Ötvenéves az újszülöttkori szűrés Magyarországon: a Szegedi Tudományegyetemen tették le az alapokat
Szeged.hu | 2025. május 29., csütörtök - 15:06
Az újszülöttkori szűrés magyarországi bölcsője Szeged: a Tisza-parti város klinikai központjában 1968-ban kezdték meg az első vizsgálatokat. A Szegedi Tudományegyetem és a budapesti Semmelweis Egyetem szűrőközpontja immár ötven éve végzi az újszülöttek szűrését. Néhány csepp vérmintából a modern technológiának köszönhetően számos veleszületett [...]Forrás: Szeged.hu





RSS alkalmazások a Google Play-ben
RSS alkalmazások az Apple Store-ban