hir24

Friss hírek – Tiszta tartalom

Épphogy megalakult, gyorsan 5,6 milliárdos bevétele lett a fideszes DPK-k mögött álló alapítványnak

 hir24  |   2026. május 30., szombat - 17:53
Valahonnan 5,6 milliárdos támogatást kapott a DPK-kat szervező, tavaly augusztusban bejegyzett Digitális Demokráciafejlesztési Alapítvány – ez derül ki a Partos Bence, a DPK társalapítója által a 24.hu-nak is megküldött táblázatból.Az alapítvány tulajdonában álló cég rendezte a fideszes kampány alapjait jelentő DPK-gyűléseket országszerte. Igaz az, hogy kitől érkezett ez a támogatás, az már nem derül ki.A beszámolóban az is szerepel: „2025 szeptemberében megrendezésre került a Digitális Polgári Kör első országos találkozója a Papp László Sportarénában, amely megmutatta, milyen erő rejlik közösségünkben. Az esemény minden várakozást felülmúló sikere arra sarkallt minket, hogy még több helyszínen, közösen álljunk ki Magyarország békéjéért és biztonságáért, így útjára indult a Háborúellenes Gyűlések sorozata, amelyen a hazájukért tenni akaró békeszerető polgárok személyesen kapcsolódhattak, és együtt mondhattak nemet a háborúra. Az ősz folyamán Győrben, Nyíregyházán, Kecskeméten, Mohácson és Szegeden is ezrek gyűltek össze, a digitális térben pedig tízezrek követték az élő közvetítéseket. A programsorozat 2026-ban is folytatódott.A Digitális Polgári Kör tevékenysége példátlan érdeklődést váltott ki a magyar online közéletben: hetente tízezrek csatlakoztak a különböző körökhöz, és kiemelkedő ütemben érkeztek be az új körök alapítása iránti kérelmek. Mára közösségünk 248 ezer 523 tagot számlál, összesen 1745 Digitális Polgári Kör megalapítása iránti ké[1]relem érkezett be, amelyek közül 1082-őt hagytunk jóvá.”The post Épphogy megalakult, gyorsan 5,6 milliárdos bevétele lett a fideszes DPK-k mögött álló alapítványnak first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

„Köszönöm ezt a 12 felejthetetlen évet” – könnyeivel küzdve, magyarul köszönt el a veszprémi kézilegenda

 hir24  |   2026. május 30., szombat - 17:53
A veszprémiek már a hét elején arra kérték a szurkolókat, hogy a mérkőzés után is maradjanak a lelátón, mert a Szeged elleni bajnoki döntőt követően búcsúztatják el a távozó Gasper Margucot, Rodrigo Corralest, Bjarki Már Elíssont és Molnár Robint.A legérzékenyebb búcsú Margucé volt, a 35 éves jobbszélső 12 éve, 2014-ben a Celjétől érkezett, és 12 szezonja alatt eddig húsz nagy trófeát nyert az együttessel.Ugyan a döntőről lemaradt, csak a lelátóról nézhette a meccset, a közönség már akkor megünnepelte. Aztán amikor kisfia kezét szorongatva magyarul szólt a szurkolókhoz, szinte felrobbant a Veszprém Aréna.„Szép jó estét mindenkinek” – mondta a könnyeivel küszködve.Nehéz bármit is mondani ennyi év után, köszönöm ezt a 12 felejthetetlen évet. Büszke és hálás vagyok, hogy viselhettem ezt a mezt, és sok különleges pillanatot élhettünk át együtt. Ez a klub, ti, szurkolók és a város, ami a második otthonom lett, mindig a szívemben marad. Köszönök mindent, hajrá Veszprém!The post „Köszönöm ezt a 12 felejthetetlen évet” – könnyeivel küzdve, magyarul köszönt el a veszprémi kézilegenda first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

A francia királynak köszönhetjük a mohácsi tragédiát?

 hir24  |   2026. május 30., szombat - 14:52
A magyar elit már a 15. század első felében felismerte, hogy nyílt színi csatában képtelen legyőzni az Oszmán Birodalmat, ezért inkább a védekezésre koncentrált, Hunyadi Mátyás már patikamérlegen mérte a diplomáciát, feleslegesen nem provokálta a szultáni sereg támadását, amit II. Bajezid szultán sem erőltetett. Pedig folyamatosan benne volt a levegőben, a kortársak is tudták, és a ma történészei is úgy vélik: pusztán idő kérdése volt, hogy az óriásivá nőtt birodalom teljes erejével Magyarországra vesse magát.A pillanat végül I. Szulejmánnal érkezett el, aki trónra lépése után azon nyomban elfoglalta Nándorfehérvárt, majd öt évvel később Mohácsnál megsemmisítő csapást mért a Magyar Királyság haderejére. Laikus szemmel úgy tűnik, mintha a szultán a Magyarország elleni háború megszállottja lett volna, holott az igazság az, hogy nem tudjuk pontosan, miért pont ő és miért éppen akkor vált hazánk végzetévé. A történészi konszenzus szerint a birodalom fejlődése és a hódítások dinamikája adta ki végül az eredményt. A mohácsi csata 500. évfordulójára készült sorozatunk jelen részében megkíséreljük megérteni Szulejmán szultán motivációit, vagyis bemutatunk egy olyan elméletet, ami a tudományos konszenzus kereteit megtartva indul a pontosabb magyarázat felé. Papp Sándor történészprofesszorral, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Középkori és Kora Újkori Magyar Történeti és Altajisztika Tanszékének, illetve a diplomáciatörténetre fókuszáló HUN-REN–SZTE Oszmán Kori Kutatócsoport vezetőjével beszélgettünk.The post A francia királynak köszönhetjük a mohácsi tragédiát? first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Kőkemény csatában hozta a kézidöntő első meccsét a Veszprém csapata

