Egyre csak nő az osztalék mértéke a rekord negyedévet záró Shopper Park Plusnál
hir24 | 2026. május 20., szerda - 07:53
A Shopper Park Plus nemzetközi növekedési stratégiája látványos eredményeket hozott 2026 első negyedévében. A vállalat bérleti díj bevétele csoportszinten mintegy 42,9 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. A növekedés mögött három fő tényező húzódik, az első a március elején megvásárolt, nyolc ingatlanból álló lengyelországi Auchan-portfólió, továbbá a 2025 első negyedévében megvásárolt szlovákiai eszközök teljes negyedéves hozzájárulása hajtotta, és nem utolsó sorban a meglévő portfólió eredménye is nagyon erős növekedési dinamikát mutatott (+15% év/év bruttó eredmény/NOI bővülés).A már 4 országban jelenlévő cég földrajzi diverzifikációja a negyedéves bevételek megoszlásán is jól látszik: a bérleti díjak nagyobb része, 5,2 millió euró Magyarországról származik, Szlovákiából 2,1 millió, Csehországból 1,5 millió, míg Lengyelországból az első tört időszakban is már mintegy 1,3 millió euró folyt be. A menedzsment várakozásai szerint a következő negyedévben a lengyel bevételek kiugrása várható: így időarányosan már jóval magasabb, mintegy 3,2 millió eurós szinten realizálódnak majd.A tárgyidőszaki adózott eredmény elképesztő mértékben, 166,8 százalékkal emelkedett egy év alatt, és elérte a 27,9 millió eurót az előző évi 10,5 millió euró után. Ezzel párhuzamosan az egy részvényre jutó eredmény (EPS) 0,46 euróról 1,14 euróra ugrott. Ezt a kiugró növekedést a stabil alapműködés mellett a lengyel akvizícióhoz kapcsolódó, a vételár és a piaci érték különbözetéből adódó 24,6 millió eurós átértékelési nyereség magyarázza.A rekordprofit megfigyelhető az osztalékban is: a közgyűlés által jóváhagyott és hamarosan kifizetésre kerülő idei osztalék 0,92 EUR/részvény, ami 9,5 százalékos éves növekedést jelent. A hosszabb távú kilátások pedig még ennél is biztatóbbak: a menedzsment pénzügyi előrejelzése szerint a 2026–2030-as időszakban több mint 50 százalékos EPS-bővülést várnak. Ez a várt növekedési dinamika az tőzsdén lévő európai ingatlancégek között is kiemelkedő.Az SPP operatív szinten is jelentős hatékonyságjavulást mutatott fel. A bérleti díjra vetített üzemeltetési veszteség aránya az egyszeri tételekkel korrigálva a tavalyi 14,3 százalékról 10 százalékra mérséklődött. A menedzsment célja, hogy még ezt is tovább csökkentsék, és az iparági standardnak megfelelő 5-10 százalékos sávba vagy az alá szorítsák. Magyarországon a TESCO-tól visszavett mintegy 30 ezer négyzetméternyi opciós terület sikeres bérbeadása már most 12,3 százalékos bérletidíj-növekedést eredményezett a hazai portfólión.A jövőbeni növekedés egyik kulcseleme a Lengyelországban elinduló „downsizing” program lesz. Ennek keretében a vállalat optimalizálja és szűkíti az Auchan hipermarketek alapterületét, az így felszabaduló kereskedelmi tereket pedig új, magasabb bérleti díjat fizető nemzetközi bérlőknek adja ki. Ezzel párhuzamosan Csehországban a lokális igényekhez szabott bérlői mix (például egészségügyi szolgáltatások Ostravában) és a stabil 98 százalékos bérbeadottság biztosítja az értékteremtést.Az ingatlankezelés természetesen már elképzelhetetlen szigorú fenntarthatósági (ESG) lépések nélkül. A Shopper Park Plus ezen a téren is az élvonalba tartozik: a teljes portfólió bérbeadható területének immár 90 százaléka rendelkezik BREEAM zöld minősítéssel. 