik a város költségvetésébe, elsősorban a kivitelező kínai cégtől. Ezzel már jelenleg - a termelés megkezdése előtt - is a város legnagyobb adófizetője a vállalkozás - tudatta a politikus. A közgyűlés döntése alapján az önkormányzat kérdéssel fordul a Gazdasági és Energetikai Minisztériumhoz, hogy a kormány és az autóipari vállalkozás között kötött szerződés alapján a kedvezmény megvonása jár-e kompenzációs kötelezettséggel és teremt-e reputációs kockázatot jövendőbeli befektetők felé. Kovács Tamás (Összefogás Szegedért) gazdasági alpolgármester előterjesztése alapján döntöttek a közgyűlés tanácsnoki pozíciójának megszüntetéséről. A takarékossági indokkal benyújtott javaslat szerint a két tisztségviselő - Fodor Antal családpolitikai, szociálpolitikai és sportügyi feladatokért felelős, valamint Mihálik Edvin (Összefogás Szeged Jövőjéért) Zöld Város Programért felelős tanácsnok - és a munkájukat segítő titkárok éves bruttó tiszteletdíja a járulékokkal együtt 52 millió forint kiadást jelent az önkormányzatnak. Mihálik Edvin úgy fogalmazott, a Botka László irányította városvezetés a BYD-beruházást ellenző álláspontja miatt kezdeményezte pozíciója megszüntetését. A képviselők döntöttek a gyermekétkeztetési díjak mintegy 15 százalékos emeléséről, úgy hogy azok a következő két évben már nem változnak. A közbeszerzésen kiválasztott Suli-Host Kft. -vel kötött szerződés alapján 2028 tavaszáig mindenhol bevezetik a szabadszedéses rendszert, augusztustól pedig az általános iskolások számára is elérhetővé válik a kétféle menü közüli választás, illetve a szülők kérhetnek gyermekük számára vegetáriánus, illetve sertéshúsmentes ételt is.
Forrás: Webrádió

Nem tárgyalt a szegedi közgyűlés a BYD építményadó-mentességének megvonásáról

 Webrádió  |   2026. június 26., péntek - 15:57
Nem vette napirendre a szegedi közgyűlés pénteki ülésén az építményadó-rendelet módosításáról szóló javaslatot, amely a BYD elektromosautó-gyártó cég kedvezményeinek megvonásával járna. Fodor Antal (Összefogás Szeged Jövőjéért) képviselő javaslata alapján megszűnt volna a város területén a kormány által kijelölt kiemelt beruházási célterületeken működő vállalkozások ötéves adómentessége, illetve a kedvezmény, hogy azt követően az általánosnál jóval alacsonyabb, 800 forintos négyzetméterenkénti adót kell csak fizetni. Botka László (Összefogás Szegedért) polgármester emlékeztetett, 2023-ban, még hónapokkal a BYD befektetési döntése előtt teljes egyetértésben határozott a közgyűlés arról, hogy egy Szeged határában kialakított 300 hektáros iparterületet adókedvezménnyel tesznek vonzóbbá. A cégtől származó iparűzésiadó-bevétel nagyságrendileg magasabb lesz, mint az elengedett építményadó. A beruházásának köszönhetően már ebben évben 700 millió forint iparűzési-adóbevétel érkezik a város költségvetésébe, elsősorban a kivitelező kínai cégtől. Ezzel már jelenleg - a termelés megkezdése előtt - is a város legnagyobb adófizetője a vállalkozás - tudatta a politikus. A közgyűlés döntése alapján az önkormányzat kérdéssel fordul a Gazdasági és Energetikai Minisztériumhoz, hogy a kormány és az autóipari vállalkozás között kötött szerződés alapján a kedvezmény megvonása jár-e kompenzációs kötelezettséggel és teremt-e reputációs kockázatot jövendőbeli befektetők felé. Kovács Tamás (Összefogás Szegedért) gazdasági alpolgármester előterjesztése alapján döntöttek a közgyűlés tanácsnoki pozíciójának megszüntetéséről. A takarékossági indokkal benyújtott javaslat szerint a két tisztségviselő - Fodor Antal családpolitikai, szociálpolitikai és sportügyi feladatokért felelős, valamint Mihálik Edvin (Összefogás Szeged Jövőjéért) Zöld Város Programért felelős tanácsnok - és a munkájukat segítő titkárok éves bruttó tiszteletdíja a járulékokkal együtt 52 millió forint kiadást jelent az önkormányzatnak. Mihálik Edvin úgy fogalmazott, a Botka László irányította városvezetés a BYD-beruházást ellenző álláspontja miatt kezdeményezte pozíciója megszüntetését. A képviselők döntöttek a gyermekétkeztetési díjak mintegy 15 százalékos emeléséről, úgy hogy azok a következő két évben már nem változnak. A közbeszerzésen kiválasztott Suli-Host Kft. -vel kötött szerződés alapján 2028 tavaszáig mindenhol bevezetik a szabadszedéses rendszert, augusztustól pedig az általános iskolások számára is elérhetővé válik a kétféle menü közüli választás, illetve a szülők kérhetnek gyermekük számára vegetáriánus, illetve sertéshúsmentes ételt is.
Forrás: Webrádió