 hir24  |   2026. május 29., péntek - 21:53
A szezon eddig három egymás elleni mérkőzésé nem sok babér termett a szegedieknek, hiszen a bajnokság alapszakaszában kétszer is kikaptak: otthon 32-31-re, Veszprémben pedig 30-24-re. A Magyar Kupa elődöntője hozta a legszorosabb csatát, de ott a Veszprém 29-29-es rendes játékidőt követően hétméteresekkel 33-32-re nyert a címvédő ellen.Azzal, hogy a Veszprém százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg az alapszakaszt, abszolút esélyesnek számított, pláne, hogy a Szeged részéről nem lehetett ott a pályán a sérült szerb irányító, Lazar Kukic.Jobban is kezdett a Veszprém, a 13. percben időt kellett kérnie a vendégek svéd mesterének, Michael Apelgrennek, mert a hazaiak már 10-6-ra vezettek. A helyzet azonban nem sokat javult, a nagyszerűen játszó Descat a 15. percben 12-7-re, majd el-Dera a 17. percben 13-7-re alakította az állást.Innen azonban felállt a vendégcsapat és a remeklő Garciandia vezérletével a félidőre 19-17-re visszakapaszkodott.Sőt, a második félidő elején többször is egyenlített a Szeged, de ennél többre nem futotta erejéből. A 41. percben ismét kettővel ment a Szeged, majd a 48. percben Cindric révén 33-29-nél visszaállt a megnyugtatóbb négygólos hazai előny.A hajrában a páros kiállítások borzolták az idegeket, de a Veszprém győzelmét nem fenyegette semmi: főleg úgy, hogy az utolsó percben Descat beverte a hetedik hetesét, Mikael Appelgren pedig előbbJelinic, majd Garciandia ziccerét is kivédte.A vége 38-36 lett a Veszprém javára, a második mérkőzésre június 2-án, kedden, Szegeden kerül sor, ahol a hazaiaknak nyerniük kell, ha komolyan gondolják a bajnoki címet, és ki akarják harcolni az esetleges június 5-i, pénteki harmadik összecsapást.The post Kőkemény csatában hozta a kézidöntő első meccsét a Veszprém csapata first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Magyar Péterhez fordult közös nyilatkozattal tíz megyei jogú város nem fideszes polgármestere

 hir24  |   2026. május 29., péntek - 17:53
Tíz megyei jogú város nem fideszes polgármesterei fordultak közös nyilatkozattal a Tisza-kormányhoz, a Magyar Péternek címzett levelükben – amelyet az aláírók, így például Botka László szegedi polgármester is közzétett Facebook-oldalán – azt írták:Az elmúlt tizenhat év egyik nagy kárvallottja a magyar önkormányzati rendszer. A kétharmados Fidesz-kormány érdemi egyeztetés nélkül, a helyi közösségek feje fölött döntve, ciklusról ciklusra fosztotta meg a településeket jogköreiktől és bevételeik egyre nagyobb részétől.Mint írták, azért fordultak a miniszterelnökhöz az új költségvetés előkészítése előtt, mert „a Tisza Párt átláthatóságot és érdemi párbeszédet ígérve kijelentette, hogy szakít ezzel a gyakorlattal”.A levélírók szerint az elmúlt másfél évtizedben „a Fidesz-KDNP kormány sorra vonta el az önkormányzatok feladatait és forrásait. 2011 és 2013 között államosították a köznevelést, az iskolákat állami fenntartásba helyezték, a kórházakat és a járóbeteg-ellátást pedig állami irányítás alá vonták”.Az építéshatósági jogköröket a kormányhivatalokhoz rendelték, így a települések még abba sem szólhatnak bele, mi épülhet a határaikon belül. Eközben gyakorlatilag megszűnt a személyi jövedelemadó megosztása állam és önkormányzat között, ma már ez a bevétel is a központi költségvetésbe kerül, mint ahogy az önkormányzatokhoz befolyó gépjárműadó 100 százalékát is magához vonta az állam– sorolták, jelezve, hogy mindeközben a szolidaritási hozzájárulás néhány év alatt elviselhetetlen teherré vált. Példaként közölték, hogy Győrben a helyi iparűzési adó 40 százalékát vitte el az álam, míg Székesfehérvártól idén 9,5 milliárd forintot vett el a szolidaritási adó.A városok kivéreztetését az ott élő emberek szenvedik meg– vélekednek a településvezetők, akik ezért arra kérik Magyart, hogy a kormány szabja radikálisan újra, hogy mit von el az önkormányzatoktól és mit ad vissza nekik. „Azt érzékeljük, hogy az új kormány szakít az Orbán-kormány tizenhat évét jellemző gyakorlattal, és kész az egyeztetésre. Nem többletjuttatást és nem városvezetői kiváltságokat kérünk; hanem azt, hogy az Ön kormánya vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez – azokhoz a szolgáltatásokhoz, amelyekre a lakosságnak nap, mint nap szüksége van” – fogalmaztak.A polgármesterek aláhúzták, hogy készen állnak az érdemi együttműködésre.A közös nyilatkozat aláírói:The post Magyar Péterhez fordult közös nyilatkozattal tíz megyei jogú város nem fideszes polgármestere first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

A rendőrségi akció után a szociális és családügyi miniszter is megjelent a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltatónál

 hir24  |   2026. május 29., péntek - 06:52
Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert – jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.Kátai-Németh Vilmos, aki Gyurkó Szilvia gyermekjogi és gyermekvédelmi államtitkár társaságában csaknem két órán át tárgyalt a 13 vármegyében 5500 gyermekről gondoskodó szervezet vezetőivel, az MTI-nek azt mondta, az átvilágítást követően mindenkinek le kell vonnia a következtetéseket.A gyermekvédelem nagyon szenzitív ügy – hangsúlyozta a politikus, aki ezért mindenkit arra kért, hogy az érintettek, a gyermekek érdekeit szem előtt tartva jelenítsen meg bármit erről a témáról.Kothencz János, a gyermekvédelmi szolgáltató főigazgatója azt mondta, konstruktív és őszinte beszélgetést folytattak a miniszterrel. A gyermekvédelem helyzete mellett szó esett a rendőrség által egy Csongrád vármegyei intézményben történtek miatt indított nyomozásról is.A szervezet az elmúlt években is nagyon komolyan vett minden ügyet, amelyben felmerült gyermekek bántalmazása – hangsúlyozta a szakember, hozzátéve, ez a jövőben sem lesz másképp.A főigazgató kifejtette, végig kell gondolniuk azt a módszertant, amellyel a gyermekbántalmazási ügyeket vizsgálják. Arra is törekedni kell, hogy a rendszer érzékenyebb legyen ezekre a témákra. Hozzáfűzte: ez szervezeti kultúra kérdése is.Az államtól átvett feladatok esetén a szervezet nagyon sokszor találkozik olyan szemléleti örökséggel, amelyet évről évre alakítani kell, mindenekelőtt a gyermekek érdekében – mondta Kothencz János.Rámutatott, fontos, hogy ezekben az ügyekben ne áldozathibáztatás legyen, hanem a gyermekek méltósága kerüljön minden elé.A gyermekközpontú gyermekvédelem emberség kérdése – hangoztatta a főigazgató.Ezen a területen, hasonlóan az elmúlt esztendőkhöz, nagyon következetesen, érzékenyen kell eljárni, de meg kell fontolni a módszertani változtatásokat, többéves ügyeket is érdemes még alaposabban kivizsgálni. Nemcsak a jelenre, az akut helyzetekre kell reagálni, hanem vissza is kell nézni – fogalmazott Kothencz János.A rendőrség csütörtökön jelentette be, hogy öt embert gyanúsítottak meg gyermekek ellen elkövetett szexuális visszaélések és egyéb bűncselekmények miatt; egyet őrizetbe is vettek.The post A rendőrségi akció után a szociális és családügyi miniszter is megjelent a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltatónál first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Tisztítótűz művelet: részleteket közölt a rendőrség a gyermekvédelmi rajtaütésről, hónapokig tartó nyomozás után csaptak le

 hir24  |   2026. május 28., csütörtök - 17:54
Sajtótájékoztatót tartott a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda és a KR NNI Kábítószer Bűnözés Elleni Hivatal a gyermekvédelemmel kapcsolatos rajtaütések után, amiről a Police.hu számolt be.A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a KR NNI KBEH eljárást indított ismeretlen tettesek ellen, miután állami és egyházi fenntartású gyermekotthonokban évekkel ezelőtti gyermekbántalmazásokról szerzett információkat. A több hónapos felderítőmunka során a nyomozók 120 tanút hallgattak ki, és bizonyítékokat gyűjtve kiderítették, hogy legalább tíz gyermek sérelmére követtek el bűncselekményeket gondozóik, felügyelőik, illetve az intézményvezetők. Arra is szereztek bizonyítékokat, hogy a bántalmazott gyerekek jelzéseit az intézmények nem megfelelően vizsgálták ki, a vezetők – pozíciójukkal visszaélve – eltussolták ezeket.A nyomozás során  a rendőrség szerint felmerült kiskorú veszélyeztetése, személyi szabadság megsértése, testi sértés, emberkereskedelem, gyermekpornográfia, valamint közfeladati helyzettel való visszaélés is. A KR NNI nyomozói – gyermekek sérelmére elkövetett bűncselekményeket felderítő és forenzikai szakértő osztályainak munkatársai – május 27-én hajnalban 14 Csongrád-Csanád és Békés megyei helyszínen hajtottak végre elfogásokat és kutatásokat. A Tisztítótűz műveletben részt vett a Terrorelhárítási Központ (TEK) műveleti egysége is, tekintve, hogy az egyik elkövető hivatásos határvadász volt, és saját, valamint szolgálati lőfegyverrel is rendelkezik.A TEK munkatársai Csanádpalotán fogták el az 55 éves N. Istvánt, majd a nyomozók őrizetbe vették. Azzal gyanúsítják, hogy nyolc gyermeket bántalmazott 2018 és 2023 között, még azelőtt, hogy határvadász lett volna.A gyanú szerint előfordult, hogy az intézmény nevelőjeként az egyik kisfiút torkon rúgta, de olyan is, hogy lefejelte vagy mellkason rúgta, illetve az iskolában az igazgatóhelyettes szeme láttára többször a táblába verte a fejét a gondozottnak. A rendőrök szintén Csanádpalotán fogták el a 62 éves D. Pálnét, akit azzal gyanúsítanak, hogy két gyermeket megvert, illetve fojtogatott. Mindkettőjüket kiskorú veszélyeztetése miatt hallgatták ki gyanúsítottként.A nyomozók elfogták azt a gyermekfelügyelőt is, aki látta a két gyanúsított bántalmazásait, azonban nem tett semmit. Ugyancsak elfogták a csanádpalotai lakásotthon vezetőjét, valamint szakmai vezetőjét is, akik nem a tényeknek megfelelően rögzítették a jegyzőkönyveket a bántalmazásokról, az ügyeket annullálták. Közfeladati helyzettel való visszaéléssel gyanúsították meg őket.A nyomozók kutatásokat hajtottak végre a csanádpalotai gyermekotthon mellett szegedi, dévaványai és hódmezővásárhelyi intézményekben, valamint gazdasági és igazgatási központokban is, ahol 6 terabyte-nyi adatot és 13 zsáknyi, bántalmazások kivizsgálásával kapcsolatos iratanyagot foglaltak le.Tekintettel arra, hogy olyan információkat szereztek, miszerint nemcsak az érintett intézményeknél lehettek az elmúlt években ilyen és hasonló bántalmazások, szexuális visszaélések és hivatali eltussolások, így a KR NNI 2021-ig visszamenőleg az ezen alapítványhoz tartozó valamennyi intézménynél felül fogja vizsgálni a bántalmazásokkal kapcsolatos kivizsgálások dokumentumait, és amennyiben jogsértést észlel, el fog járni az ügyekben.Az átfogó vizsgálat része volt a nevelőszülői hálózatban történt esetleges bántalmazások és szexuális bűncselekmények feltárása is. A KR NNI ezekben az ügyben feljelentést küldött az illetékes vármegyei rendőr-főkapitányságok részére, melyekben szexuális visszaélés miatt egy esetben már vádemelés is történt, a többi ügy vizsgálati szakaszban van.A nyomozás egyre több visszaélést tár fel, azonban nem kizárt, hogy további bűncselekmények is lehetnek, amiket a sértettek vagy a korábbi nevelők, gyermekfelügyelők eddig nem hoztak a hatóság tudomására.Így kérjük, hogy akinek a fenti intézetekben hasonló esetekről, gyermekbántalmazásokról van információja, az tegyen bejelentést a 112-es segélyhívó számon vagy a bejelentes@nni.police.hu e-mail-címen.– közölték.The post Tisztítótűz művelet: részleteket közölt a rendőrség a gyermekvédelmi rajtaütésről, hónapokig tartó nyomozás után csaptak le first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Egyszerre 14 helyen tartott házkutatást a rendőrség gyermekvédelmi ügyekben, öt embert elfogtak