2026 márciusában az összes szlovákiai eszköz megszerezte a BREEAM In-Use „Very Good” minősítést, a lengyelországi parkok többsége pedig már szintén „Very Good” és „Excellent” tanúsítványokkal büszkélkedhet. A menedzsment várakozása szerint 2026-ban a maradék két lengyel épület auditja is lezárul, így a teljes cégcsoport zöld minősítést kap.A fenntarthatósági elkötelezettséget komoly beruházások is támogatják: 2026 első negyedévében 5 magyarországi helyszínen megkezdődött egy nagyszabású naperőmű-projekt kiviteli tervezése, amely szabadföldi, tetőre szerelt és carport (autóbeálló-fedő) napelemeket is magában foglal. A Shopland bevásárlóparkok közül elsőként Pécsen és Szegeden áll rendelkezésre Tesla V4 supercharger töltőállomás is az elektromos autóval érkezők számára. Emellett ütemezetten zajlik a vizesblokkok korszerűsítése is, amely a 14 hazai egységből már 11 áruházban befejeződik az év közepéig, jelentősen csökkentve a víz- és áramfelhasználást is.A tőkepiac a fentebb felsoroltak miatt kiemelt bizalommal kezeli a vállalatot. Az SPP április óta a BUX tagja, stabil tulajdonosi struktúrájában pedig a hazai intézményi elit mellett globális súlyú nemzetközi alapok is megtalálhatók. A cég stabil és kiszámítható finanszírozási hátterét hosszú lejáratú hitelek és szigorú kamatfedezeti ügyletek biztosítják. A növekedés finanszírozására a vállalat egy 40-50 millió euró volumenű kötvényprogram elindítását is tervezi 2026-ban.A Shopper Park Plus 6, 7 százalékos előretekintő (május 17 záróárral számolva), adó utáni eurós osztalékhozama (DY) rendkívül vonzó a befektetők számára: magasan felülmúlja a STOXX Europe 600 Real Estate ingatlan-ETF 4,0 százalékos, ahogy a Magyar (2035ben lejáró) 9 éves EUR állampapír 4,1 százalékos hozamát is. Az SPP tehát a kiszámítható, euróalapú hozam, a zöld működés és a régiós terjeszkedés olyan egyedülálló kombinációját nyújtja, amely hosszú távon is remek befektetési célponttá teszi a vállalatot.The post Egyre csak nő az osztalék mértéke a rekord negyedévet záró Shopper Park Plusnál first appeared on 24.hu.Forrás: hir24

Tudomásomra jutott, hogy a BYD a Szegeden létesítendő gyár építése során súlyosan megszegte a környezetvédelmi engedélyben előírt kötelezettségeit. Konzultáltam az illetékes szervekkel, valamint Dr. Stumpf Péterrel, Szeged országgyűlési képviselőjével, aki részletesen tájékoztatott a kialakult helyzetről, a jogsértések mértékéről és a helyi lakosság jogos aggodalmáról. Ezúton is határozottan és nyomatékosan felszólítom a BYD vezetőit, hogy a környezetkárosító tevékenységet azonnali hatállyal fejezzék be és maradéktalanul tegyenek eleget a hatóságok által előírt kötelezettségeiknek!– írja Gajdos László élő környezetért felelős miniszter a Facebookon. Gajdos hozzáteszi, hogy:A magyar emberek egészsége és biztonsága mindennél fontosabb, ebből semmilyen gazdasági érdek miatt nem engedünk!The post Gajdos László felszólította a BYD-t, hogy azonnal fejezzék be a könyezetkárosító építkezést first appeared on 24.hu.
Már hazánkban is elérhetők a Xiaomi legújabb középkategóriás robotporszívói, amelyek Robot Vacuum H50 és H50 Pro néven kerültek forgalomba. Előbbi 134 990 forintos, míg az utóbbi 179 990 forintos ajánlott fogyasztói árral indít a hazai piacon, és bár egyik sem nevezhető kifejezetten olcsó vételnek, de a félmilliós (vagy drágább) készülékek korában ezek a megoldások még mindig a megfizethetőbb kategóriába sorolhatók.Az olcsóbbik modell LDS lézernavigációt használ, 10 000 pascal szívóerővel rendelkezik, és már innen sem hiányzik a multifunkciós öntisztító bázisállomás, ami nemcsak egy porzsákba szippantja át a robot által felszedett koszt, de automatikusan gondoskodik a feltörlőpárnák mosásáról is a takarítás végeztével.A H50 dupla forgó felmosófeje nagy sebességű rotációs feltörlést végez, szőnyegre tévedve pedig képes megemelni ezeket a kiegészítőket. Az LDS lézernavigáció a Xiaomi