Coca-Cola SZIN: a fesztivál, ami feltölt és nem lemerít

 Webrádió  |   2026. június 26., péntek - 11:56
A SZIN idén is a nyár lezárásaként jelentkezik augusztus 26. és 29. között a már ismert Tisza-parti helyszínen, ahol a közösségi élmények erős zenei kínálattal társulnak. Most nyilvánosságra hozták a szervezők az öt nagyobb zenei színpad programját.   A Coca-Cola SZIN hagyományosan a nyár utolsó nagy fesztiválja, de sokak számára ennél többet jelent. A Tisza-parti környezet, a barátságos méret, a vízpart közelsége és a közösségi hangulat együtt olyan élményt teremtenek, amely egyszerre kínál kikapcsolódást és feltöltődést. A SZIN nem a rohanásról, hanem arról szól, hogy a nyár végén még egyszer együtt lehessünk a barátainkkal, meghallgassuk kedvenc előadóinkat, beszélgessünk hajnalig, és olyan emlékeket gyűjtsünk, amelyek még hosszú ideig velünk maradnak. „A nyár végét sokan egyszerre várják, de nehezen is engedik el. Ilyenkor már érezhetően közeledik az új tanév, a munka és a hétköznapok megszokott ritmusa, miközben még szeretnénk megőrizni valamit a hosszú nyáresték és a gondtalan együttlétek hangulatából. A SZIN számunkra ezt az átmenetet jelképezi” – mondta Kolonics Erika, a SZIN főszervezője. „Egy olyan találkozási pont, ahol a fesztiválélmény mellett az emberi kapcsolatok, a közös pillanatok és a nyár emlékei kerülnek a középpontba. Ez a néhány nap lehetőséget ad arra, hogy kiszakadjunk a mindennapokból, és új energiákkal vágjunk neki az előttünk álló időszaknak. Éppen ezért foglal el sajátos helyet a hazai fesztiválok között” – mondta a Coca-Cola SZIN főszervezője.   Természetesen azért a fesztivál gerincét a zenei élmények adják, és már nyilvános, hogy az öt nagyobb zenei helyszínen mi vár ránk a nyár végén.     A Coca-Cola Nagyszínpadon az első napot Molnár Tamás indítja, majd jön Manuel, a Halott Pénz és az estét a Bastille koncertje zárja. Másnap ugyanitt a RZMVS kezd, utána a Follow The Flow, később Desh és a végén Azahriah fejezi be itt a napot. Pénteken fellép itt az Ivan & The Parazol, a ByeAlex és a Slepp, Majka és a nemzetközi vonalat DJ Snake erősíti. A SZIN zárónapjának fellépői pedig ezen a nagyszínpadon a Máklikőr, Pogány Induló, Dzsúdló és Swae Lee.   A bp Nagyszínpadon is sorjáznak majd a hazai sztárok, szerdán a Kolibri, a Honeybeast, Bruno & Spacc, KKevin és a ValMar. Csütörtökön a Fiúk, Nagy Bogi, Mehringer, Quimby, és a Carson Coma. Péntekre jön a kisbetűs ünnepnapok, Dánielfy, a Punnany Massif, a Mirror Glimpse és Beton. Hofi. Hajnalba nyúlóan pedig beindul a klasszikus bálok hangulatát a modern diszkóélménnyel elegyítő Lagzi Feszt. A zárónapon ide tart majd a Metallicum, a Blahalouisiana, L.L. Junior, T.Danny, a BSW és a Gang, OG Fluor, az estét pedig a Necc Party zárja majd.   A Rádió 1 x Jim Beam Aréna délutántól késő estig koncertek sorát hozza, éjszakától hajnalig pedig partyk várják a látogatókat. A teljesség igénye nélkül fellép majd Vini, a Wavy kollektíva, Ekhoe, Grasa, gyuris, bongor, VZS, a Cent Grál, az Anima Sound System, az AWS, Ótvar Pestis és a Fish! A minden nap hajnalig tartó partyfolyam hangulatáról pedig - többek mellett - Hamvai PG, DJ Junior, StadiumX, Metzker Viktória, Lotfi Begi, Yamina, CHRSTPHR, Purbeat, Cooky, Willcox és JoerJunior gondoskodik.   Erős lesz a felhozatal az SZTE Színpadon is, ahol fellép majd – a Sounds of Szeged tehetségkutató döntősei mellett - 6363, a Hűvös, a Bohemian Betyars, a Depresszió, Filo, Lil Frakk, a Csaknekedkislány, a 30Y, Co Lee, Sisi, Lábas Viki, az Analog Balaton, a Kaukázus, Péterfy Bori, Esti Kornél, a Bëlga és az Elefánt, hogy csak néhány fellépőt említsünk.   A Fonó Világzenei Színpadon pedig - mások mellett – ott lesz Szabó Attila és Barátai, a Besh o droM, a Zűrös Banda, a PASO, a Várkonyi Csibészek, a Csík zenekar, a Random Trip x 6363 x Vavra Bence x Gently’ Da Spittah x Lengyel Johanna, a Szabó Balázs Bandája, a Platon Karataev és a Gypo Circus is.
Forrás: Webrádió