 hir24  |   2026. május 28., csütörtök - 16:55
A rendőrség tegnap egyidőben 14 helyen tartott házkutatást és öt embert fogott el fiatalkorúak sérelmére elkövetett bűncselekmények miatt, írja Pósfai Gábor belügyminiszter a Facebookon. Pósfai szerint a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda eljárást folytat gyermekvédelmi intézményekben felmerült, fiatalkorúakat érintő bántalmazások és azok intézményi kezelésének vizsgálata kapcsán.A nyomozás eddigi adatai szerint több esetben elmaradt a fiatalkorúak panaszainak megfelelő kivizsgálása, a hatóságok értesítése, illetve a rendőrségi feljelentés megtétele. Az intézmények több ügyet saját hatáskörben próbáltak lezárni, külső kontroll nélkül. A nyomozók a tegnapi napon 14 helyszínen házkutatást foganatosítottak, mintegy 120 tanút hallgattak meg, továbbá kiskorú veszélyeztetése és más bűncselekmények miatt öt főt hallgattak ki gyanúsítottként. További részleteket a rendőrség a mai napon, sajtótájékoztató keretében tesz közzé.A 444.hu azt írja, az intézmény a Szeged-Csanádi Egyházmegye által fenntartott Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató. Úgy tudják, tanúként hallgatták meg a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató alapítóját és főigazgatóját, Kothencz Jánost is.A Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató azt közölte a Szeged365-tel, hogy „más fenntartónál is vizsgálatok zajlanak egy korábbi években indult gyermekvédelmi ügyben, így mi is mindenben együttműködünk a hatóságokkal”. A Népszava ugyanezt a választ kapta.A helyszínre indult Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszter is.Elindultam, hogy személyesen tájékozódjak arról, mi történt, és hogy vannak a gyerekek, illetve az értük felelős felnőttek. Egyelőre annyit tudunk, hogy a rendőrség öt embert fogott el fiatalkorúak sérelmére elkövetett bűncselekmények miatt, továbbá 14 helyszínen tartottak házkutatást. Nyomatékosan kérek minden újságírót, szerkesztőséget és közszereplőt, hogy amikor az ügyről beszámolnak, elsősorban az érintettek, különösen a gyerekek érdekeit tartsák szem előtt– írja a Facebookon.The post Egyszerre 14 helyen tartott házkutatást a rendőrség gyermekvédelmi ügyekben, öt embert elfogtak first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

A Honvédtól kirúgott edző szerint, ha nem jutnak fel, lehet, nem küldik el

 hir24  |   2026. május 27., szerda - 11:53
A labdarúgó NB II-ből feljutott Budapest Honvéd menesztett szakvezetője, Feczkó Tamás szerint egy edzőt akkor is kirúghatnak, ha elvégezte a feladatát.A kispesti klubbal közös megegyezéssel szerződést bontott 48 éves szakember az M1-nek szerdán kiemelte, hogy csalódásként élte meg a vezetőség döntését, mert két fordulóval az idény vége előtt, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia utáni bajnokit követő első edzést megelőzően, az interneten értesült az esetleges menesztéséről.Az elmúlt másfél évben azért dolgoztunk a stábommal és a játékosokkal közösen, hogy a Honvéd visszajusson az élvonalba, ahova ilyen patinás klub való– nyilatkozott az edző, aki 2024 decemberében vette át a szakmai munka irányítását az utolsó helyen szerénykedő csapatnál, és amellyel a tavaszi idény végére a nyolcadik helyen végzett.Ezután a vezetőség két évet adott a feljutásra, ami viszont a következő szezonban sikerült is. Lehet, hogy túl korán– mondta, utalva arra, hogy ha idén nem sikerült volna az NB I-es részvétel kiharcolása, talán még lenne munkája Kispesten.Hozzátette, hogy a feljutással a szerződése automatikusan meghosszabbodott, ezért sem érti a vezetőséget, amely csak annyit közölt vele, hogy mással képzeli el a jövőt.Mindenki máshogy látja a labdarúgást, egy edzőt pedig akkor is kirúghatnak, ha elvégezte a feladatát– fogalmazott.Feczkó Tamás korábban a Balmazújvárost és az MTK Budapestet is feljuttatta az élvonalba, jelenleg pedig abban bízik, hogy kap ajánlatot valamelyik klubtól, lehetőleg az NB I-ből.„Egyelőre egyetlen megkeresést sem kaptam, de természetesen szeretnék az élvonalban dolgozni” – zárta mondandóját a szakvezető.A kispesti klub csupán egy rövid közleményben számolt be Feczkó leváltásáról, és a következő szezonra vonatkozó szakmai döntésekről a későbbiekben ad tájékoztatást.The post A Honvédtól kirúgott edző szerint, ha nem jutnak fel, lehet, nem küldik el first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Mások előtt megszégyenítette, odahaza szexre kényszerítette a 12 éves nevelt kislányát