ígérete szerint 360°-os térképezést és intelligens útvonaltervezést biztosít, a fő- és az oldalkefe gubancmentes kialakítást kapott (tehát elméletileg nem csavarodnak fel a hosszabb haj- és szőrszálak), a dokkolóban pedig fejenként 4 literes tiszta- és piszkosvíz-tartályok gondoskodnak arról, hogy a robot hosszabb ideig is képes legyen ellátni a feladatait mindenféle emberi beavatkozás nélkül. A hagyományosan kerek formájú robot akkumulátora 5200 milliamperórás, ami elméletileg nagyobb lakások takarításához is elegendő a robot számára, a dokkoló pedig olyan extra nagy eldobható porzsákkal van felszerelve, amit a gyártó szerint elég lehet 75 naponta cserélni.A 45 ezer forinttal drágább H50 Pro modell esetében az LDS lézeres navigációs rendszert már fejlettebb akadálykerülés egészíti ki, és innen sem hiányzik a szőnyegfelismerő funkció, ami automatikusan 10 milliméteres magasságba emeli a feltörlőfejet, hogy a szőnyegek szárazak maradjanak.A maximális szívóerő itt valamivel magasabb, 15 000 pascal, és az is eltérés az alapmodellhez képest, hogy ez a gép már robotkarokkal rendelkezik, tehát az oldalkefe, illetve a jobb oldali feltörlőpárna is kinyúlik, ha szükséges, így a sarkokban, továbbá a falak és a bútorok mentén is hatékonyabb a takarítás. A fő- és az oldalkefe gubancmentes takarítást ígér, az aksi ennél a gépnél is 5200 milliamperórás, a dokkolóállomás pedig itt is magától elvégzi a fedélzeti portartály ürítését, a feltörlőpárnák tisztítását, illetve adott a meleg levegős szárítás is.A 24.hu techrovata rendszeresen foglalkozik háztartási gépekkel, készítettünk már vásárlási tanácsadót álló porszívókhoz, le is teszteltünk öt különböző modellt, illetve megnéztünk közelebbről öt felmosásra képes takarítógépet is. Emellett robotporszívókban sem volt hiány, a közelmúltban három csúcsmodellt, illetve három olcsóbb megoldást is leteszteltünk, illetve készítettünk útmutatókat is:The post Magyarországra is megérkeztek a Xiaomi új, megfizethetőbb robotporszívói first appeared on 24.hu.
Nem hosszabbítja meg a június végén lejáró szerződését Ádám Martin, a labdarúgó NB I-ben bronzérmes Paksi FC támadója.Nem hosszabbítjuk meg a szerződést, igaz, a Paks szerette volna. Közös megegyezéssel, mondhatom így, a családdal átbeszélve, úgy gondoljuk most jónak, hogy nem maradok Pakson.Nagy szívfájdalmam, hiszen Pakson lettem valaki, válogatott játékos, gólkirály, az év játékosa. Szép eredményeket értem el itt. Ez az időszak sajnos most lezárul, de majd nyílik egy újabb. Az, hogy Szeged vagy más, a jövő zenéje” – reagált az M1-nek az NB II-es szegediek érdeklődésére vonatkozó kérdésre.A Pakssal megszerzett bronzérmet illetően úgy fogalmazott, hogy az egész szezont tekintve ez egy bravúr, mivel átalakulóban volt, van a csapat, több fiatal szerepet kapott benne.Saját idényét értékelve azt mondta: az első félévet nem tudja értékelni, mert térdsérülés és műtét miatt az teljesen kimaradt, aztán januártól a hosszú kihagyás után nehezebben tért vissza, de úgy gondolja, a vége felé már élvezte a játékot és az állapota is százszázalékos lett.A 31 éves Ádám Martin 2020 nyarán Kaposvárról érkezett először Paksra, ahol második idényében 31 találattal gólkirály lett a magyar élvonalban. Ezt követően a dél-koreai Ulszan csapatához igazolt, mellyel két bajnoki címet ünnepelhetett. 2024 nyarán a görög Aszteraszhoz szerződött, melynek színeiben csak a kupában volt eredményes, majd novemberben közös megegyezéssel szerződést bontottak a felek. Annak az évnek a végén tért vissza másfél évre szóló szerződéssel Paksra.The post „Úgy gondoljuk jónak, ha nem maradok” – távozik Paksról a válogatott csatár first appeared on 24.hu.