Kigyulladt egy kisbusz az 5-ös főúton, Szeged közelében

 Webrádió  |   2026. június 25., csütörtök - 15:55
Kigyulladt egy kisbusz az 5-ös főút 162-es kilométerszelvényénél Szeged közelében, csütörtök délután fél 3 körül. A szegedi hivatásos tűzoltók két vízsugárral fékezték meg a lángokat, a lánglovagok jelenleg az utómunkálatokat végzik.  
Forrás: Webrádió

Életfogytiglanra ítélték „Mukit”, a nővérét megfojtani próbáló makói férfit

 Webrádió  |   2026. június 24., szerda - 11:58
Életfogytig tartó szabadságvesztéssel sújtotta jogerősen a Szegedi Ítélőtábla szerdán azt a makói férfit, aki tíz hónappal azután, hogy szabadult a minősített emberölés miatt rá kiszabott büntetéséből, 2022 tavaszán megpróbálta megfojtani nővérét. A 35 éves férfit különös visszaesőként elkövetett emberölés kísérletében mondta ki bűnösnek a bíróság. A vádlott legkorábban 25 év után bocsátható feltételes szabadságra. Döntésével a táblabíróság súlyosította az első fokon eljáró Szegedi Törvényszék húszéves fegyházbüntetést kiszabó ítéletét.
Forrás: Webrádió

A büntetés súlyosítását kéri az ügyészség Joób Márton, korábbi szegedi önkormányzati képviselő adócsalási ügyében

 Webrádió  |   2026. június 24., szerda - 10:59
Az első fokon kiszabott büntetés súlyosítását kéri az ügyészség Joób Márton (független) korábbi szegedi önkormányzati képviselő és társai adócsalási ügyében - tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t. A férfit és társait bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás bűntettében és hamis magánokirat felhasználásának vétségében mondta ki bűnösnek a Szegedi Törvényszék. A vádlottakkal szemben hat és fél év, illetve másfél év közötti szabadságvesztés büntetéseket szabott ki a bíróság. A nem jogerős ítélet szerint a vádlottak közül öten bűnszervezetben követték el cselekményeiket. A Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség valamennyi vádlott terhére fellebbezést jelentett be, négy terhelt esetében hosszabb tartamú szabadságvesztés kiszabása, egy terhelt tekintetében súlyosabb minősítés, míg három vádlott esetében a bűnszervezetben történt elkövetés megállapítása érdekében. A fellebbezésekről a Szegedi Ítélőtábla fog határozni. A szórólapterjesztéssel, műsorújság kiadásával foglalkozó céget irányító elsőrendű vádlott a körülmények számára kedvezőtlen változása miatt a piacon maradás és terjeszkedés érdekében elhatározta, hogy létrehoz egy bűnszervezetet a költségek minimalizálása és az adó meg nem fizetése érdekében. A vádlottak kezdetben Csongrád-Csanád, majd a későbbiekben Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok és Békés megyékben működő olyan céghálót hoztak létre, amelyben a szórólapterjesztést végző alkalmazottak egy részét a lánc alján levő gazdasági társaságokhoz jelentették be vagy azt meg sem tették. Ezek a strómanok nevére íratott társaságok azonban adóbevallást nem nyújtottak be, vagy ha igen, akkor adófizetési kötelezettségüknek nem tettek eleget, szerepük a fiktív számlák kiállítása volt. A szórólapterjesztést továbbra is az elsőrendű vádlott és társai koordinálták, a bűncselekmény leplezésére valótlan teljesítési igazolásokat állítottak ki, külön könyvelést vezettek, a céghálón keresztül átutalásokkal átfuttatták a pénzt, amit a jutalékok levonása után készpénzben visszakaptak. A vádlottak között volt, akinek jutaléka meghaladta a 100 millió forintot. A bűnszervezet 2013 és 2017 között 274 millió forint forgalmi adót nem fizetett be. Joób Márton és védője felmentés érdekében jelentett be fellebbezést. Más vádlottak védői felmentés, illetve enyhítés érdekében fellebbeztek.
Forrás: Webrádió