 hir24  |   2026. május 26., kedd - 11:54
Tizenhárom év fegyházbüntetésre ítélte a Kecskeméti Törvényszék azt a 41 éves férfit, aki több éven keresztül bántalmazta a 12 éves nevelt kislányát szexuálisan. A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség közleménye szerint a férfi rendszeresen verte, szidalmazta és megszégyenítette mások előtt a felesége korábbi kapcsolatából született kiskorú lányát.A férfi 2020 novemberétől, közel három éven keresztül szexuálisan is zaklatta az akkor még csak 12 éves gyermeket, valamint egyszer szexuális cselekményre is kényszerítette.A Kecskeméti Törvényszék 13 év fegyházra és 10 év közügyektől való eltiltásra ítélte az elkövetőt, folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak bűntette és kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt, azzal, hogy feltételesen sem bocsátható szabadságra. Emellett végleg eltiltotta minden olyan tevékenységtől, amely kiskorúakhoz köthető.Az elsőfokú ítélet ellen a férfi és védője felmentésért, illetve a büntetés enyhítéséért fellebbezett. A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint az elsőfokú ítélet megalapozott, és a büntetés helybenhagyását kérték.The post Mások előtt megszégyenítette, odahaza szexre kényszerítette a 12 éves nevelt kislányát first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Lékai Máté megsérült a szezonzárón, már meg is műtötték

 hir24  |   2026. május 24., vasárnap - 15:54
37-27-es vereséggel zárta Szegeden a kézilabda NB I-es szezont a Ferencváros, amely a negyedik helyen végzett a bajnokságban. Mint utólag kiderült, a Fradi rutinos játékosa, Lékai Máté súlyosan megsérült a meccsen, erről a Kézilab podcast legutóbbi adásában beszélt, felkötött karral ment be ugyanis a stúdióba.Szerdán, a Szeged elleni bajnoki mérkőzésen kézközépcsonttörésem lett. Sajnos a csont az el is mozdult, megrövidült, morzsolódott – szilánkosra… Úgyhogy meg kellett műteni, összecsavaroztak, összelemezeztek– mondta Lékai az adásban.A 37 éves irányító a szezon közben kihagyott bő öt hónapot, így csak tíz bajnokin lépett pályára az NB I-ben, ezeken 29 gólja volt.Pénteken írtunk róla, hogy nagy a baj az FTC férfi-kézilabdacsapatánál. Információink szerint a játékosokat összehívták, és Paál László szakosztályvezető tájékoztatta őket a helyzetről.A játékosoknak 300 ezer forintot ajánlottak, hozzátéve, amennyiben ezt nem fogadják el, akkor az NB I-ben sem indulhat a csapat.Megkerestük a klubot, amely egy nappal később azt válaszolta, „az FTC továbbra is szeretné, hogy férfi kézilabdacsapata az élvonalban versenyezzen, az ehhez szükséges feltételek megteremtésén a klub és a szakosztály együttes erővel dolgozik.A pontos pénzügyi tervezést egyelőre számos bizonytalan tényező nehezíti.Az FTC férfi kézilabdacsapatánál az NB I-es szereplés a prioritás, klubunk vizsgálja a nemzetközi kupaindulás lehetőségét is” – közölték a klub részéről.The post Lékai Máté megsérült a szezonzárón, már meg is műtötték first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Mutatjuk a Tisza-kormány államtitkárainak névsorát

 hir24  |   2026. május 24., vasárnap - 10:54
Cikkünk frissül…Megjelent a Magyar Közlönyben a kormány új államtitkári névsora, a kinevezések 2026. május 26-án lépnek hatályba – olvasható a Sulyok Tamás köztársasági elnök által aláírt és Magyar Péter miniszterelnök által ellenjegyzett dokumentumban.Ezen felül, külön hirdetményben az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium közigazgatási államtitkárának nevezték ki dr. Benedek Bulcsú Balázst, aki jogász, közigazgatási és kodifikációs szakember, pályafutása során dolgozott Szeged MJV Polgármesteri Hivatalában, az Igazságügyi Minisztériumban, a Miniszterelnöki Kabinetirodában, a Miniszterelnöki Kormányirodánál és a Belügyminisztériumban.A Szemlélek emellett úgy tudja, hogy Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban az egyházügyi helyettes államtitkára jó eséllyel Czeti István lehet.The post Mutatjuk a Tisza-kormány államtitkárainak névsorát first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Hétfői szünnap: mit ünneplünk pünkösdkor?