A Tisza Bogdán Csabát és Weisz Viktort jelöli európai parlamenti képviselőnek Tarr Zoltán és Magyar Péter megüresedett helyére, jelentette be a miniszterelnök vasárnap a Facebookon.A kormányfő egyúttal azt is közölte: a Tisza EP-delegációját a jövőben Lakos Eszter vezeti.Bogdán Csaba mechatronikai és orvostechnikai mérnök, emellett történelem és klasszika-filológia szakon is diplomát szerzett. Tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen, a Pannon Egyetemen, valamint a bécsújhelyi Fachhochschule Wiener Neustadton végezte. Doktori fokozatát a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán szerezte, kutatása az emberi gerinc vizsgálatára irányult. Pályája során vezetői és stratégiai szerepeket töltött be: igazgatott egyetemi prototípusgyártó műhelyt, szoftverfejlesztési és kutatási projekteket koordinált, legutóbb egy CT- és MR-diagnosztikai központ ügyvezető igazgatója Budapesten, írta Magyar a bemutatójában.Európai parlamenti képviselőként az állampolgári részvétel erősítését, az átláthatóságot és a társadalmi egyenlőséget tekinti fő céljainak. Meggyőződése, hogy amilyen mértékben felfedezi az erkölcsöt az ember, úgy válik a saját szakterületén egyre szabadabbá és képzettebbé– jelezte.Weisz Viktor nemzetközi kapcsolatok szakon szerzett diplomát a londoni King’s College-en, majd közgazdaságtan és vállalkozásfejlesztés területén szerzett mesterfokozatot a Cambridge-i Egyetemen. Tanulmányai során ösztöndíjasként vett részt az amerikai Stanford Egyetem emberi és nemzetközi jogi programjában, valamint a dél-koreai KAIST egyetem globális biztonságpolitika-képzésén.Anyanyelvi szinten beszél angolul, és felsőfokú spanyol nyelvvizsgával rendelkezik. 2024-ben csatlakozott a Tisza közösségéhez. Az Európai Parlamentben külügyi tanácsadóként nemzetközi politikai, külgazdasági és geopolitikai kérdések elemzésével, valamint stratégiai előkészítésével foglalkozott. Korábban projektmenedzseri tapasztalatot szerzett Szaúd-Arábiában, emellett vállalkozásfejlesztési és innovációs projekteken dolgozott Washingtonban, Londonban és Bécsben, írta róla a miniszterelnök.Szakmai célkitűzésének tekinti, hogy nemzetközi tapasztalatait, stratégiai szemléletét és globális kapcsolatrendszerét hazánk fejlődésének szolgálatába állítsa. Magyarország és az Európai Néppárt legfiatalabb EP-képviselőjeként kiemelten fontosnak tartja, hogy hitelesen és felelősen jelenítse meg korosztálya érdekeit és nézőpontját az európai döntéshozatalban– fogalmazott Magyar, sok sikert kívánva mindkét politikusnak.Arról itt írtunk április végén részletesebben, hogy brutális Európába lép be a Tisza-kormány.The post Megvan, kik veszik át Magyar Péter és Tarr Zoltán helyét az Európai Parlamentben first appeared on 24.hu.
A Szegedma után megszűnik a szintén fideszes, győri önkormányzati újság, a Győr+ Hetilap – vette észre a WTF?!. A szerkesztőség az új számban vett búcsút az olvasóktól.Köszönjük a bizalmat, a kritikákat, a bátorító szavakat és azt, hogy ennyi éven át velünk tartottak. Köszönjük mindazok munkáját is, akik szerzőként, szerkesztőként, fotósként, terjesztőként vagy háttérmunkatársként részesei voltak ennek a közös történetnek– áll az utolsó számban.Az Győr+ 2011-ben indult, és az utóbbi években vált a győri Fidesz szócsövévé. A nyomtatott lapot – aminek új számát minden héten feltöltötték az újság hivatalos weboldalára – a helyi Fidelitas volt megyei elnöke, Tóth Rebeka adta ki, akit 2026. január 1-jén ültettek a lap élére.A WTF?! korábbi beszámolója alapján a Mérték Médiaelemző Műhely elemzése megállapította, hogy a Győr+ szerkesztési gyakorlata „a közszolgálati jelleg helyett a korábbi politikai erővonalakhoz igazodó, aszimmetrikus és kiegyensúlyozatlan tájékoztatást valósít meg.”A lap értesülései szerint a Győr+ Média (a tévé, a rádió, az online és az ott dolgozók) sorsáról jövő hét elején születik döntés a Győr-Szol igazgatóságának ülésén.The post Megszűnik a Fidesz szócsöveként számontartott Győr+ Hetilap first appeared on 24.hu.