Villamossal ütközött egy személyautó Szegeden

 Webrádió  |   2026. június 23., kedd - 17:55
Villamossal ütközött egy személyautó Szegeden, a Kossuth Lajos sugárút és a Vadász utca kereszteződésében kedd délután 16 óra körül. A villamos eleje annyira megsérült, hogy nem tud a forgalomban maradni. A forgalom háromnegyed 5 előtt helyreállt.
Forrás: Webrádió

Katonazenekari találkozót rendeznek Szegeden

 Webrádió  |   2026. június 23., kedd - 16:56
A Magyar Honvédség négy együttesének részvételével katonazenekari találkozót rendeznek július 4-én Szegeden - jelentette be Binszki József (Összefogás Szegedért) alpolgármester kedden. A politikus a rendezvény sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, Szeged vitathatatlanul a régió legváltozatosabb kulturális programját kínálja az itt élőknek és a városba érkezőknek. A szegediek szinte elvárják, hogy a nyár minden hétvégéjén legyenek a lehetőség szerint ingyenesen elérhető kulturális programok. Ezek között rendkívül népszerűek a Móra parkban az elmúlt tíz évben rendezett térzenei koncertek. A sorozat idén július 4-én katonazenekari találkozóval indul - közölte az alpolgármester. Gömöri Balázs őrnagy, a Hódmezővásárhely Helyőrségi Zenekar vezetője elmondta, a találkozó programja délelőtt a Roosevelt téri játszótéren rendezett Pöttöm party-val kezdődik. A kicsiknek szóló interaktív koncerten a gyerekek közelről is megismerhetik az együttes hangszereit. Délután a találkozón résztvevő együttesek - a hódmezővásárhelyi mellett a kaposvári, a debreceni helyőrségi zenekar, valamint a Magyar Honvédség Légierő Zenekara Veszprémből - a városban több helyütt adnak 20-25 perces koncerteket. Ezt követően látványos zenekari menet végén az együttesek a Széchenyi téren találkoznak, majd már közösen a Móra parkba vonulnak, ahol alaki bemutatót és közös koncertet láthat és hallhat a közönség - közölte az őrnagy. Július 11-én a Fricsay Ferenc Városi Fúvószenekar koncertezik a Móra parkban, egy héttel később a hódmezővásárhelyi MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Zenekara, július utolsó szombatján pedig a Szentesi Városi Fúvószenekar ad hangversenyt a Móra Ferenc Múzeum előtt. Csizmadia Zsolt, a Magyar Honvédség főkarmestere közölte, augusztus 11-én az Újszegedi Szabadtéri Színpadon is katonazenekari koncertet rendeznek. Az esten a Magyar Honvédség Központi Katonazenekara lép föl. A csaknem hetventagú együttes műsorán a hagyományos katonazenekari repertoár népszerű darabjai mellett filmzenék és musicalek fúvószenekari feldolgozásai is szerepelnek majd. Fotó: MTI/Archív
Forrás: Webrádió

Egymásnak ütközött két autó Kiskunhalasnál

 Webrádió  |   2026. június 23., kedd - 07:56
Összeütközött két személyautó Kiskunhalas és Zsana között, a Szegedi úton. A kiskunhalasi hivatásos tűzoltók egy embert kiemeltek az egyik gépkocsiból, majd átadták őt a mentőknek. Az érintett útszakaszon félpályán halad a forgalom.
Forrás: Webrádió