 hir24  |   2026. május 23., szombat - 09:53
Az idei év egy négynapos hétvégével kezdődött, mivel újév csütörtökre esett, legközelebb pedig január 5-én, kedden kellett munkába menni. Majd jött április elején a húsvét, Jézus kereszthalála és feltámadása – valós történelmi személyként történt elítéléséről itt írtunk – nagypéntektől húsvéthétfőig ugyancsak négy nappal, és május elseje, a munka ünnepe péntekre esett, ezzel három napra bővült a pihenőidő. Most pedig pünkösd következik, a jövő hétfő, május 25. ünnep- és munkaszüneti nap. Miért? Mit ünneplünk pünkösdkor? Röviden:a kereszténység harmadik legfontosabb ünnepe, a húsvéti misztérium beteljesülése – a Szentlélek eljövetele, ajándékainak kiáradása, az új törvény születésnapja.Húsvét vasárnapján a feltámadt Jézus megjelent a tanítványok között, a jelenet többször és több helyszínen megismétlődött, majd 40 nappal a feltámadás után az Olajfák hegyéről a mennybe ment, ez volt megdicsőülésének utolsó földi állomása. „Megkapjátok a Szentlélek rátok leszálló erejét, és tanúim lesztek Jeruzsálemben s egész Júdeában és Szamáriában, sőt egészen a föld végső határáig” – mondta, majd a tanítványok szeme láttára felemelkedett, és felhő takarta el előlük.A közel 120 fős közösség Mátyás személyében megválasztotta Júdás utódját, a következő kilenc nap várakozással és készülődéssel telt. Ez volt az első, úgynevezett kilenced: jámborsági gyakorlat, a szokásosnál intenzívebb imádságban töltött kilencnapos időköz, ami várakozást fejez ki, kérést nyomatékosít. A húsvét utáni 50. napon aztánegyszerre olyan zúgás támadt az égből, mintha csak heves szélvész közeledett volna, és egészen betöltötte a házat, ahol ültek. Majd lángnyelvek jelentek meg nekik szétoszolva, és leereszkedtek mindegyikükre. Mindannyiukat eltöltötte a Szentlélek, és különböző nyelveken kezdtek beszélni, úgy, ahogy a Lélek szólásra indította őket.A környékről sok ember sereglett össze, a világ minden részéből származó férfiak, Péter pedig beszédet intézett hozzájuk. Elmagyarázta, hogy amit látnak, az a próféciák beteljesedése, és így zárta szavait: „Tudja meg hát Izrael egész háza teljes bizonyossággal, hogy az Isten azt a Jézust, akit ti keresztre feszítettetek, Úrrá és Krisztussá tette!”A magyar pünkösd szó a görög pentekoszté, azaz ötvenedik szóból származik, és mozgó ünnep, mivel a húsvétból számolják. Húsvét a tavaszi napéjegyenlőséget követő első holdtölte utáni vasárnap, adott évben március 22. és április 25. közé esik – innen az 50. nap, azaz pünkösd pedig május 10. és június 13. között adódik. A pünkösd vasárnapot, vagyis a húsvét utáni 50. napot követő hétfő karácsony és húsvét másnap mintájára megült, nem parancsolt ünnep volt.Egészen 1969-ig, innentől kezdve az egyházi naptárban már egyszerű hétköznap, az évközi időhöz tartozik. Több keresztény országban azonban pünkösdhétfő munkaszüneti nap – Magyarországon 1993-tól –, Ferenc pápa 2018-as döntése értelmében pedig a katolikus egyház a Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja ünnepét üli.Mint minden jeles ünnepünk, pünkösd is tele van hiedelmekkel és népszokásokkal, ezek zömében ősi tavaszi ünnepek keresztény tartalommal megtöltött továbbélései: a tavasz eljövetele, a termés, a szaporulat biztosítását szolgálják. Sok helyen zöld ágat tűztek ki, mint a tavasz jelképét, az egyház a Szentlélek ajándékát hirdette a tavaszi virágzásban. Szeged környékén pünkösd hajnalban fűz, de főleg bodza zöld ágaival ékesítették a házak táját, Csólyospáloson például Isten haragja, azaz a villámcsapás elhárítására szolgált. Később elrakták, és szükség esetén a szélütött személyt füstölték vele.Kiszomborban az ünnepen kenyeret égettek, hamuját a gabonaföldre szórták, hogy az aratás gazdag legyen, míg Apátfalván úgy tartották, hogy a pünkösdi bodza leveléből és virágából főzött ital minden betegségre orvosság. A budaörsi németek pünkösd reggelén ablakot nyitottak, hogy a Szentlélek átjárja a házat, Szegeden pedig úgy tartották, a szél ilyenkor a Szentlélek szájából jön – nem ajánlatos szidni, mert szélütés éri az embert. A legismertebb szokás viszont minden bizonnyal a pünkösdi királyválasztás.Hazánkban már a XVI. században ismert volt a pünkösdi királyság értéktelen és múló voltára való utalás,így feltételezhetjük, hogy maga a szokás is általánosan és régóta elterjedt volt már akkoriban. A pünkösdi királyt versenyjátékokkal, főleg lóversennyel, bikahajszával, a fiatalabb korosztályoknál bothúzással, kakaslövéssel választották. XIX. századi adatok szerint a pünkösdi király egy évig a legények vezetője, bírája volt, hivatalos minden lakodalomba és összejövetelre.The post Hétfői szünnap: mit ünneplünk pünkösdkor? first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

„A korcsolyázás sokkal többet adott, mint amit valaha is elképzeltem” – visszavonul az olimpiai bronzérmes és Európa-bajnok Jászapáti Petra

 hir24  |   2026. május 22., péntek - 17:57
„Az első világkupáim 2014-ben, Ázsiában voltak, és a mai napig érzem a motivációt és tüzet, amikor visszagondolok ezekre a pillanatokra. Azóta számtalan világkupán, Európa- és világbajnokságon indultam, és abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy két olimpián is versenyezhettem” – írta pénteken a közösségi oldalán a 27 éves sportoló, aki bejegyzésében szüleinek, férjének, Jacknek, edzőinek, csapattársainak, támogatóinak és szurkolóinak is megköszönte a folyamatos támogatást.  A korcsolyázás sokkal többet adott, mint amit valaha is elképzeltem 4 évesen, amikor először vettem fel a görkorcsolyámat. Találkoztam a férjemmel, életre szóló barátságokat kaptam, és egy mélyebb megértést arról, hogy ki vagyok, és mire vagyok képes– tette hozzá.A szegedi gyorskorcsolyázó 2022-ben a pekingi olimpián a vegyes váltó tagjaként nyert bronzérmet, míg világbajnokságról egy ezüstje van, melyet 2017-ben nyert a női váltóval.Jászapáti első magyar nőként Európa-bajnok lett egyéniben, amikor tavaly 500 méteren diadalmaskodott, emellett a 1000 méteren további két alkalommal állhatott dobogóra, míg a női stafétával négy ezüstöt és két bronzot nyert az Eb-ken.Jászapáti Petra, aki 2018 decemberében első magyar női versenyzőként vk-futamot is nyert, éremesélyesként utazott volna az idei, milánói téli olimpiára, azonban tavaly július végén térdszalagszakadást szenvedett, így lemaradt az olaszországi játékokról.The post „A korcsolyázás sokkal többet adott, mint amit valaha is elképzeltem” - visszavonul az olimpiai bronzérmes és Európa-bajnok Jászapáti Petra first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Árokba hajtott és meghalt egy férfi az M5-ösön

 hir24  |   2026. május 22., péntek - 16:54
Péntek délután kettő óra körül letért az útról és árokba hajtott egy autó az M5-ös autópályán, Inárcs térségében, az autóút Szeged felé vezető oldalán. A járműben csak annak vezetője utazott, aki a balesetben életét vesztette – tájékoztatta az MTI-t az Országos Mentőszolgálat.A helyszínre mentő és hivatásos tűzoltók is érkeztek, akik áramtalanították a gépkocsit és a helyszínelést követően kiemelték a sofőrt a járműből.The post Árokba hajtott és meghalt egy férfi az M5-ösön first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Beálltak az autópályák a hosszú hétvége kezdetén