Az RT Handball információi szerint az élő szerződése ellenére már a nyáron távozhat a Szeged férfi kézilabdacsapatának svéd válogatott kapusa, Tobias Thulin. A 30 éves Európa-bajnok és Eb-bronzérmes játékos 2024-ben érkezett Szegedre, ám úgy tűnik, hamarosan továbbáll. A hírek szerint a kérő a Benfica együttese.Ha igaznak bizonyulnak a hírek, akkor ő lenne a csapat harmadik kézilabdázója, aki szerződése lejárta előtt igazol el a magyar csapattól. Április 23-án Bodó Richárd távozását jelentette be a klub, előtte áprilisban pedig egy másik svéddel, Jim Gottfridssonnal bontott szerződést a vezetés.A helyzet érdekes, hiszen a csapat edzője az a Michael Apelgren, aki a svéd válogatottat is irányítja.Más kérdés, hogy amíg a legutóbbi, áprilisi kerethirdetéskor Gottfridssont beválogatta, Thulint nem, helyette Fabian Norsten (Aalborg), Marko Roganovic (Bjerringbro-Silkeborg) és Mikael Appelgren (Veszprém) kapott meghívást.The post Hiába a svéd edző, második svéd játékosát veszítheti el a Szeged kézicsapata first appeared on 24.hu.
Az egészségügyi miniszterjelölt, Dr. Hegedűs Zsolt 2026. május 11-i bizottsági meghallgatásán, az Országházban jelentette be, hogy tanácsadó testületének tagja lesz Karikó Katalin. A Szegedi Tudományegyetemnek a Nobel-díjjal elismert tudós kommentálta a felkérését.A tejfölös pult mellett álltam, amikor megcsörrent a telefonom: Hegedűs Zsolt hívott. Április közepén, egy hétvégi bevásárlás közepén tartottam– jelentett ki Karikó arra a kérdésre válaszolva, hogy mikor és milyen körülmények között beszélt a Tisza-kormány egészségügyi miniszterjelöltjével. Hozzátette:A kikötésem az volt, hogy csakis ingyen vállalom a tanácsadói szerepkört, és csak akkor, ha a valós tudásomnak és tapasztalatomnak, nem pedig a nevemnek szól a felkérés.Karikó, aki több mint húsz rangos egyetem díszdoktoraként járja a világot, széles körű tapasztalatokkal rendelkezik az egészségügyi rendszer működéséről is. Mint mondta, először ő kereste meg Hegedűs Zsoltot. „Munka miatt. Nem a választások eredményére vagy az örömtáncára reagáltam – bár az is nagyszerű volt –, hanem azért írtam neki április közepén, hogy egy sejtterápiát meghonosítsunk egy budapesti kórházban leukémiás betegek kezelésére.”Válaszként azt kaptam, hogy erre visszatérünk, ha egészségügyi miniszterként dolgozni kezd.Elmondása szerint, amiről ismeretei vannak, arról tud tanácsot adni. Ami jó, például az amerikai vagy a németországi egészségügyi rendszerben, azt át lehetne ültetni a magyarországi betegellátásba – fogalmazott. Hozzátette: a legfontosabb tennivaló az, amit az emberek maguk is megtehetnek önmagukért. Ez a megelőzés, aminek a lényege az egészséges táplálkozás, a rendszeres testedzés, az éjszakai pihenés. Ezt egészíti ki a rendszeres szűrővizsgálatokon való részvétel.The post Karikó Katalin a tanácsadói kinevezéséről: A kikötésem az volt, hogy csakis ingyen vállalom first appeared on 24.hu.
Vasárnap a Budakalász a papírformának megfelelően 44-32-re kikapott hazai pályán a Szegedtől, ezzel pedig eldőlt, hogy a további eredményektől függetlenül már biztosan a tabella utolsó helyén zár és kilenc év után kiesik a kézilabda NB I-ből.A meccset követően Csoknyai István, a hazaiak trénere első körben a Szegednek gratulált, majd úgy fogalmazott, csapata jól játszott, támadásban különösen hatékonyak voltak.Összességében egy szórakoztató, nézőcsalogató mérkőzés volt. A számunkra utolsó hazai mérkőzésünkön a szurkolóinknak egy kellemes élményt szereztünk– jegyezte meg a korábbi szövetségi kapitány, aki 2020 óta irányítja a Budakalászt.A budakalásziak ebben a szezonban 25 bajnokiból csak négyet nyertek meg négy döntetlen mellett, a vasárnapi már a 17. vereségük volt. Bár a mezőny hét tagjánál is több gólt dobtak, az övék volt a legsebezhetőbb védelem, a 811 kapott gól a messze a legtöbb az NB I mostani szezonjában.A másik kieső a Komló vagy a Szigetszentmiklós lesz, ez május 20-án dől el, az utolsó fordulóban dől el.The post Az NB I-ből kieső kézicsapat edzője: Nézőcsalogató meccs volt, szurkolóinknak kellemes élményt szereztünk first appeared on 24.hu.



RSS alkalmazások a Google Play-ben
RSS alkalmazások az Apple Store-ban