Egymásnak ütközött két autó Kiskunhalasnál

 Webrádió  |   2026. június 23., kedd - 07:56
Összeütközött két személyautó Kiskunhalas és Zsana között, a Szegedi úton. A kiskunhalasi hivatásos tűzoltók egy embert kiemeltek az egyik gépkocsiból, majd átadták őt a mentőknek. Az érintett útszakaszon félpályán halad a forgalom.
Forrás: Webrádió

Szabadulása után gyilkolni akaró nő pere kezdődött el Szegeden

 Webrádió  |   2026. június 22., hétfő - 13:01
Elkezdődött annak a nőnek a pere hétfőn a Szegedi Törvényszéken, aki szabadulása után megpróbált meggyilkolni korábbi barátjának új élettársát. A jelenleg 46 éves nőt különös kegyetlenséggel, több ember és védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés kísérletével és rongálás vétségével vádolják. A vádirat szerint a nő tavaly november 2-án szabadult a büntetés-végrehajtási intézetből. Még aznap vissza kívánt térni abba a szegedi lakásba, ahol börtönbevonulása előtt az élettársával lakott. Ekkor szembesült azzal, hogy a férfi a távollétében újabb párkapcsolatot létesített, a lakásban pedig új élettársával és két ismerősével lakik. A vádlottat feldúlták a történtek, a nap folyamán alkoholt fogyasztott, majd este többször is szóváltásba került korábbi élettársával. A vita során azzal fenyegette meg a férfit és új párját, hogy ha továbbra is együtt lakják a lakást, rájuk gyújtja azt. Az este folyamán a férfi egy rövid időre távozott, miközben új élettársa otthon maradt és aludt. A vádlott ekkor egy öngyújtóval meggyújtotta az alvó sértett alatti lepedőt. A lángra kapott lepedőt a sértett két lakótársa azonnal leöntötte vízzel, a nő így nem sérült meg. A férfi és új élettársa hajnalban elmentek otthonról. A két másik lakó még aludt, amikor a vádlott erről tudva tüzet rakott a lakásban, a tűz pedig az egész ingatlanra átterjedt. A lakók csak akkor ébredtek föl, amikor már az egész épület lángolt. Egyikük alig tudott kimenekülni, mivel a lakás kijárata is nagy lánggal égett. Őt a mentők füstmérgezés gyanújával szállították kórházba. A sértettek életét az mentette meg, hogy időben felébredtek és észrevették a tüzet. Az ingatlanban a tűz következtében csaknem félmillió forintos kár keletkezett. Az ügyészség arra az esetre, ha a vádlott beismeri bűnösségét és lemond a tárgyalás jogáról tíz év fegyházbüntetés kiszabását indítványozta a bíróságnak. A vádlott tagadta bűnösségét, így ügyében tárgyaláson fog - előre láthatólag szeptemberben - dönteni a törvényszék.
Forrás: Webrádió

Árokba hajtott egy kamion az M5-ösön, Gyálnál

 Webrádió  |   2026. június 20., szombat - 22:02
A pályatestet elhagyva az árokba hajtott egy kamion az M5-ös autópálya 24-es kilométerszelvényénél, Gyál térségében, a Szeged felé vezető irányban. A vezető saját erejéből el tudta hagyni a járművet. A fővárosi hivatásos tűzoltók érkeztek a balesethez, áramtalanítják a bajba került kamiont.
Forrás: Webrádió

Hőség – A MÁV-csoport vízosztással készül a főpályaudvarokon és a nagyobb vidéki vasútállomásokon