 hir24  |   2026. május 22., péntek - 15:54
Országszerte nehéz a haladás az autópályákon és főbb útvonalakon. Az ünnepi hosszú hétvége miatt a közkedvelt nyaraló- és kirándulóhelyekhez, valamint a jelentősebb turisztikai célpontokhoz vezető útvonalakon érdemes hosszabb menetidővel számolni – írja az Útinform.Többfelé balesetek is nehezítik a közlekedést.Az M0-s autóút déli szektorában, az M5-ös autópálya felé, Szigetszentmiklós térségében baleset történt. A 20-as km-nél a két belső sávot lezárták, a forgalom csak egy sávon halad. A torlódás közel 10 km-es.Az M1-es autópálya főváros felé vezető oldalán, a külső sávban kamionok okoznak torlódást, mely Tatától kezdődően, a 70-es km-től a 20-es km-ig tart. A forgalom főleg a főbb csomópontoknál lassul.Az M3-as autópálya Budapest felé tartó oldalán, Hatvan térségében, az 54-es kilométernél kigyulladt egy jármű. Emiatt az autópályát lezárták, aki teheti, az a 3-as főút felé kerülhet. Ugyanitt, az erős szél miatt, Hajdúnánás és Nyíregyháza között, a 208-as km környékén porátfúvásra kell számítani.Elesett az M5-ös autópálya is: Szeged felé, Inárcs térségében egy személygépkocsi árokba hajtott, emiatt a 34-es km-nél a külső sávot lezárták. A torlódás 5 km-es.The post Beálltak az autópályák a hosszú hétvége kezdetén first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Felmentették a kényszervallatás vádja alól a Till Tamás ügyében eljáró vezérőrnagyot és rendőrtiszteket

 hir24  |   2026. május 22., péntek - 14:56
Bűncselekmény hiányában felmentette a kényszervallatás vádja alól a Till Tamás ügyében nyomozó rendőröket a Szegedi Törvényszék katonai tanácsa pénteken. Petőfi Attila címzetes vezérőrnagy és két kollégája ellen a 11 éves bajai kisfiú meggyilkolásával megvádolt férfi kezdeményezett pótmagánvádas eljárást, azt állítva, fenyegetéssel, kényszerítéssel vették rá arra, hogy ismerje be a 2000 májusában elkövetett bűncselekményt.Az MTI azt írta, hogy Égető Sándor hadbíró alezredes vezette tanács megállapította, nem történtek meg az F. János által állítottak, amelyek szerint a kihallgatást végzők durván fenyegették, zsarolták volna annak érdekében, hogy beismerő vallomást tegyen.A brutális gyilkosság 26 évvel ezelőtt történt. A 11 éves kisfiú 2000. május 28-án reggel elment kerékpárjával egy vadasparkba lovagolni, de onnan már sohasem tért haza. A nyomozó hatóságok 2024. augusztus elsején jelentették be, hogy egy bajai tanyán betonba temetve megtalálták az eltűntként keresett kisfiú csontjait.A Kecskeméti Törvényszéken folyamatban lévő emberölési ügy szerint F. János szexuális vágyat érzett a fiú iránt, ezért segítségkérés ürügyén elcsalta őt. Miután pedig ez a vágya elmúlt, egészen brutális módon végzett vele. Az elkövető összesen nyolc-kilencszer megszúrta a kisfiút, akinek több mint féltucat csontját is eltörte a vérfürdő során. A maradványok vizsgálatakor kiderült, hogy az áldozatnak eltört több bordája, a koponyacsontja, a szemcsontja és az állkapocscsontja is.A férfi ezután eltüntette a bűncselekmény nyomait, Tamás holttestét pedig egy betonozásra előkészített helyiség homokos aljzatában elrejtette, néhány nappal később pedig lebetonozta a helyiséget. F. János először a korábbi barátjára és a volt munkaadójára akarta kenni a gyilkosságot. Őket azonban már nem lehetett kihallgatni, mert mind a ketten öngyilkosok lettek. A vállalkozó abban a hiszemben volt, hogy már elévült a bűncselekménye, és a tanúkénti kihallgatásán mindent beismert. Részletesen elmondta, hogy mit tett a kisfiúval, azt is, hogy miért. Mivel a hatóságok arra a következtetésre jutottak, hogy elévült az ügy, ezért a férfi a kihallgatása után szabadon távozhatott a rendőrségről. Az ügyészségF. János a későbbi gyanúsítotti kihallgatásán viszont már tagadta a bűncselekmény elkövetését, és azt állította, hogy kényszer és fenyegetés hatására tette azt a nyilatkozatát, amelyet a terhére rónak. És emiatt indított pótmagánvádas eljárást a három magas rangú rendőrtiszt ellen. A folyamatban lévő emberölési ügyben 15 év fegyházbüntetést kértek a kisfiú kivégzésével vádolt férfira.The post Felmentették a kényszervallatás vádja alól a Till Tamás ügyében eljáró vezérőrnagyot és rendőrtiszteket first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Magyar bűnöző került fel az EU Most Wanted listájára

 hir24  |   2026. május 21., csütörtök - 14:55
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) közreműködésének köszönhetően felkerült egy magyar bűnöző az EU Most Wanted listájára – közölte a rendőrség.A körözött férfi, Belaid Mohamed magyar állampolgár, akit még 2022 októberében a Fővárosi Törvényszék bűnszervezetben elkövetett embercsempészés miatt 10 év szabadságvesztésre ítélt. A 33 éves sándorfalvai férfi nem vonult be a börtönbe, és feltételezték, hogy külföldre szökött, európai és nemzetközi elfogatóparancsot is kiadtak ellene.A Szegedi Járásbíróság vagyoni haszonszerzés végett elkövetett embercsempészés miatt bocsátott ki ellene európai és nemzetközi elfogatóparancsot. Ebben az ügyben jelenleg a KR NNI folytat eljárást. A gyanú szerint a férfi társaival 2020 és 2022 között mintegy száz illegális migráns Európába jutását segítette szervezett keretek között. Célja az anyagi haszonszerzés volt.Az Europol arra kéri Európa polgárait, hogy figyelmesen nézzék át az EU Most Wanted weboldalon közzétett profilokat, és osszanak meg minden olyan információt, amely segítheti a nyomozókat a körözött személyek megtalálásában. Tapasztalatok szerint a lakossági bejelentések döntő szerepet játszhatnak a szökevények felkutatásában. Az információk névtelenül is megoszthatók a platformon.The post Magyar bűnöző került fel az EU Most Wanted listájára first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