 Webrádió  |   2026. június 20., szombat - 10:59
A másodfokú hőségriasztás ideje alatt, szombattól naponta 10 és 17 óra között palackozott vizet osztanak a budapesti főpályaudvarokon a peronoknál és a nagyobb vidéki vasútállomásokon az utascentrumnál vagy az ügyfélszolgálatokon, pénztáraknál - közölte a MÁV-csoport az MTI-vel. Tájékoztatásuk szerint a vasúttársaság a Közlekedési és Beruházási Minisztérium elrendelésére most kivételesen már a másodfokú hőségriasztás ideje alatt, szombattól a készlet erejéig biztosít térítésmentesen vizet utasainak. Emellett kiemelten kérik az utasokat, hogy ne induljanak el elegendő mennyiségű ivóvíz vagy szomjoltó folyadék nélkül. Lehetőség szerint tervezzék meg előre utazásukat, kerüljék a tűző napon való tartózkodást, és fokozottan figyeljenek egymásra, különösen az idős, valamint a kisgyermekkel utazó utasokra. Budapesten a Déli, a Keleti, a Nyugati pályaudvaron a peronoknál, vidéken a debreceni, győri, miskolci, nyíregyházi, szegedi, pécsi, székesfehérvári, szolnoki állomáson az ügyfélszolgálaton, a fonyódi, kecskeméti, siófoki állomásokon pedig a pénztárban kaphatnak díjmentesen vizet a vonatokra várakozók, valamint a Batthyány téri HÉV állomáson. A Volán Budapesten két helyen, a kelenföldi, valamint a Népliget autóbusz-állomáson, ezenkívül a megyeszékhelyeken a nagyobb forgalmat lebonyolító autóbusz-állomásokon oszt ásványvizet: Balatonfüreden, Békéscsabán, Debrecenben, Egerben, Győrben, Kaposváron, Kecskeméten, Miskolcon, Nyíregyházán, Pécsen, Salgótarjánban, Szegeden, Székesfehérváron, Szekszárdon, Szolnokon, Szombathelyen, Tatabányán, Veszprémben és Zalaegerszegen. Több forgalmas állomáson, így a Nyugati és Déli pályaudvaron, Debrecenben, Pécsen párakapuk is működnek, melyek helyszínét a következő napokban tovább bővítik. Szombattól másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos a meteorológiai szolgálat előrejelzése alapján. A hőségriasztás kedd éjfélig tart.
Forrás: Webrádió

Tűz volt a szegedi Jancsó-kollégium pincéjében

 Webrádió  |   2026. június 19., péntek - 23:54
Kigyulladt az Id. Jancsó Miklós kollégium pincéje Szegeden, a Semmelweis utcában péntek késő este. A pincében körülbelül tíz négyzetméteren keletkezett a tűz, a szegedi hivatásos tűzoltók fékezték meg a lángokat. A munkálatok a Csongrád-Csanád vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett zajlott. A tűzoltók péntek éjszaka már az utómunkálatokat végzik.
Forrás: Webrádió

Hőség – Párakapukkal, ivókutakkal segítik az önkormányzatok a meleg elviselését

 Webrádió  |   2026. június 19., péntek - 16:57
Párakapukkal, ivókutakkal, árnyékolók kihelyezésével, az útburkolat hűtésével segítik az önkormányzatok a meleg elviselését a vidéki nagyvárosokban és a fővárosban, de a klimatizált bevásárlóközpontok és egyes tömegközlekedési várótermek is rendelkezésre állnak. Szombattól másodfokú hőségriasztás rendelt el az országos tisztifőorvos a meteorológiai szolgálat előrejelzése alapján. A hőségriasztás kedd éjfélig tart. A Főpolgármesteri Hivatal arról tájékoztatta az MTI-t, hogy Budapest forgalmas közterületein, valamint sűrűn lakott részein 300-500 méterenként elérhető ivókút, emellett különböző intézkedésekkel készülnek a fővárosi cégek és intézmények. Az ivókutak pontos helyét már a BudapestGO alkalmazásban és a budapest.hu oldalon is meg lehet nézni. Hozzátették: Budapesti Közművek valamennyi érintett divíziója előkészíti a hőség idejére a védelmi feladatokat: az FKF a locsolójárműveket indít, a FŐKERT öntözési és árnyékolási programokat működtet, a FŐTÁV pedig felkészíti a távhűtési rendszereket a nyári terhelésre. A BKM mintegy 20 mosó-locsoló járművel végzi a közterületek hűtését. Kitértek arra is, hogy a Budapesti Közlekedési Központ több pihenőidőt biztosít a járművezetőknek. Szegeden, a Klauzál téren a Szegedi Vízmű Zrt. párakaput helyezett ki, a meglévők mellett a Móra Ferenc Múzeum előtti téren pedig egy újabb ivócsapot is felszereltek. A párakapu és az ivócsap a tervek szerint a nyár végéig működik. Emellett a cég honlapján felsorolta a hagyományos, kék színű nyomós kutak helyszíneit is, ezekből Szegeden 124, a szintén a vállalkozás szolgáltatási területéhez tartozó Algyőn pedig 26 található. Székesfehérváron az önkormányzat tájékoztatása szerint a tavasztól őszig állandóan üzemelő 39 ivókút mellett a hőségriasztás idejére további öt helyszínen ivókutat üzemelnek be úgy, hogy ivásra alkalmas szerkezeteket szereltek fel az ott található tűzcsapokra. Felhívták a figyelmet, hogy a belvárosban több bevásárlóközpont és az autóbusz-pályaudvar váróterme klimatizált, ezek bárki által igénybe vehetők. Pécsen az önkormányzat már napokkal ezelőtt egyeztetésre hívta az érintett városi cégek - így a városüzemeltetési feladatokat ellátó és a vízszolgáltató társaságok -, valamint az intézmények és partnercégek képviselőit a küszöbön álló hőségre való felkészülés jegyében. Ennek eredményeként a város közterületein minden eddiginél több ivóvízvételi lehetőséget kínálnak. A www.pecs.hu-n is megtalálható lista szerint összesen 44 ivókútnál és 5 csobogónál juthatnak ivóvízhez az emberek, akik számára tíz klimatizált épület is rendelkezésre áll. A hőség elől menekülők és felfrissülésre vágyók számára a belvárosi sétálóutcák felett árnyékoló napvitorlákat feszítettek ki, rendszeresen fognak járni útlocsoló járművek, a városi vízszolgáltató Tettye Forrásház Zrt. hat helyszínen állított fel reggeltől estig üzemelő párakapukat, a közösségi közlekedési feladatokat ellátó Tüke Busz Zrt. pedig az összes klímás buszán működtetni fogja a légkondicionálókat, a megállókban pedig eltekint az elsőajtós felszállási szabály alkalmazásától - közölte a helyhatóság az MTI-vel. Szita Károly (Fidesz-KDNP), Kaposvár polgármestere Facebook-oldalán arra kérte az embereket, hogy figyeljenek egymásra a közeledő nagy hőségben, emellett arról tájékoztatott, hogy a város több pontján párakapukat hoztak működésbe és a forgalmas helyszíneken, játszótereknél napvitorlákat feszítettek ki. A polgármester felhívta a figyelmet arra is, hogy a szokásos helyszíneken működő ivókutakat is beindították, míg Kaposváron összesen tizennégy klimatizált épület áll a hűsölni akarók rendelkezésére, ezek címei pedig megtalálhatók a https://somogy.katasztrofavedelem.hu címen, ahol számos praktikus információ is olvasható a hőség kapcsán. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ kiemelte, a hirtelen felmelegedés és a tartós hőség különösen megterhelheti a szervezetet, ezért fontos, hogy időben felkészüljünk a kánikulára, és fokozottan figyeljünk idős hozzátartozóinkra és a saját egészségünkre is. A nagy melegben fontos a folyadékpótlás, mivel a hőségben a szervezet fokozottan veszít vizet és ásványi anyagokat; lehetőleg vizet vagy cukormentes italokat válasszunk, kerüljük a kávé, az alkohol, a magas koffein- és cukortartalmú üdítők, a zsíros ételek fogyasztását - emelték ki.
Forrás: Webrádió