Itt a vége: 12 év után kiesett egy csapat a kézilabda NB I-ből

 hir24  |   2026. május 20., szerda - 20:53
Kiesett a Komló a férfi kézilabda NB I-ből, mivel hazai pályán 31-29-re kikapott a Győrtől az alapszakasz szerdai, utolsó fordulójában. A baranyaiak2014 óta szerepeltek megszakítás nélkül az élvonalban.A győriek ezen a – számukra már tét nélküli – találkozón nyertek először idegenben a mostani szezonban.A Komló kieséséhez az is kellett, hogy a forduló előtt vele azonos pontszámmal álló Szigetszentmiklós otthon pontot szerezzen (28-28) a PLER ellen. Lakosy Máté hét góllal, Holló Balázs tíz védéssel vette ki részét a bennmaradást érő döntetlenből, írja az MTI.A vendégek részéről meglehetősen paprikás hangulatban kezdődött a Gyöngyös-Csurgó mérkőzés, amely még a harmadánál sem tartott, a somogyiak már túl voltak négy kétperces kiállításon, két piros lapon és egy – rendkívül súlyos szabálytalanságért, sportszerűtlenségért járó – kék lapon. Darko Pavlovic után a hajrában Mirko Herceg is piros plusz kék lapot kapott, Alem Toskic vezetőedzőnek pedig piros lapja miatt el kellett hagynia a kispadot. A meccs végül több mint két órán át tartott és 23-22-es hevesi sikerrel zárult.A sereghajtóként kiesett Budakalász – amely tíz évet töltött az élvonalban – a Balatonfüred otthonában elszenvedett 11 gólos vereséggel búcsúzott. Mátés István tíz gólt lőtt a vendégeknél, így 171 találattal ő lett a gólkirály.A bajnoki döntős csapatok közül a Veszprém a NEKA otthonában aratott 51-40-es győzelemmel és százszázalékos mérleggel zárta az alapszakaszt, a Szeged pedig hazai pályán tíz góllal nyert a Ferencváros ellen. Az Európa Kupa-döntőre készülő Tatabánya otthon 41-34-re verte a Budai Farkasok csapatát úgy, hogy minden mezőnyjátékosa szerzett gólt. A bajnoki döntő programja:The post Itt a vége: 12 év után kiesett egy csapat a kézilabda NB I-ből first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24

BYD-környezetkárosítási ügy – a gyanú szerint benzol tartalmú földet rakodhattak le

 hir24  |   2026. május 20., szerda - 12:54
A Magyar Hang azt írta, a Csongrád Csanád Vármegyei Kormányhivatal 2026. május 12-én feljelentést tett a BYD Auto Hungary Kft. miatt azzal, hogy a cég nem tett eleget a kormányhivatal által kiadott környezetvédelmi engedély előírásainak. Az a gyanú merült fel, hogy a beruházási területről kitermelt szennyezettségi határérték feletti alkil benzol tartalmú földanyagot több külső helyen rakodták le – közölte a portál megkeresésére a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya. Hozzátették: az ügyben a Szegedi Rendőrkapitányság környezetkárosítás bűntettének gyanúja miatt rendelt el nyomozást, melyet szakértők bevonásával vizsgál.A lap a kormányhivatalt is megkereste, akiktől megtudták, hogy a BYD-gyár kivitelezési munkái kapcsán a letermelt talajréteg felhasználása miatt környezetkárosítás gyanúja merült fel, ami miatt a hivatal feljelentést tett. A Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal hangsúlyozta nekik, hogy a BYD-gyár kivitelezési munkáinak 2024. évi megkezdése óta folyamatosan figyelemmel kísérik a beruházást, és több különböző hatáskörükben indítottak ellenőrzést ezzel kapcsolatban.A kormányhivatal 2026 első negyedévében környezetvédelmi szabályok betartásával összefüggő hatósági eljárást indított. A tényállás tisztázása jelenleg folyamatban van. Az eddig rendelkezésre álló információk alapján a beruházási területen letermelt talajréteg felhasználásával kapcsolatban környezetkárosítás gyanúja merült fel, ami miatt a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal feljelentést tett a Szegedi Rendőrkapitányságon ismeretlen tettes ellen – írták a lapnak.Mint írtuk, Gajdos László élő környezetért felelős miniszternek is tudomására jutott, hogy a BYD a Szegeden létesítendő gyár építése során súlyosan megszegte a környezetvédelmi engedélyben előírt kötelezettségeit. A miniszter konzultált az illetékes szervekkel, valamint Dr. Stumpf Péterrel, Szeged országgyűlési képviselőjével, aki részletesen tájékoztatta őt a kialakult helyzetről, a jogsértések mértékéről és a helyi lakosság jogos aggodalmáról. A miniszter határozottan és nyomatékosan felszólította a BYD vezetőit, hogy a környezetkárosító tevékenységet azonnali hatállyal fejezzék be és maradéktalanul tegyenek eleget a hatóságok által előírt kötelezettségeiknek.Gajdos László felszólította a BYD-t, hogy azonnal fejezzék be a könyezetkárosító építkezéstA Magyar Hang az után fordult a rendőrséghez, hogy Stumpf Péter helyi tiszás országgyűlési képviselő nemrég arról tájékoztatta követőit, hogy a szegedi BYD vélhetően megszegte a környezetvédelmi előírásokat.The post BYD-környezetkárosítási ügy – a gyanú szerint benzol tartalmú földet rakodhattak le first appeared on 24.hu.
Forrás: hir24
76 oldal összesen. A régebbi tartalmakhoz használja a keresőt!