Hőség – Párakapukkal, ivókutakkal segítik az önkormányzatok a meleg elviselését

 Webrádió  |   2026. június 19., péntek - 16:57
Párakapukkal, ivókutakkal, árnyékolók kihelyezésével, az útburkolat hűtésével segítik az önkormányzatok a meleg elviselését a vidéki nagyvárosokban és a fővárosban, de a klimatizált bevásárlóközpontok és egyes tömegközlekedési várótermek is rendelkezésre állnak. Szombattól másodfokú hőségriasztás rendelt el az országos tisztifőorvos a meteorológiai szolgálat előrejelzése alapján. A hőségriasztás kedd éjfélig tart. A Főpolgármesteri Hivatal arról tájékoztatta az MTI-t, hogy Budapest forgalmas közterületein, valamint sűrűn lakott részein 300-500 méterenként elérhető ivókút, emellett különböző intézkedésekkel készülnek a fővárosi cégek és intézmények. Az ivókutak pontos helyét már a BudapestGO alkalmazásban és a budapest.hu oldalon is meg lehet nézni. Hozzátették: Budapesti Közművek valamennyi érintett divíziója előkészíti a hőség idejére a védelmi feladatokat: az FKF a locsolójárműveket indít, a FŐKERT öntözési és árnyékolási programokat működtet, a FŐTÁV pedig felkészíti a távhűtési rendszereket a nyári terhelésre. A BKM mintegy 20 mosó-locsoló járművel végzi a közterületek hűtését. Kitértek arra is, hogy a Budapesti Közlekedési Központ több pihenőidőt biztosít a járművezetőknek. Szegeden, a Klauzál téren a Szegedi Vízmű Zrt. párakaput helyezett ki, a meglévők mellett a Móra Ferenc Múzeum előtti téren pedig egy újabb ivócsapot is felszereltek. A párakapu és az ivócsap a tervek szerint a nyár végéig működik. Emellett a cég honlapján felsorolta a hagyományos, kék színű nyomós kutak helyszíneit is, ezekből Szegeden 124, a szintén a vállalkozás szolgáltatási területéhez tartozó Algyőn pedig 26 található. Székesfehérváron az önkormányzat tájékoztatása szerint a tavasztól őszig állandóan üzemelő 39 ivókút mellett a hőségriasztás idejére további öt helyszínen ivókutat üzemelnek be úgy, hogy ivásra alkalmas szerkezeteket szereltek fel az ott található tűzcsapokra. Felhívták a figyelmet, hogy a belvárosban több bevásárlóközpont és az autóbusz-pályaudvar váróterme klimatizált, ezek bárki által igénybe vehetők. Pécsen az önkormányzat már napokkal ezelőtt egyeztetésre hívta az érintett városi cégek - így a városüzemeltetési feladatokat ellátó és a vízszolgáltató társaságok -, valamint az intézmények és partnercégek képviselőit a küszöbön álló hőségre való felkészülés jegyében. Ennek eredményeként a város közterületein minden eddiginél több ivóvízvételi lehetőséget kínálnak. A www.pecs.hu-n is megtalálható lista szerint összesen 44 ivókútnál és 5 csobogónál juthatnak ivóvízhez az emberek, akik számára tíz klimatizált épület is rendelkezésre áll. A hőség elől menekülők és felfrissülésre vágyók számára a belvárosi sétálóutcák felett árnyékoló napvitorlákat feszítettek ki, rendszeresen fognak járni útlocsoló járművek, a városi vízszolgáltató Tettye Forrásház Zrt. hat helyszínen állított fel reggeltől estig üzemelő párakapukat, a közösségi közlekedési feladatokat ellátó Tüke Busz Zrt. pedig az összes klímás buszán működtetni fogja a légkondicionálókat, a megállókban pedig eltekint az elsőajtós felszállási szabály alkalmazásától - közölte a helyhatóság az MTI-vel. Szita Károly (Fidesz-KDNP), Kaposvár polgármestere Facebook-oldalán arra kérte az embereket, hogy figyeljenek egymásra a közeledő nagy hőségben, emellett arról tájékoztatott, hogy a város több pontján párakapukat hoztak működésbe és a forgalmas helyszíneken, játszótereknél napvitorlákat feszítettek ki. A polgármester felhívta a figyelmet arra is, hogy a szokásos helyszíneken működő ivókutakat is beindították, míg Kaposváron összesen tizennégy klimatizált épület áll a hűsölni akarók rendelkezésére, ezek címei pedig megtalálhatók a https://somogy.katasztrofavedelem.hu címen, ahol számos praktikus információ is olvasható a hőség kapcsán. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ kiemelte, a hirtelen felmelegedés és a tartós hőség különösen megterhelheti a szervezetet, ezért fontos, hogy időben felkészüljünk a kánikulára, és fokozottan figyeljünk idős hozzátartozóinkra és a saját egészségünkre is. A nagy melegben fontos a folyadékpótlás, mivel a hőségben a szervezet fokozottan veszít vizet és ásványi anyagokat; lehetőleg vizet vagy cukormentes italokat válasszunk, kerüljük a kávé, az alkohol, a magas koffein- és cukortartalmú üdítők, a zsíros ételek fogyasztását - emelték ki.
Forrás: Webrádió

Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél

 Webrádió  |   2026. június 19., péntek - 16:57
Halálos kimenetelű baleset történt a szegedi BYD autógyár építkezési területén - közölte a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata pénteken az MTI érdeklődésére. A csütörtökön történt esetről szóló közlemény szerint egy tehergépkocsi a munkaterületen haladva megállt egy ott dolgozó rakodógép mellett. Miután a rakodógép kezelője jelezte, hogy az út szabaddá vált, a teherautó elindult. Ezzel egy időben a két jármű közé belépett egy munkás, akit a tehergépkocsi elütött. A helyszínre érkező Országos Mentőszolgálat és a mentőhelikopter személyzetének újraélesztési kísérlete ellenére a sérült kínai munkás életét már nem lehetett megmenteni. Az ügyben a Szegedi Rendőrkapitányság halálos közlekedési baleset okozása miatt indított büntetőeljárást.
Forrás: Webrádió
254 oldal összesen. A régebbi tartalmakhoz használja a keresőt!